Boj o život cizího dítěte

Rubrika: Kulturní a literární tipy, VD tipy

Těhotenství je pro většinu žen tím nejkrásnějším obdobím života. Pokud ale žena porodí mrtvé dítě, zůstane jí prázdná náruč a srdce plné bolesti. Tato zkušenost hlavní hrdinky otevírá film Pláč, vydaný na dvou DVD od společnosti Intersonic.

DVD Pláč 1, 2. Intersonic

Režisér David Drury v tématicky velice náročném snímku obsadil především méně známé tváře. Hlavní hrdinku Meg ztvárnila Sarah Lancashire. Ve vedlejších ženských rolích se setkáme s Emmou Cunniffe, Annou Keaveney. Mužské role svěřil Anthony Calf, Joe Duttine, Jamesi Laurenson. Všichni neokoukaní herci i herečky dodali filmu nádech reality, která v člověku zesiluje divácký prožitek.

Meg Bartletová je sociální pracovnice, která svůj život zasvětila dětem již před svým těhotenstvím. Velmi bolestnou zkušenost z porodu neživé holčičky těžce nese. Manžel i otec se jí snaží pomoci, ale skutečnou oporou se jí nakonec stane ošetřovatelka Christine, se kterou seznámila v nemocnici. Christinina holčička Eleanor má dýchací problémy, jejichž příčinu chce Christine s pomocí lékařů zjistit.

Během pobytu v nemocnici nabude Megan pocitu, že Eleanor není nemocná, ale že je obětí týrání vlastní matky. Snaha pomoci dítěti jí nakonec postaví do pozice únosce. Ocitá se tak na velmi tenkém ledu. Pátrá v Christinině minulosti, aby zachránila cizí dítě a obhájila své podezření.

Rozuzlení psychologického thrilleru přináší bolest i úlevu.

Snímek, jehož celková délka předčí Titanic, je velmi zdařilý. Nejen herecké obsazení, ale i příběh samotný, nutí diváka shlédnout jej až do konce. Zápletka, která je však velmi citlivým tématem pro každou ženu, značně zužuje cílovou skupinu diváků. Přenesení traumatických pocitů z potratu a únosu dítěte vnímám, alespoň já jako žena a matka, jako důvod, proč jej nedoporučit slabším „náturám“.

Tvůrci filmu stačili upozornit i na problémy současné společnosti – úplatky, lež i pravda za peníze. A i z tohoto důvodu hodnotím celkový dojem z filmu Pláč velmi dobře a doporučuji jej ke shlédnutí.


Pláč 1 (The Cry)

Hrají : Emma Cunniffe, Anthony Calf, Anna Keaveney, Matyelok Gibbs
Režie
: David Drury
Velká Británie 2002
Délka
: 105 min
Zvuk
: originální anglický, dabing český
Formát
: 4:3
Přístupný
: od 12 let

DVD Pláč 1 si můžete koupit například zde.


Pláč 2 (The Cry)

Hrají : Emma Cunniffe, Anthony Calf, Anna Keaveney, Matyelok Gibbs
Režie :
David Drury
Velká Británie 2002
Délka:
110 min
Zvuk:
originální anglický, dabing český
Formát:
4:3
Přístupný:
od 12 let

DVD Pláč 2 si můžete koupit například zde.


Společnost Intersonic je distributorem DVD pro děti i dospělé. V nabídce najdete také cestopisné filmy, drama, romantické filmy a pro děti animované filmy i mnoho dalšího.

Nabídku naleznete na www.klikfilm.cz.

Napsal/a: Bohumila Hanáková

Toto taky stojí za přečtení!

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →
Jindřichův Hradec

Prohlédněte si Jindřichův Hradec. S našimi tipy o nic nepřijdete

Jindřichův Hradec si zaslouží vaši pozornost. Je to nádherné město s pěknou historii. Najdete tu nádherné chaty a chalupy,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist