Ať dítě nebo dospělý, kdo si hraje, nezlobí!

Rubrika: Kulturní a literární tipy, VD tipy

Známá to pravda, že?! Tak tedy nezlobme a pojďme si hrát!

Poslední dobou si asi nejvíce vyhraji především s drátky a korálky. Není tedy divu, že mne na první pohled upoutala novinka nakladatelství CPress vydaná ve společnosti Albatros Media a.s. Výrobky tak neodolatelně jukaly z obálky, že jsem se nemohla dočkat, až se do této studnice nápadů renomované autorky Radky Flekové ponořím. Hrátky s korálky a drátky mě fakt dostaly na první pohled.

Mimochodem Radka Fleková je typickým zrozencem Ryb. Od strohé řeči čísel raději utíká ke kreativní tvorbě. Do dnešní doby vydala již několik podobných publikací. S jejich pomocí jste si mohli vyrobit šperky z korálků Swarkovski, elegantní brože pro každou příležitost, nebo šité šperky z korálků. Kromě toho své nápady představila například ve Snídani s Novou, či v pořadu Rady ptáka Loskutáka. Své zkušenosti se snaží dále předávat prostřednictvím článků a na kurzech po celé České republice.

Na prvních stránkách knížky Hrátky s korálky a drátky autorka představuje potřebný materiál a pomůcky.

Je pravda, že počáteční investice do materiálu a pomůcek se může pohybovat kolem jednoho až dvou tisíců, ale já si myslím, že není nutné mít hned všechno. Nádherné šperky si můžete vyrobit i s minimem nákladů. Podle mne jsou nejdůležitější pomůckou kleště – doporučuji ty s kónickými kulatými čelistmi (tzv. ketlovací), štípací boční kleště a kleště se zoubky (nebo také kombinované rádiové kleště). Materiálem se rozumí různé druhy drátků (od měděných, postříbřených až po hliníkové barevné ve velikostech 0,3 až 1 mm) a samozřejmě korálky, bez kterých by to prostě nebylo ono.

Materiál a pomůcky máme připraveny a jdeme dál. Dalších několik desítek stránek knížky je naplněno základními technikami práce s drátky a korálky. Bez základů se totiž neobejdete ani zde. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že i pokročilí by tuto část neměli přeskočit. Mne kupříkladu překvapilo drátkované drhání, techniku jsem vyzkoušela a pokud se prokoušete článkem až na konec, můžete okouknout můj pokus o drhaný náramek.

Základy jakž takž zvládáme, tak hurá na projekty – knížka jich nabízí celkem čtyřiadvacet. Na výběr máme šest kapitol: Náhrdelníky, Náramky, Náušnice, Prstýnky, Přívěsky a Ostatní, přičemž v každé je dané téma rozpracované do několika různých šperků. U každého je pak uveden podrobný postup doplněný fotografiemi.

Pěkného výsledku se dočká téměř každý, kdo už se s drátkováním někdy setkal. V opačném případě je potřeba zkoušet, zkoušet a zkoušet a jak se říká, neházet hned „flintu do žita“. Právě pro tyto začátky se mi nejvíce osvědčil nějaký levnější drátek. Nevadí, že výrobek nebude tak úplně stejný jako na obrázku, i tak jistě udělá mnoho radosti. No a jestli chcete mít jistotu, co se přihlásit na nějaký drátkovací kurz – a třeba právě k Radce Flekové?!

Knížka je podle mne ideální pro všechny tvořivé lidičky, od „náctiletých“ až po ty „cetileté“. Obsahuje spoustu skvělých nápadů, což je v kombinaci se snadno pochopitelnými postupy téměř vražedné, protože jak říká autorka, práce s drátky a korálky může být vysoce návyková…

Zde jsou ty slíbené pokusy.

Jako první jsem si vzala do parády jeden z prstýnků:

původní obrázek
můj výtvor

Další pokus se týkal drhaného náramku:

originál
první pokus

Hrátky s drátky a korálky

Vydalo nakladatelství  CPRESS

Autorka: Radka Fleková
Počet stran
: 96
Formát
: 170×243
Vazba: brožovaná, šitá nitěmi
Vyšlo
: 22.2.2012

Knihu Hrátky s drátky a korálky si můžete objednat například zde.


Nakladatelství CPress pružně reaguje na vzrůstající popularitu oborů v oblasti odborné a populárně-naučné literatury. Systematicky tak rozšiřuje svou knižní nabídku zejména v oblastech knížek pro nejmenší, cestování, historie a military, hobby, auto-moto, zdraví a životní styl, příroda a zahrada, umění a kultura a technika a věda.

Novým knižním oborem, který si už pevně vydobyl své místo v našem nakladatelství, jsou kuchařky, jak pro dospělé tak i pro děti.

Napsal/a: JanaK

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist