Anna a Antonín – pozvánka na pohovor

Rubrika: VD tipy

prvním dílu jsme zachytili nezaměstnanou Annu, maminku dvou malých dětí, jak opakovaně bez valných výsledků brouzdá v internetových nabídkách práce. V minulém díle Anna narazila na problém. Neměla představu o významu motivačního dopisu.

Obojí se jí nakonec podařilo zhotovit kvalitně.

Jenže nesystémový přístup ji doběhl podruhé:

Nevedla si evidenci, do jakých firem svůj životopis poslala a po telefonu pak nedokázala pružně reagovat.

Naštěstí jí z jedné firmy přišla pozvánka na osobní pohovor emailem! A Anna začala řešit, co si pořídí na sebe… Poradíte jí i tentokrát?

 gamebook_4

 

a)      Anna by neměla řešit, co si obléknout. Spíš by si měla nachystat další dokumenty, kterými může při osobním setkání zaujmout více než svým zjevem.

b)      Anna by si měla připravit další materiály na pohovor, ale i popřemýšlet o své vizáži. Pro dobrý dojem však stačí prohrabat útroby stávajícího šatníku.

c)       Anna by si měla po dlouhé době udělat radost a vyrazit na nákupy. I kdyby nový model nevyužila na pohovoru, bude se hodit první dny v nové práci.

 

Hlasovat můžete do: 12. 7. 2015 (24:00)

Na další pokračování dle Vašeho gusta se těšte příští středu 15. 7. 2015.

Máte-li osobní vzkaz či radu pro Annu nebo Antonína, pište na:
anna@centrum-kaspar.cz
antonin@centrum-kaspar.cz

Po skončení celého seriálu, jehož vývoj určíte Vy, příběh zfilmujeme. Budete mít možnost se osobně setkat s Annou a Antonínem. Zveřejníme též dokumenty, které si Anna musela připravit.

 

971190_370353106410079_959679563_nTento seriál pro Vás připravuje Centrum Kašpar, které vzniklo v roce 2005 ve snaze podpořit rodiče malých dětí při jejich návratu na trh práce formou vzdělávání a poradenství. Dnes pomáhá oběma stranám trhu práce porozumět vzájemným očekáváním, cílům a potřebám a zhodnotit je v oboustrannou výhodu. Těm, kdo práci hledají, i těm, kdo práci nabízí, chce umožnit práci bez zbytečného stresu, s dostatkem času na seberealizaci v osobní a rodinné sféře. Organizace usiluje o to, aby rozdílnost (v potřebách, postojích, věku či pohlaví) nepředstavovala na trhu práce hendikep, ale zdroj příležitosti k dalšímu rozvoji.

Napsal/a: Jana Benešová

Toto taky stojí za přečtení!

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →
Jindřichův Hradec

Prohlédněte si Jindřichův Hradec. S našimi tipy o nic nepřijdete

Jindřichův Hradec si zaslouží vaši pozornost. Je to nádherné město s pěknou historii. Najdete tu nádherné chaty a chalupy,

Čtu dál →

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • Marci55

    Některé pracovní pohovory jsou fraška,kdy již předem ví, že Vám nedají další šanci

  • Anonymní

    Dokumenty jsou důležité, ale oblečení bych také nezanedbávala. Navíc se hlásí na designerskou pozici, takže to jak vypadá bude mít určitě také váhu. Nicméně nejdříve by měla vyřešit ty dokumenty. Co se týká oblečení, nějaký kostýmek to určitě nezkazí, tady je o tom hezký článek: http://www.easy-prace.cz/poradna/jak-se-oblect-na-prijimaci-pohovor

  • Anonymní

    Jaké máte zkušenosti s pracovním pohovorem vy? Jana Benešová

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist