Bob a Bobek na mistrovství světa v hokeji

Rubrika: Aktuality, Pohádky

Mají vaše děti rády postavičky dvou králíků z klobouku kouzelníka Pokustóna? Těšte se na mistrovství světa v hokeji!

Mistrovství světa v hokeji, které se bude konat příští rok v Praze a Ostravě, má díky České televizi už před svým startem na kontě dva rekordy. Čeští hokejoví fanoušci z něj budou moci přes obrazovky zhlédnout doposud největší počet utkání a vůbec poprvé v historii jej bude doprovázet ne jeden, ale hned dva maskoti. Hrdinové kreslených příběhů o králících z klobouku.

Česká televize zahájila přípravy na hokejové mistrovství světa 2015 netradičně. Spolu s držiteli autorských práv totiž poskytla pořadatelům licenci na postavy ze svého legendárního Večerníčku s animovanými králíky Bobem a Bobkem. Pro ty to navíc nebude mezinárodní premiéra.

„Mistrovství světa v hokeji je událost, které Česká televize tradičně věnuje maximální pozornost. Snažíme se nejen naplňovat vysoký standard vysílání, který od nás logicky diváci očekávají, ale vždy přinášet něco navíc,“ popisuje generální ředitel České televize Petr Dvořák a dodává:

„To, že se v příštím roce bude tento hokejový svátek konat u nás, nám otevírá velké možnosti. Fanoušci se mohou těšit na nebývalé množství přenosů utkání i bonusů. Právě práce s maskoty bude jedním z nich. Králíci z klobouku totiž sice nejsou mezinárodnímu publiku neznámí, protože jsme jejich příběhy poskytli už do více než dvaceti zemí světa, včetně takových hokejových velmocí, jako jsou Kanada nebo Švédsko, ale uděláme maximum pro to, abychom jejich popularitu ve světě ještě zvýšili. Věřím, že to může obecně pomoci propagaci české animátorské školy, která si mezinárodní uznání zaslouží.“

bob_a_bobek_ct

„Zapojením postaviček Boba a Bobka do hokejového svátku máme příležitost nejen zviditelnit českou kulturu, ale podpořit také české výrobce. Zatímco se tradičně veškeré předměty, které s maskoty souvisely, vyráběly v zahraničí, vyjednali jsme, že tentokrát budou plyšoví maskoti vznikat přímo v Česku,“ doplňuje obchodní ředitel České televize Hynek Chudárek.

Postavičky Boba a Bobka budou diváky provázet celým mistrovstvím. Nebudou však pouze na ledě při zápasech, na obrazovkách České televize se s nimi setkají také děti. Právě králíci z klobouku kouzelníka Pokustona totiž budou protagonisty květnových Večerníčků.

Boba a Bobka stvořil český výtvarník, scenárista a režisér animovaných filmů Vladimír Jiránek. Na obrazovkách Československé televize se poprvé objevili v roce 1979.

Zdroj: TZ České televize

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Kyller

    Jéé, to tu bude s těmi mými chlapáky k nevydržení. 😀 Kluci hokej milují, chodí i na zápasy, no a pak ještě Bob a Bobek,… Noooo….. Mám se na co těšit. 😀

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist