Starosti s krásou

Rubrika: Těhotenství

1099841_pregnant_woman_in_heartTěhotenství není nemoc. Jenom dočasná změna stavu doprovázená větším či menším počtem nepříjemností podle fyziologického stavu každé ženy…

Po devíti měsících se znovu vrátíte do dřívějšího stavu. Chovejte se tak, aby toto nádherné období, které budete prožívat a které se navždy zapíše do vaší paměti, nepoznamenalo i vaše tělo. To se musí rozvinout, nikoliv utrpět. Proto musíte během těhotenství podniknout alespoň minimum opatření.

Prsa
Od počátku těhotenství se prsa začínají zvětšovat. Je to dáno zvětšováním mléčných žláz, které se rozvíjejí v souvislosti s budoucím kojením.
Toto dočasné ztěžknutí prsou nemusí mít žádný vliv na jejich pozdější vzhled. Protože jsou s hrudníkem spojena jen kůží a několika vazy, je nutné zabránit jejich uvolnění působením váhy.

Pokožka
Dočasně, v období přizpůsobování novému stavu, bývá pleť poněkud zhoršená. Za nějakou dobu, až všechno zase dostane svůj řád, se pleť, částečně i díky zvýšené hladině hormonů v těle, rozzáří.
Obličej: Pokožka obličeje bude působením hormonů sušší. Pokud je pleť spíš citlivá a suchá, možná se na ní objeví velice jemné vrásky.
Takže svůj obličej ošetřujte kvalitním denním a nočním krémem.

Strie: Jsou nepochybně největší starostí těhotných žen. Strie se objevují tam, kde je kůže napjatá, to znamená především na prsou a na břiše. Nejprve jsou to tmavé červené čáry, trochu nafialovělé. Později bílé a perleťové. Nezmizí, protože jsou to vlastně praskliny elastické tkáně epidermu. Výskyt strií je podmíněný kvalitou pokožky a přírůstkem na váze.

Zuby
Navzdory lidové pověře nemusí budoucí matka přijít ani o jediný zub. Pokud se těhotná žena správně stravuje, neutrpí kvůli růstu dítěte žádnou újmu. Nebudete trpět ani nedostatkem minerálů, ani nedostatkem vápníku.

Komerční tip

Jedinečná a stále okouzlující budete díky barevným kontaktním čočkám.

Oči
Těhotenské hormony mění ostrost vidění tím, že modifikují zakřivení poloměru oční čočky. Proto se v návaznosti na to poněkud zhoršuje krátkozrakost. Pokud je budoucí maminka krátkozraká, je třeba, aby šla během těhotenství na kontrolu k očnímu lékaři. Krátkozrakost musí především nahlásit svému porodníkovi. Námaha při vypuzení plodu může způsobit odchlípnutí sítnice. Pokud je lékař upozorněn, může dobu nutnou vypuzení plodu omezit.

Ohlášení těhotenství
Příchod dítěte na svět je spojen s výdaji, které jsou zčásti hrazeny prostřednictvím státních příspěvků. Tyto příspěvky nazýváme dávkami v mateřství.
Ohlášení těhotenství se provádí po první povinné prohlídce.

Jedná se o ukázku z knihy Praktický průvodce pro těhotné (autorka: Marie-Claude Delahaye)
vydal Portál, 2006

Napsal/a: Marie-Claude Delahaye

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • bokul tak to ti jen tiše závidím

  • bokul

    Co se týče „starostí“ s krásou… Mám pocit, že jsem během kojení spíše o velikost prsou přišla – tedy, že mi moje běžné podprsenky budou mal (pokud nenaberu zpět svá kila – a to snad ani nemusím :D). Takže má pocit, že jsem spíše zhubla 😀

  • Anonymní

    ano

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist