Marně čekáte na miminko? Nedaří se? Svěřte se do péče lékařů

Rubrika: Těhotenství

Poruchy plodnosti jsou stále častějším tématem, které se probírá nejen v odborných sférách, ale stává se neodbytnou otázkou běžného života. Problémy s početím má každý sedmý pár. Na lékaře se často obracejí ženy kolem 40ti let, které touží po dítěti a pokouší se neúspěšně otěhotnět. Po 35. roce života ženy úspěšnost na otěhotnění rapidně klesá. Současná medicína disponuje řadou metod, jak pomoci párům, které se rozhodly problém řešit a touhu po dítěti naplnit.

Asistovaná reprodukce zahrnuje širokou škálu léčebných postupů a technik. Léčba je zahájena vstupním pohovorem a vyšetřením obou partnerů. Na základě výsledků se pak stanoví postup léčby. Nejběžnější procedurou je oplodnění vajíčka mimo tělo ženy (oplodnění ve zkumavce) a to buď vlastních nebo darovaných. Stejně tak je tomu u spermií. Mezi další metody léčení patří podpora ovulace, zavedení spermií do děložní dutiny či vpravení spermie přímo do vajíčka.

Dárcovství vajíček a spermií je anonymní, dobrovolné a může být často jedinou šancí na otěhotnění pro páry, které vinou onemocnění nemohou mít děti. Je řešeno legislativou vycházející z předpisů Evropské unie. Poskytnutí reprodukčních buněk nijak neovlivní zdraví ani další plodnost dárkyně nebo dárce.

V průběhu celého procesu je důležitý monitoring, který sleduje oplodněná vajíčka a následně vývoj embryí. Preimplantační genetická diagnostika zajistí, aby se k léčbě použila pouze taková embrya, která nevykazují žádné genetické anomálie. Tím se zvýší pravděpodobnost úspěšného oplodnění a šance na donošení zdravého miminka.

Při terapii ovšem nejde jen o nejmodernější techniku a sofistikované postupy na základě pečlivé diagnostiky, důležitá je rovněž psychická pohoda páru, péče o jeho vnitřní vyrovnanost a pohodlí. Proto se doporučuje přidružit k léčbě neplodnosti rovněž poradenství psychologa, který pomáhá zvládnout stres ze vzniklé situace. Psychika pracuje nezávisle na vědomém úsilí klientky a ovlivňuje průběh léčby a šanci na početí. Důležitá je rovněž důvěra mezi lékařem a klientkou, individuální přístup a léčba na míru.

 

Napsáno s využitím zdroje: www.ivf-kv.cz

Napsal/a: Jitka Beranová

Toto taky stojí za přečtení!

muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Audio pohádky Nártouna Olina baví děti na Youtube

Přinášíme rodičům další možnost jak zabavit děti na internetu. Tentokrát to nejsou videa Youtuberů, ale audio pohádky Nártouna Olina.

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist