Marně čekáte na miminko? Nedaří se? Svěřte se do péče lékařů

Rubrika: Těhotenství

Poruchy plodnosti jsou stále častějším tématem, které se probírá nejen v odborných sférách, ale stává se neodbytnou otázkou běžného života. Problémy s početím má každý sedmý pár. Na lékaře se často obracejí ženy kolem 40ti let, které touží po dítěti a pokouší se neúspěšně otěhotnět. Po 35. roce života ženy úspěšnost na otěhotnění rapidně klesá. Současná medicína disponuje řadou metod, jak pomoci párům, které se rozhodly problém řešit a touhu po dítěti naplnit.

Asistovaná reprodukce zahrnuje širokou škálu léčebných postupů a technik. Léčba je zahájena vstupním pohovorem a vyšetřením obou partnerů. Na základě výsledků se pak stanoví postup léčby. Nejběžnější procedurou je oplodnění vajíčka mimo tělo ženy (oplodnění ve zkumavce) a to buď vlastních nebo darovaných. Stejně tak je tomu u spermií. Mezi další metody léčení patří podpora ovulace, zavedení spermií do děložní dutiny či vpravení spermie přímo do vajíčka.

Dárcovství vajíček a spermií je anonymní, dobrovolné a může být často jedinou šancí na otěhotnění pro páry, které vinou onemocnění nemohou mít děti. Je řešeno legislativou vycházející z předpisů Evropské unie. Poskytnutí reprodukčních buněk nijak neovlivní zdraví ani další plodnost dárkyně nebo dárce.

V průběhu celého procesu je důležitý monitoring, který sleduje oplodněná vajíčka a následně vývoj embryí. Preimplantační genetická diagnostika zajistí, aby se k léčbě použila pouze taková embrya, která nevykazují žádné genetické anomálie. Tím se zvýší pravděpodobnost úspěšného oplodnění a šance na donošení zdravého miminka.

Při terapii ovšem nejde jen o nejmodernější techniku a sofistikované postupy na základě pečlivé diagnostiky, důležitá je rovněž psychická pohoda páru, péče o jeho vnitřní vyrovnanost a pohodlí. Proto se doporučuje přidružit k léčbě neplodnosti rovněž poradenství psychologa, který pomáhá zvládnout stres ze vzniklé situace. Psychika pracuje nezávisle na vědomém úsilí klientky a ovlivňuje průběh léčby a šanci na početí. Důležitá je rovněž důvěra mezi lékařem a klientkou, individuální přístup a léčba na míru.

 

Napsáno s využitím zdroje: www.ivf-kv.cz

Napsal/a: Jitka Beranová

Toto taky stojí za přečtení!

Držte si klobouky, do kin přichází Toy Story 4!

Přiznejte se. Kdo se už nemohl dočkat dalšího pokračování Příběhu hraček? Tak pro vás máme dobrou zprávu. Právě dnes

Čtu dál →

Nejčastější chyby, kterých se lidé dopouštějí během Keto diety

Keto dieta je systém stravování, který je založen na nízké konzumaci sacharidů. Stejně jako ostatní stravovací směry, je třeba

Čtu dál →

[Soutěž] Správná pětka na ostrově pokladů

Prázdniny se za chviličku přehoupnou do své druhé poloviny a my pro vás máme pár tipů, jak si zpříjemnit

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist