Jak léčit afty v těhotenství

Rubrika: Těhotenství

Také patříte mezi ženy, které v těhotenství trpí afty? Chcete vědět, jak s těmito nevítanými hosty v puse zatočit a přitom neohrozit děťátko, které vše prožívá s vámi? Následující shrnutí možných příčin vzniku a možností léčení vám snad vnesou více světla do tmavé dutiny ústní.

Rozlišujeme několik příčin vzniku aftů:

  • nedostatek vitamínů a stopových prvků,
  • stres,
  • mechanické poškození (zubním kartáčkem, rovnátky, ulomeným zubem, kousnutí při jídle apod.),
  • jídlo (látky vyvolávající afty jsou nejčastěji obsaženy v kořeněných pokrmech, rajčatech, citrusovém ovoci, paprikách, slaných bramborových lupínkách atd.),
  • celkové oslabení imunitního systému.

V těhotenství dochází ke kombinaci několika vlivů. Kvůli vlivu plodu, který vše potřebné čerpá z vašeho těla, je nedostatek vitamínů i nebo celkové oslavení imunitního systému velmi pravděpodobnou příčinou vzniku aftů.

Ještě než do sebe začnete sypat další tabletky se ale dobře zamyslete. Možná si občas při jídle přikousnete jazyk , možná jste také poslední dobou ve stresu, třeba kvůli penězům, práci a podobně. O používání jakýchkoliv léků nebo mastiček na afty se raději nejprve poraďte s lékařem.

Možností léčby aftů je také několik:

  • kloktadla,
  • bylinné čaje,
  • Aloclair,
  • důslednější pravidelná ústní hygiena.

Základem je samozřejmě řešení příčin vzniku aftů (např. doplněním vitamínů, omezením stresu nebo dráždivých jidel apod.)

Při použití kloktadla byste se měla vyhnout těm druhům, které obsahují s obsahem alkohol nebo vodilku kanadskou.

Při pití bylinných čajů je zase potřeba myslet na všechny účinky bylinek. Mnohé mohou způsobit více škody než užitku. Mohou ovlivňovat činnost svaloviny dělohy, nebo způsobit překrvení orgánů pánve (např. sporýš neboli verbena). Je potřeba dát si pozor na bylinné směsi dovážené z orientu, mohou obsahovat neprověřené byliny s neznámým chemickým složením.

Aloclair je vynikající pomocník při boji s afty nejen v těhotenství. Je dostupný ve formě ústní vody a gelu. Neobsahuje alkohol ani salicyláty. Aloclair je bezpečný dokonce i v případě polknutí. Vytvoří přímo v místě aplikace jemný průhledný ochranný film, který zamezí bolesti a urychlí tak hojení.
afty

Pravidelná ústní hygiena je stejně jako vyvarování se možným příčinám vzniku důležitým krokem k úspěšnému boji s recidivujícími afty.

Napsal/a: Komerční sdělení

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

  • Anonymní

    Já používám konopné sérum Cannadent, to je na afty nejlepší. Jen nevím, jestli se může užívat v těhotenství. Každopádně vždycky zaručeně pomůže, občas ho kombinuju i s vitaminem B a afty jsou za chvilku fuč.

  • Anonymní

    Není špatné v tomhle případě posilovat imunitu. Třeba rostlinná enzymoterapie je dobrá, dnes navíc frčí, ale znám dost úspěšných případů, kterým pomohla. Třeba curenzym je fajn.

  • alice

    tak ten Aloclair jsem si dneska koupila. gel za 123kč. Na afty trpím hodně, už jsem vyzkoušela kde co, ale nic mě teda zrovna nějak nenadchlo. Momentálně mám teda klid – ťuk, ťuk…. až ten Aloclair vyzkouším, tak písnu.

  • Homeopatikum Borax 9ch-úžasná věc…. Pomáhá spolehlivě….

  • Zajímavé a poučné:)
    V těhotenství jsem afty netrpěla, ale normálně ano, ale vím, že to mám ze stresu, tomu bohužel nezabráním:))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist