Jak jste otěhotněly?

Rubrika: Těhotenství

916140___life__Jsem od přírody zvědavá ženská, tak mě zajímají různé novoty, ale i příběhy ze života. Baví mě tady pročítat zážitky z vašich rodin a svěřovat se s mýmy. Nedávno mě zaujaly články Kaitlin, která bohužel nemůže mít přirozenou cestou vlastní děti a to mě inspirovalo k napsání následujících řádek. Snad to zaujme i vás…

Je prostě zvláštní, že někdo nemá s otěhotněním sebemenší problém, otěhotní třeba i nechtěně. Jiný se musí o miminko snažit, hlídat plodné dny, podstupovat nepříjemná vyšetření a i tak se někdy nedaří otěhotnět několik let. A nakonec jsou i případy, kdy je jasné, že k otěhotnění vůbec nemusí dojít. Úplně se dokážu vžít do kůže takových žen, jak musí být nešťastné a zoufalé. Jsem ráda, že existuje možnost i těmto ženám pomoci.
Já naštěstí patřím k té první skupině, k ženám, kterým se stačí podívat na trenky a jsou „v tom“ 🙂 Naštěstí, protože život bez dětí si teď už nedokážu představit.

Já jsem otěhotněla totiž nechtěně. Sice jsem už byla vdaná, ale koupili jsme pozemek a plánovali stavbu rodinného domu, takže jsme děti chtěli až do nového bydlení. Ale příroda si řekla, že nám to ztíží:-) A já jsem najednou otěhotněla. Zdálo se mi to prakticky nemožné a i můj gynekolog vrtěl nad mým případem hlavou. Brala jsem totiž antikoncepci a logicky jsme si s manželem nedávali pozor. Je pravda, že jsem prášky neužívala v jednu hodinu, jak se doporučuje, ale vždycky jsem to stihla do 24 hodin. Ten měsíc jsem nastydla a musela brát antibiotika, o kterých jsem si pak taky přečetla, že někdy (asi v 0,001 %) mohou rušit účinky antikoncepce. Takže my jsme byli to 0,001 %, které otěhotní i přes antikoncepci. Nikdy bych tomu neuvěřila, kdyby se mi to nestalo. Známí nám to taky moc nechtějí věřit. Ale je to tak. Dcera, co se nám narodila, je pro nás nejkrásnější a největší štěstí a vůbec nelitujeme, že si k nám takhle našla cestu. I když ze začátku jsme byli dost zaskočeni:-)) Zvlášť, když jsem věděla, že moji rodiče se o mě snažili dva roky a museli podstupovat různá vyšetření. Tak trochu jsem si myslela, že s otěhotněním budu mít problém i já.

Co dodat? Jen to, že teď používáme asi tři druhy ochrany a v koutku duše se modlíme, aby druhé miminko počkalo až dostavíme:-)) A co vy? Povedlo se vám miminko napoprvé nebo jste se museli pokoušet déle? Ať se všem, kteří chtějí potomka, daří! A těším se na vaše příběhy!

Napsal/a: Kicul

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (40 vyjádření)

 • Anonymní

  10.4.1999 jsem četla v novinách, že je nejvhodnější den pro zplození dítěte druhého tisíciletí. A jak to dopadlo?? Můj milovaný syn se narodil až 2.14.2000!!! Kdyby si o 2 dny pospíšil…. Ale to není důležité, hlavně že ho máme!! K.

 • Tak my jsme čekali zhruba rok, než se nám to povedlo. Vysadili jsme antikoncepci a měsíc jsme se ještě chránili. Pak jsem každý měsíc vyčkávala, jak to dopadne. Moje nervy značně pracovali, takže mezery mezi menstruacemi se mi prodlužovali. Začínala jsem na 28 dnech a skoro po tom roce to bylo 36 dnů – no prostě jsem si to miminko hrozně přála. Nakonec když to byl necelý rok, jsme se objednali na vyšetření, na které už jsme ale nedorazili, protože moje nervová soustava se zřejmě uklidnila a já zjistila, že jsem těhotná. V pátek budou Natálce 4 měsíce a je to naše veliký štěstíčko.

 • Anonymní

  Ahoj všichni,
  u nás to bylo s otěhotněním velmi nečekané.
  S manželem jsme se snažili přivést na svět miminko již 7let.Prodělala jsem 6 potratů ( vždy 6 – 7 týden) a 1 mimoděložní těhotenství. Po té jsme to už vzdali a zažádali si o adopci. Po dvouletém čekání jsme si v listopadu 2005 jeli pro krásnou 4 měsíční holčičku. No a někdy kolem vánoc jsem zjistila, že jsem těhotná. Dnes už jsem v 19. týdnu a doufám, že to vydrží – i když první pocity nic moc. Teď už se ale těšíme i když to bude asi zabíračka.
  Až se mimi narodí, naší holčičce bude 13 měsíců.
  Míša

 • Ahoj, u nás to šlo tak nějak normálně, vysadila jsem HA, 3 měsíce jsme se raději ještě chránili, aby se mi tělo vyčistilo od těch hormonů no a pak jsem byla těhotná…taky jsem měla strach, že to nepůjde tak, rychle, bylo mi už 29, ale vše bez problémů.
  Kamarádce se 2.mimi nedařilo asi rok, zato teď má místo druhého i třetí – takže celkem 3 kluky
  pro Anonymní: přeji hodně radpsti ze zdravého a krásného, tolik očekávaného miminka!

 • anonymni, moc gratuluji a drzim palecky !!

 • Anonymní

  Ahojky,tak to vám všem závidím,že jste většina otěhotněly na poprvé.My marně čekali na miminko dlouhých 8 let.Mezitím jsme prodělali spoustu vyšetření,některá teda opravdu příjemná nebyla.
  Až předloni jsme šli poprvé na um.oplodnění,do té doby jsme neměli kde bydlet,stále jen podnájmy a bydlení u rodičů a taky nedostatek peněz,které jsme opravdu na um.oplodnění potřebovali.
  První pokus se k našemu zděšení nepodařil,obrečela jsem to.Druhý pokus loni v říjnu,světě div se, VYŠEL !!Teď končím 4.měsíc a moc se těšíme na miminko,hlavně aby bylo ZDRAVÉ !!!…dostanem ho letos v červenci k 10.výročí svatby 🙂

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  Nám spřízněnonost docela vyšla… celková docela dost přes polovinu…
  nejvíce ta intelektuální… (ještě víc než Káče…)
  Ano, Káčo, také trávíme (nebo jsme trávívali) nejvíce času četbou (každý své knihy či jiné tiskoviny) a následnou debatou…
  ;o)
  a holky jsem si zpětně nepočítala – nebyla to naše zásluha… doktoři se činili…
  ;o)

 • Petra Vymětalová

  No, tak nám vyšla naše Áňa jako jasnej kluk ;-)) A o celkové spřízněnosti se radši ani rozepisovat nebudu…

 • …tak jsem taky jukla na tu AndreouH uvedenou adresu a +/-datum početí našeho syna je na hranici dvou políček – „Z“ a „M“ – takže nám ta holka utekla možná o vlásek:-)…ale vypočítají vám tam i „spřízněnost partnerů podle biorytmů“ – nám tedy vyšla celková 53 a něco % – z toho jsme pohořeli u fyzické (21%), ale zato intelektuální – 75%!..tak to vypadá, že nám nezbývá nic jiného, než opravdu trávit večery vědeckými debatami…ale s takovou ta holčička nebude nikdy, že:-)…(no – ono se to nemá hnedle vzdávat – co si pamatuji, tak třeba Bedřich Smetana měl 11 nebo 12 starších sester:-))…

 • Já jsem otěhotněla,když jsem si zapomněla vzít jednou antikoncepci a už to bylo a to jsem si ji hned druhý den vzala.Jak je vidět jedna chyba stačí a je to.Teď jsme rádi,že máme naši princeznu.

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  jo, jo, už to funguje…
  tak jim to musíme napsat jako připomínku, aby to tam taky uvedli jako příklad…

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  …jo, tak to by mohlo být ono…
  Mě zmátlo, že to chce zadat den i měsíc dvěma číslicemi…
  Já v tom problém nemám, ale manža mi to komplikuje…
  ;o)
  zkusím a dám vědět!

 • Jarmuschko, myslím, že je to chybou zadání. Ještě mě napadá datum narození se musí zadat ve formě 14 – 2 – 1977, když zadám 14 – 02 – 1977 taky mi to hlásí NaN.

 • Ve dvaceti to bylo na první pokus. POdruhé to bylo nedopatření.Pak jsem vyměnila manžela a po třicítce si musela chvíli počkat. No a na počtvrtý to bylo zkomplikovaný samovolným potratem. No pak přišlo období senosečí a když jsem uklidila 6000 patnáctikilových balíků sena, Tak jsem najednou zjistila, že jsem dva měsíce v tom. Vědět to moje doktorka, tak mně asi pošle do blázince, chtěla mi napsat ihned neschopenku a já ,že v domácnosti ji nepotřebuju.

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  samozřejmě, že oba rodiče… ;o)
  no neva… to bylo stejně jen hypoteticky…
  a víš, co znamená to „NaN%“- tomu teda vůbec nerozumím…

 • A máš zadaný datum narození muřského – musí tam být oba rodiče.

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  …tak já to zkusila, ale ať zadám jakýkoliv rok početí, tak v okýnkách před % je vždy „NaN“ a v tabulce pod tím samé „M“…
  …připadá mi to prapodivné…
  :o1

 • Kdo se chcete bavit věštěním pohlaví dítěte, zkuste http://sweb.cz/svjet/plzak.html

 • Ja jeste dodavam, ze u nas manzel a cela jeho rodina chteli kluka (aby zjistili, po narozeni Sabinky, ze ona je presne to co chteli 😉 a ja spis holcicku, manzel se chtel i nechat prekvapit, ale pak nevydrzel (pisi vic v jednom mem povidani) a jestli budeme mit nejake dalsi, je mi jedno „kdo“ to bude…

  Brzy zacnu zobat HA, tak jak pise jarmuschka, aspon vim, ze leta utraceni za ne nebyly zbytecne. (tady je mam zatim hradene plne pojistovnou)

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  Holky, ještě si to můžete nechat spočítat od Dr. Jonáše (za úplatu), trošičku bližší info se dá najít na netu (ale ne moc podrobné… bohužel teď nevím správnou adresu)…
  Mě to spočítal kamarád, co se zabývá astrologií… ale až pro další dítko…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist