Těhotenství je nejkrásnější období v životě

Rubrika: Moje cesta k miminku, Soutěže, Těhotenství

Ano – těhotenství je někdy složité, náročné a končí nepříjemným porodem. Ale odměnou je nádherné miminko a štěstí a spojení s miminkem v bříšku v průběhu těhotenství. A teď už o tom, jak jsem byla na své miminko „napojená“ já…

Stalo se to hned na konci prvního trimestru těhotenství – gynekolog mi oznámil, že je vše v pořádku, ale že se vedle miminka v děloze tvoří cysta, která se zvětšuje. A že ji bude třeba odstranit. Jediné řešení – operace. Nechal mi asi 14 dnů čas (na naši svatbu), a tak jsem si užívala přípravy a na cystu jsem skoro zapomněla.

Neměla jsem z ní dobrý pocit – z toho, že bude někdo laparoskopicky „řezat“ hned vedle miminka. Z toho se mi dělalo špatně, a tak jsem se vždycky trošku naladila do meditace a propojila jsem se myšlenkami s miminkem – uklidňovala jsem sebe i jeho, jak všechno zvládneme a že se operaci vyhneme. Představovala jsem si, jak se cysta rozpouští a z těla mizí. Díky svatbě jsem pak skutečně na všechno zapomněla a užívala jsem si nejhezčí dny v životě. Pak nás čekala návštěva gynekologa a v ten den jsem měla opět obavy, jak to celé dopadne. Na ultrazvuku jsme byli oba – já i můj muž.

Gynekolog se vážně podíval, hledal cystu a nevěřícně prohlásil, že to snad není možné, ale že někam zmizela 🙂 Operace se tedy konat nebude! S manželem jsme se na sebe usmáli a konečně jsme si přestali navzájem drtit ruce. Byl to ten nejkrásnější zážitek v těhotenství. Když tedy pominu všechny „obyčejné dny“, kdy jsem si užívala hlazení bříška, plavání a povídání s miminkem, jeho kopání, vybírání jména a další – jak jsem již napsala – těhotenství je snad tím nejkrásnějším obdobím v životě, kdy jsme s miminkem jako mámy nádherně propojené!

Tento článek byl zařazen do soutěže, nezapomeňte proto prosím po přečtení na hvězdičkové hodnocení ;-).

Napsal/a: KELTKA

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Já bych taky měla strašný strach. Je krásné, že to dopadlo dobře a mohly jste si oba oddechnout. 🙂

  • endlisek
    endlisek

    Krásný. Věřím, že prožít něco podobného také bych to považovala za nejkrásnější okamžik. Pozitivní myšlení a víra dokážou divy. Jsem moc ráda, že jste se operaci vyhnula.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist