Mateřstvím krok za krokem

Rubrika: Péče o dítě, Péče o miminko, Těhotenství

Očekáváte přírůstek do rodiny a hledáte publikaci, ve které byste našli všechny možné informace pěkně pohromadě?

Pak by bylo vhodné pořídit si publikaci Nová velká kniha o mateřství, která vychází právě nyní již ve třetím vydání v nakladatelství Mladá fronta. Jejími autorkami jsou Ašenbrenerová Ivana, Behinová Markéta a Kaiserová Klára. Nepochybnou výhodou této knihy je, že je psána pro české maminky, na přípravě se podíleli přední čeští odborníci a jsou v ní zohledněny aktuální problémy a situace, se kterými se čeští rodiče mohou setkat. Je to podle mě velké plus, vezmeme-li v úvahu, že mnoho, i když kvalitních titulů, se na náš trh dostává z překladu a je tudíž velmi časté, že v nich pak maminky najdou mnoho odchylek, které souvisejí i s prostředím.

Luxusní, elegantní zpracování knihy je přímo předurčené k tomu, aby jí byly maminky podarovány. Jde o naprosto vynikající a především praktický dárek, který ocení nejen v těhotenství, ale až do tří let věku děťátka.

Publikace je rozdělená velice přehledně na všechna období, od početí až do zmiňovaných tří let dítěte. Nebude vůbec žádný problém vyhledat třeba jen určité téma, jež maminku zrovna zajímá. Těhotné ženy zde najdou krok za krokem popisy týkající se početí, sexu, práce, cvičení, ale i nemocí, informace ohledně rizikových těhotenství apod.

Maminky, jejichž miminka se již dívají na svět, pak nepochybně ocení rady ve výživě, titul jim také přiblíží srozumitelnou formou orientaci v tématice léků a nemocí jejich nejmenších.

Stejně tak tu ale naleznou úžasně podané rady ohledně šátkování, zlozvyků u dětí apod. Nechybí ani receptová část, která se může stát jakousi základnou pro správný výběr jídel u dětí.

Kniha je doplněna i slovy odborníků a fotografiemi, které maminkám přiblíží důležité části života a ošetřování u jejich dítěte.

Každou kapitolu doplňují otázky, jež se skládají z přesně takových, které si maminky kladou asi nejčastěji. Odpovědi odborníků jsou pak jasné a jistě pomohou v péči o dítě. Zároveň jde i o jakési shrnutí celého textu v té dané části.

Titul je perfektním průvodcem pro všechny matky, jimž předkládá fakta odborně podložená. Díky velkému obsahu se tak jistě stane vyhledávanou příručkou, ve které maminky najdou všechny informace pěkně pohromadě a nemusí trávit čas hledáním v jiných knihách či se zabývat pravdivostí mnohdy ne zrovna dobře podaných zpráv na internetu.

Ukázka z knihy:

Početí je složitý a výjimečný děj, při kterém dochází ke splynutí vajíčka se spermií. Vychází ze vzájemné přitažlivosti muže a ženy a jejich sexuálního spojení.

Přibližně 14. den menstruačního cyklu proniká jedno vajíčko ztenčenou částí steny vaječníku, je unášeno řasinkami vejcovodu směrem k děloze a „očekává“ svoji spermii. K oplodnění vajíčka spermií musí dojít do 24 hodin po ovulaci. Spermie obvykle v ženských pohlavních cestách žijí až 72 hodin. Při ejakulaci jich do vaginy vstupují za normálních okolností až stovky milionů. Pokud proběhne styk v téže době jako ovulace, pak část z nich putuje vstříc vajíčku, ale pouze jedna z nich do něj může vstoupit a oplodnit jej. Spermie nemá vůbec snadnou cestu. Musí putovat z pochvy do dělohy a vejcovodem k vajíčku a tuto vzdálenost musí urazit během několika hodin. Musí být odolná vůči spermicidnímu účinku kyselého prostředí vaginy a plout proti proudu tekutin, které směřují z dělohy a vejcovodu směrem ven. Není proto překvapující, že mortalita spermií je enormně vysoká. Množství spermií je důležité také proto, že k průniku spermie do vajíčka je nutné dostatečné množství velmi důležitého enzymu z hlaviček spermií – akrozinu. Teprve tisíce spermií (50 000), které dosáhnou okolí vajíčka, jej poskytují dostatečné množství.


Nová velká kniha o mateřství s CD

Vydalo nakladatelství Mladá fronta

Autorky: Ašenbrenerová Ivana, Behinová Markéta, Kaiserová Klára
Počet stran: 368
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Rozměry: 210 x 297
ISBN: 978-80-204-2816-5
Vyšlo: 2012

Titul Nová velká kniha o mateřství s CD si můžete objednat například zde.


Divize Knihy vydavatelství Mladá fronta je v současné době nejstarším kontinuálně fungujícím vydavatelem knih v České republice. Na knižním trhu působí od roku 1945.
Věnuje se zejména překladové beletrii, která tvoří asi polovinu knižních titulů, populárně-naučné literatuře, literatuře faktu, a knihám pro děti a mládež.

Vydává však i literaturu z oblasti sci-fi a fantasy, cestopisy a historické romány nebo obrazové publikace encyklopedického charakteru. Na trh ročně uvede kolem 200 nových knih.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • markla

    někdy už je těch knih moc, ale vždy uvítám knihy českých autorek,přece jen jsou nám bližší, znají zdejší poměry

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist