Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Zápis klepe na dveře

počitadlo

Tak už začínáme stříhat metr! Naše malá Madlenka se nedávno narodila a za pár dní jdeme k zápisu do první třídy. Pochybnosti, jestli se naše malá do školy už vůbec hodí, zmítaly rodinou celý podzim.

Je úplně jiná než její o dva roky starší bratr, nezajímá se o písmenka, nepozná číslice… Stále jen kreslí, stříhá a lepí, zkrátka vyrábí. Nechce mluvit s cizími lidmi. A ještě k tomu se narodila v 31. týdnu těhotenství… Přečetla jsem několik knih o školní zralosti, ptala jsem se zkušenějších. Když jsme se pomalu přikláněli k variantě, že do dcerka do školy půjde, hlavně proto, že sama velmi chce, objevila se nová možnost, jak se dozvědět něco nového. 

Autorky webových stránek www.skolazvesela.cz a několika e-booků Jaromíra Bednářová a Jana Chamrádová mě potěšily tím, že se věnují rodičům a dětem tak, že se dělí o své mnohaleté zkušenosti z vlastní pedagogické praxe.

zapisPřitom nezahltí nepřeberným množstvím informací, přistupují k věci tak nějak rozumně za použití zdravého selského rozumu. Jsem ráda, že jsem se dostala ke stručné, jasné a výstižné e-knize Na zápis v pohodě a s úsměvem, která je ke stažení zcela zdarma. 

Jak se totiž znám, přes veškerá předsevzetí, že zůstanu v klidu, mě pár dní před zápisem stejně zachvátí panika (kterou doufám nedám najevo před dcerou) a ráda velmi rychle tento e-book proletím. Sice už tím nic nezachráním, vyslovovat ř Madlenku přes noc nenaučím, ale snad se aspoň trochu zklidním :-) Protože jak známo, duševní rozpoložení rodiče se velmi snadno přenáší na dítě.

Pokud vás e-book zaujme stejně jako mě svojí jednoduchostí, praktičností a přehledností, můžete po zápise pokračovat dál. Protože i po zápise se formou hry dá do září vylepšit spousta dovedností budoucího prváčka a předejít tak případným problémům ve škole.

Musím přiznat, že už jsem na téma školní zralost přečetla několik knih, které mě trošku odrazovaly nepřeberným množstvím informací a pochybnostmi, jestli se moje mladší dítko už do školy vůbec má chystat. Proto jsem i s trochou obav zasedla k novému e-booku 10 zaručených rad, které Vašemu dítěti usnadní nástup do 1. třídy.

Byla jsem připravena na dlouhé hodiny pročítání textů a dělání si poznámek, ale překvapivě jsem e-book pročetla poměrně rychle, byla jsem po přečtení klidná a hlavně plná nápadů, co všechno ještě s dcerkou zkusíme. A navíc se mi potvrdilo, že velmi prospěšné jsou zdánlivě obyčejné činnosti jako Madlenčino oblíbené kreslení, stříhání a vyrábění, dále hraní pexesa (už méně oblíbené, teprve se učí prohrávat) a skládání puzzle.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po prvním přečtením musím zdůraznit jednu věc, ve které jsem s autorkami zajedno: Nestrašte své děti školou!

Žila jsem v naivní víře, že většina dnešních moderních rodičů má rozum, ale přesto to často zaslechnu: „Však počkej ve škole! Tam už ti paní učitelka ukáže, jak se máš chovat!“ A podobné výroky na stejné téma.

Není to tak. Jak se má dítě chovat, mu mají ukázat právě jeho rodiče. Dítě se má do školy těšit. A začíná to už zápisem.

Takže běžte k zápisu v pohodě a s úsměvem :-) Snad to dodržím i já!

Líbí? Neváhej a klikni →Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+
jednadvětřičtyřipět (7 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading ... Loading ...

Diskuze k článku

 • Alla1 napsal:

  Moc hezky ( a se znalostí ) napsáno.

  Souhlasíte? Thumb up 0 Thumb down 0

 • gabulka73 gabulka73 napsal:

  i nám klepe

  Souhlasíte? Thumb up 0 Thumb down 0

 • mura mura napsal:

  krásně napsané

  Souhlasíte? Thumb up 1 Thumb down 0

 • Napište svůj názor
  Nechcete pokaždé vypisovat email? Přihlašte se, nebo zaregistrujte.
  E-mail:

  Podobné články

  skola1Jak zařídit, aby mu to ve škole šlo

  crying-572342_640Jak nastoupit do školky bez slziček?

  1Správná výslovnost před nástupem do školy, stihne se to?

  boys-speaking-resized-600Jaká je realita v logopedických ambulancích?

  kid-1241817_640Jak probíhá logopedická péče a jak dlouho trvá nácvik správné výslovnosti?  Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist