Zápis klepe na dveře

Rubrika: Předškolní vzdělávání, Základní školy

Tak už začínáme stříhat metr! Naše malá Madlenka se nedávno narodila a za pár dní jdeme k zápisu do první třídy. Pochybnosti, jestli se naše malá do školy už vůbec hodí, zmítaly rodinou celý podzim.

Je úplně jiná než její o dva roky starší bratr, nezajímá se o písmenka, nepozná číslice… Stále jen kreslí, stříhá a lepí, zkrátka vyrábí. Nechce mluvit s cizími lidmi. A ještě k tomu se narodila v 31. týdnu těhotenství… Přečetla jsem několik knih o školní zralosti, ptala jsem se zkušenějších. Když jsme se pomalu přikláněli k variantě, že do dcerka do školy půjde, hlavně proto, že sama velmi chce, objevila se nová možnost, jak se dozvědět něco nového. 

Autorky webových stránek www.skolazvesela.cz a několika e-booků Jaromíra Bednářová a Jana Chamrádová mě potěšily tím, že se věnují rodičům a dětem tak, že se dělí o své mnohaleté zkušenosti z vlastní pedagogické praxe.

zapisPřitom nezahltí nepřeberným množstvím informací, přistupují k věci tak nějak rozumně za použití zdravého selského rozumu. Jsem ráda, že jsem se dostala ke stručné, jasné a výstižné e-knize Na zápis v pohodě a s úsměvem, která je ke stažení zcela zdarma. 

Jak se totiž znám, přes veškerá předsevzetí, že zůstanu v klidu, mě pár dní před zápisem stejně zachvátí panika (kterou doufám nedám najevo před dcerou) a ráda velmi rychle tento e-book proletím. Sice už tím nic nezachráním, vyslovovat ř Madlenku přes noc nenaučím, ale snad se aspoň trochu zklidním 🙂 Protože jak známo, duševní rozpoložení rodiče se velmi snadno přenáší na dítě.

Pokud vás e-book zaujme stejně jako mě svojí jednoduchostí, praktičností a přehledností, můžete po zápise pokračovat dál. Protože i po zápise se formou hry dá do září vylepšit spousta dovedností budoucího prváčka a předejít tak případným problémům ve škole.

Musím přiznat, že už jsem na téma školní zralost přečetla několik knih, které mě trošku odrazovaly nepřeberným množstvím informací a pochybnostmi, jestli se moje mladší dítko už do školy vůbec má chystat. Proto jsem i s trochou obav zasedla k novému e-booku 10 zaručených rad, které Vašemu dítěti usnadní nástup do 1. třídy.

Byla jsem připravena na dlouhé hodiny pročítání textů a dělání si poznámek, ale překvapivě jsem e-book pročetla poměrně rychle, byla jsem po přečtení klidná a hlavně plná nápadů, co všechno ještě s dcerkou zkusíme. A navíc se mi potvrdilo, že velmi prospěšné jsou zdánlivě obyčejné činnosti jako Madlenčino oblíbené kreslení, stříhání a vyrábění, dále hraní pexesa (už méně oblíbené, teprve se učí prohrávat) a skládání puzzle.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po prvním přečtením musím zdůraznit jednu věc, ve které jsem s autorkami zajedno: Nestrašte své děti školou!

Žila jsem v naivní víře, že většina dnešních moderních rodičů má rozum, ale přesto to často zaslechnu: „Však počkej ve škole! Tam už ti paní učitelka ukáže, jak se máš chovat!“ A podobné výroky na stejné téma.

Není to tak. Jak se má dítě chovat, mu mají ukázat právě jeho rodiče. Dítě se má do školy těšit. A začíná to už zápisem.

Takže běžte k zápisu v pohodě a s úsměvem 🙂 Snad to dodržím i já!

Napsal/a: zbynula

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist