Zápis do první třídy

Rubrika: Základní školy

62759_schoolJelikož se blíží zápis do první třídy, chtěla bych upozornit rodiče nastávajících prvňáčků, aby se informovali ve svých obcích, které termíny zápisů vypisují…

Většina obcí má termíny vypsány na čtvrtek a pátek (druhá polovina ledna), hodina a místo zápisu musí být také upřesněny (některé mají dopoledne, jiné odpoledne). Dále musí být uvedeno, co si máte k zápisu přinést jako zákonný zástupce dítěte (rodný list dítěte, svůj občanský průkaz…).
A nakonec koho se zápis týká: dětí, které k 31.srpnu 2009 dovrší šesti let věku (mimo výjimky).
A ještě důležitý dovětek: Porušení povinnosti přihlásit dítě k plnění povinné školní docházky lze ze zákona postihnout.

Napsal/a: aannyy

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Dítě se zapisuje do té školy, kam chcete Vy. Vždy obvykle na jednu. Pokud se rozhodnete dát dítě do jiné školy, je slušnost, myslím i povinnost, to té škole oznámit. Pokud nastane situace, že škola zanikne nebo nebude otevřen první ročník (v té vaší vesnické), máte možnost i v posledním týdnu měsíce srpna dítě přehlásit kamkoliv chcete. Nemusíte se ničeho bát. Dítě jste přihlásila, povinnost školy je Vás obeznámit se situací, tudíž jste “ z obliga“. Svou povinnost jste si splnila.

 • Anonymní

  Chci se zeptat, je možné jít nezávisle ke 2 zápisům do jiných škol ? Já chci spíše do vesnické, ale vypadá to na velmi málo děti ( tak 2 a další dvě asi dostanou odklad), a tak bychom dojížděli do města. Proto se ptám, zda je to možné jít k zápisu tam i tam, když zatím není jasné, kolik dětí nastoupí do té vesnické. Díky za info.

 • Anonymní

  chtěla jsem se zeptat,jestli někdo nevíte jak je to v případě,že nám došla pozvánka k zápisu do školy,do které nechceme dceru dát.spadáme totiž úředně pod tuto obec,ale blíže to má do vedlejší.saša

 • tečka

  odpověď pro anonymní
  mám taky syna s kterým jsem byla u zápisu a o dva měsíce později mi v poradně potvrdili,že pokud chci může mít odklad pro hravost a neudržení delší pozornosti nad tématem, kterého právě nezajímá, což ve škole se může stat často,tak jsem požádala o odklad a nakonec i můj syn se těší, že zůstane si ještě hrát ve školce a školu začne navštěvovat až za rok, bere to jako svou šanci být potom lepší,jde o to jak se to dítěti vysvětlí.Jen pro úplnost v květnu mu bylo 6let.Tak pokud vám někdo naznačil, že by měl |Váš syn dostat šanci ještě „dozrát“neváhejte,znám případy prvňáčků co propadli a už se to nedá nikdy vrátit, ale odklad se dá zařídit!

 • Anonymní

  Zápis do 1třídy jsme se synem úspěšně absolvovali, nyní koncem května mi učitelka z MŠ naznačila, že bychom měli uvažovat o odkladu školní docházky. Syn je trochu pomalejší a možná i hravý, ale jinak velmi zvídavý ohledně písmen a počtů, sám si večer před spaním prohlíží knížky -viz.atlasy a encyklopedie, umí celou abecedu i psát, sčítá atd., mám strach kdybychom ho dali o rok později, tak stratí o školu zájem, Poradíte mi prosím?? Děkuji. E.

 • U nás jsou zápisy v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne. Ta sobota je fajn hlavně pro ty, co to kvůli práci nestíhají.

 • ZŠ Praskolesy pořádá Zápis do 1. třídy 5.2. 2009 od 13 do 18 h. Nabízíme výuku cizího jazyka od 1. ročníku, ekologickou výchovu, projekty i soutěže, přírodovědný, keramický, dopravní kroužek a pletení z pedigu, výuku hry na hudební nástroje a zpěv i dramatický kroužek. Máme oddíl Mladých ochránců přírody a scházíme se i v sobotu. Jana

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist