Výstupní hodnocení

Rubrika: Základní školy

1237134_taking_notesByla bych ráda, kdyby se článek objevil mezi příspěvky měsíce. Nemám zájem o hodnocení, ale chodí sem více maminek a může jim to pomoci.

Protože jsou zde i maminky starších dětí a mnohé z nich vychází ze základní školy, ráda bych je informavala o novince Nového školského zákona. Tím je VÝSTUPNÍ HODNOCENÍ…

Výstupní hodnocení má být o tom, jak žák dosáhl cílů vzdělávání. Mělo by jít o souhrnnou informaci, která doplňuje vysvědčení. Měly by zde být zahrnuty úspěchy v soutěžích. Poukázat na talent a nadání. Jde o slovní hodnocení, které by mělo být s konkrétními údaji, nikoli všeobecnými definicemi.

 • Žák ho dostává o pololetí školního roku, kdy dokončí povinnou devítiletou školní docházku.
 • Dostává originál (měli byste si nechat udělat ověřenou kopii pro případ druhého kola přijímacích zkoušek) – škola není povinna vydat vám kopii.
 • Jedná se o úřední dokument (stejně jako vysvědčení), budete ho vždy předkládat s vysvědčením.
 • K hodnocení se můžete vyjádřit (pokud nesouhlasíte), ale na zvláštní papír, do hodnocení vydaného školou nesmíte nic vpisovat.
 • Výstupní hodnocení přikládáte k přihlášce na střední školu (doporučuji ověřenou kopii, jak už jsem psala, originál zřejmě budete ještě v životě potřebovat).
 • Škola není zodpovědná za to, pokud žák hodnocení ztratí.(proto doporučuji od dítěte vzít a uschovat)Doufám, že vám základní informace pomůžou, pokud budete mít jakýkoli dotaz a já budu znát odpověď, ráda zodpovím.
 • Napsal/a: aannyy

  Toto taky stojí za přečtení!

  Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

  Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

  Čtu dál →

  Co pomáhá na dětský kašel?

  Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

  Čtu dál →

  Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

  Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

  Čtu dál →

  Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (10 vyjádření)

  • Výstupní hodnocení musí být založeno v osobním spisu žáka na ZŠ. Takže předpokládám, že se dá vyžádat u ředitele/lky dané školy.

  • Anonymní

   Ahoj zajímalo by mě, kde a jak mohu takovou kopii Výstupního hodnocení získat. Předem děkuji za odpověď.

  • Anonymní

   Náš syn přinesl také hodnocení, ale všem bych ho přála číst. Učitelka s vysokoškolským vzděláním dokáže na šesti řádcích udělat několik chyb. Tak třeba např. začíná novou větu malým písmenem, nebo aktivnífotbalista je také normální psát dohromady, záměna písmen ve slovech je zcela běžná. To pak zůstává rozum stát. Takovým hodnocením nikomu nepomůže, ani škole, ani žákovi. Syn má smůlu, vyšla na něho zrovna ta stará soudružka učitelka. Ta už nic pozitivního nevidí, možná jen blížící se odchod do důchodu. Jana 1.2.2006

  • Anonymní

   Náš syn přinesl také hodnocení, ale všem bych ho přála číst. Učitelka s vysokoškolským vzděláním dokáže na šesti řádcích udělat několik chyb. Tak třeba např. začíná novou větu malým písmenem, nebo aktivnífotbalista je také normální psát dohromady, záměna písmen ve slovech je zcela běžná. To pak zůstává rozum stát. Takovým hodnocením nikomu nepomůže, ani škole, ani žákovi. Syn má smůlu, vyšla na něho zrovna ta stará soudružka učitelka. Ta už nic pozitivního nevidí, možná jen blížící se odchod do důchodu.

  • Anonymní

   Včera jsem dostala k vysvědčení i výstupní hodnocení…s kámoškama jsme je srovnávaly…a zjistili že jsou téměř,až na nějaké detaily,stejné…a já myslela že nám má pomoct,některým však i ublížilo.Tak nač nám to ty učitelky psaly?!

  • quendolina
   quendolina

   Syn donesl vysvědčení a žádné slovní hodnocení tam nebylo, tak nevím, jestli to ti učitelé mají povinně psát nebo jen když se jim chce. Možná je to tím, že je ve čtvrtém ročníku osmiletého gymnázia (tj. jakoby v 9.třídě). Tak jak to tedy je?

  • Anonymní

   Dnes syn přinesl ze školy společně s vysvědčením i výstupní hodnocení. Byla jsem naprosto rozčarována. Hodnocení sice bylo kladné, ale tak neosobní, že jsem přesvědčena, že třídní učitelka, která jej psala, by sama bez jména v záhlaví nepoznala, kterého žáka hodnocení je.
   Jakási formální hesla v tabulce a k nim doplnění typu:
   na vynikající úrovni, na výborné úrovni, na průměrné úrovni, nevypovídají téměř nic. Laďka

  • Nemělo by, vypisuje to třídní učitel a u hodnocení by se měla sejít celá „sborovna“ a souhlasit s tím, aby se vyloučil sujektivní pohled. Navíc v zákoně je uvedeno, že výstupní hodnocení nemá uškodit, ale pomoci.

  • Kukačka

   Na druhou stranu, když bude mít dítě smůlu na učitele, který toto hodnocení píše, tak mu to pokazí renomé, ne?

  • Jo to je super. řekne to u přijímaček víc, než pouhé známky. a ne každý má vždycky svůj den a když to nevíjde na stopro u přijímaček, může něco napovědět toto hodnocení. Hlavně to není nic, jako se psalo před revolucí, ale opravdu by to mělo vypovídat o tom, co žák umí, na co má talent a kde všude ho bylo během těch 9 let vidět.
   to schvaluju, to měl někdo dobrej nápad.

  Co na to říkáte?

  Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

  Sdílet
  Sdílet
  TOPlist