Tip na výstavu od DYS-centrum Praha® o. s.

Rubrika: Akce pro děti, Základní školy

Věděli jste, že člověk s poruchou čtení neboli dyslexií se může stát spisovatelem? A také úspěšným podnikatelem, slavným vědcem, politikem nebo umělcem? Dokonce se někdy zdá, jako by právě mezi těmito lidmi jedinců s dyslexií bylo více než v běžné populaci. Jak je možné, že ti, jejichž školní léta byla provázena spíše neúspěchy, se stali nakonec úspěšnými?

Mnozí z nich říkají, že jim dyslexie dala vytrvalost a silnou vůli, protože věděli, že jen tak dosáhnout toho, čeho skutečně dosáhnout chtějí a přesvědčí škarohlídy ve svém okolí, že mají nadání. Jindy se zase říká, že lidé s dyslexií se učí jinak, a proto se jim v našich školách často nedaří. Nutí je to ovšem neustále hledat způsoby, jak standardní postupy obejít a najít si svoje cestičky, jak se naučit, co je třeba. A možná právě proto jsou nakonec úspěšnější a kreativnější než mnozí „jedničkáři“.

Vážení a milí rodiče,

organizace DYS-centrum Praha® o. s. si Vás dovoluje pozvat na tradiční prodejní výstavu a konferenci 2011 aneb dejme šanci i dnešním žákům s dyslexií vyniknout a ukažme si, jak jim můžeme pomoci!

Tradice DYSKORUNKY sahá do konce minulého století a po tříleté přestávce jsme ji vloni s velkým úspěchem obnovili. Letošní DYSKORUNKA se koná 8. 11. 2011 od 9.00 do 17.00 na adrese Korunovační 8, Praha 7 (budova základní školy).

DYSKORUNKA je zaměřena především na prezentaci a prodej publikací, učebnic, pracovních listů, pomůcek a počítačových programů pro předškolní přípravu, pro výuku na 1. a 2. stupni základních škol i pro střední školy. Tradičně se věnuje především žákům se specifickými poruchami učení a chování (tedy dyslexií, dysgrafií, dysortografií, dyskalkulií, syndromem ADHD či ADD), avšak učitelé i rodiče zde naleznou inspiraci také pro každodenní práci s předškoláky, žáky i studenty. V loňském roce představilo své produkty dvacet vystavovatelů z celé republiky, kteří návštěvníkům umožnili vše si náležitě prohlédnout, vyzkoušet i zakoupit za zvýhodněné výstavní ceny. Věříme, že v letošním roce bude nabídka minimálně stejně zajímavá.

Součástí celé akce je rovněž konference věnovaná vzdělávání žáků a studentů se speciálními vzdělávacími potřebami. V průběhu seminářů a přednášek budou představeny aktuální trendy ve vzdělávání, nově vzniklé metody, pomůcky, pracovní listy i učebnice pro uvedenou cílovou skupinu. Svojí účast již přislíbili K. Balharová (speciální pedagožka, která kromě svojí práce ve škole vytváří webové stránky pro žáky s dyslexií), H. Bendová (logopedka, která právě dokončuje logopedickou „hru“ pro děti), J. Budíková (pedagožka), D. Čáp (psycholog), J. Lidická (školní psycholožka, která pracuje se studenty s dyslexií na gymnáziu), V. Mertin (poradenský psycholog), Š. Portešová (psycholožka, která se dlouhodobě věnuje nadprůměrně nadaným dětem s dyslexií), M. Sekyrková (logopedka), K. Spáčilová (středoškolská učitelka, která se intenzivně věnuje studentům s dyslexií na gymnáziu), A. Vorlíčková (středoškolská učitelka a spisovatelka, která píše pohádky pro děti a některé z nich vytváří tak, aby byly pro čtenáře s dyslexií maximálně srozumitelné).

Součástí konference je vždy také křest nových knih, které s uvedenou problematikou souvisejí.

Průběžné další informace o celé akci se můžete dozvědět na www.dyscentrum.org.

Pro zájemce o detailnější informace na toto i podobná témata upozorňujeme na nově vzniklou poradnu na VD  Dyslexie a jiné poruchy učení.

Napsal/a: PhDr. Lenka Krejčová, Ph. D.

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Tak ten úvod článku se mi moc líbí 🙂
    Vytrvalost, silná vůle a hledání si svého způsobu učení. Tak jsem to opravdu měla i já.

    Málem jsem snad končila ve zvláštní škole 🙁
    Jsem ráda, že se o LDM mluví a ví víc než před 28 lety!!

    Jen tak dál!! 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist