První třídou s VD – už jsme čtenáři!

Rubrika: Základní školy

A máme tu léto! Teda, skoro. Ale mám pocit, že když už sluníčko takto pálí, děti začínají čuchat prázdniny. Ve škole se toho už moc nového neučí, spíše opakují a tráví hodně času venku. U Kačenky ve škole se chystá rodinný desetiboj. Už se těším na vyprávění a fotografie, jsem zvědavá, kolik rodičů se nakonce zúčastní.

Určitě se podívejte na krásné fotografie, které poslala Ludlinka z pasování dětí na čtenáře. To musel být zážitek! No a pokud se chcete inspirovat a naučit se jednu velmi zajímavou a určitě vtipnou hru, nepřehlédněte příspěvek Nuninky. Budeme držet palce Domčovi, aby zákrok v nemocnici dopadl dobře a vše bylo v pořádku!

A kdo z vás si jako první všimne, co je v tomto článku jinak oproti všem předchozím?

Pvosa – Simonka

Tento týden se Simonka naučila další písmenko „CH“. Počítají stále do 20, ale sčítájí a odčítájí už tři čísla za sebou. Ve tředu byly na třetím plavání. A odpoledne Simonka byla pozvána na návštěvu ke kamarádce – spolužačce, která slavila svátek. Holky se tešily na pátek, protože k nám na návštěvu dorazila teta z vysočiny.

pvosa36

Nuninka – Naty

Ve škole děti neprobírají nic nového. Stále si procvičují Ď,Ť,Ň,di,ti,ni,dy,ty,ny. V čítance jim už moc stránek na čtení nezbývá. V matematice počítají do 20. Nejvíce se děti těší do družiny, protože jsou venku. Já mám trochu obavy z jejich nové hry. Děti po sobě totiž házejí blátivé koule. A když je hlína suchá, hned si jí namočí a halší koule jsou nasvětě. Určitě si dovedete představit to oblečení. Prostě paráda.Naty chodí domů a bohužel také do města zablácený od hlavy až k patě. Někdy se totiž zapomene převléct, takže mám pak opravdu radost. Zvláště, když ho vezu do města na výtvarku.Na začátku června se budou děti fotit. To je teda jediná novinka. Jinak jak říká Naty, velká nuda. 🙂

Ludlinka – Terezka

Posíláme  krásný slunečný pozdrav. Týden opět utekl jako voda a my přinášíme zprávy. Nezbývá jen říct, že děti už umí krásně číst a psát všechny písmenka a s tím souvisí i akce, kterou děti měli ve čtvrtek na zámku a to pasování na malé čtenáře, byla to úžasná záležitost, skládali tam čtenářský slib a byli pasováni zámeckým pánem na malé čtenáře. Posílám i foto. A budeme mít i záznam na DVD.

ludlinka362 ludlinka363 ludlinka36

Po akci se děti už neučili, šli na zmrzlinu a některé děti si rodiče mohli vzít hned domů. Terezka samozřejmě trvala na tom, že bude se mnou, no radost. Musela jsem si ji vzít na poradu a pak do práce, ale byla moc hodná. V pondělí odjíždí na školu v přírodě. Mějte se krásně ludlinka s Terezkou.

Ksalavova – Kačenka

Pomalu, ale jistě se nám blíží konec školního roku. Děti mají ve škole další třídní schůzky, na kterých se dozvíme jaké bude předběžné vysvědčení, ale hlavně, jaké budou potřebovat pomůcky do druhé třídy. Počasí se nám také trochu umoudřilo, ale dnes u nás prší a dokonce centrum města bylo pod vodou.
Dnes měli obě děti hasičské závody, které zítra opět pokračují. Pršet začala až po jejich návratu domů, měli štěstí.
Ve škole to jde, mohlo by to býti lepší, ale nevím nevím jestli to půjde ještě změnit. Už je poznat, že se blíží konec školního roku, protože to děti začínají tak trochu flákat.
Pojedou na školní výlet na zámek Ploskovice a bude zase období školních aktivit společně s rodiči. U nás ve škole se koná pravidelně rodinný desetiboj a běh do schodů. Běží se 100 schodů na čas. Nejde ale tak o čas, ale hlavně o účast. Čí, více rodičů se zúčastní, tím více bodů získá konkrétní třída. Nejvyšší počet bodů vyhrává celoroční školní soutěž tříd.

Králíček4 – Domča

A máme za sebou další týden.Ve škole už dopisují poslední zbytky stránek v sešitech a trénují co se už naučili.Paní učitelka od dubna marodí,má po operaci hlasivek a bohužel se nám už nevrátí.Operace ji čeká ještě jedna a ze zdravotních důvodů odchází ze školství.Strašně nás to mrzí,protože je hrozně fajn.Už jsme dostali i předběžné známky co mají mít děti na vysvědčení,u nás to vypadá na dvě dvojky,no necháme se překvapit.

My ve čtvrtek byli na kontrole v nemocnici a Domču zřejmě čeká také operativní zákrok,no budu doufat,že se tomu nakonec vyhneme.No když už jsme byli v Brně,tak jsme si zašli do zemského muzea na zoologickou výstavu.Domča byl unesený,spoustu různých ptáků,od pěnkavy,přes sovy až po jestřáby.V prvním patře mají zase zvířata.jeleny,medvěda až po veverky a netopýry.

Dnes jsme si ze školy zajeli do Slavkova na zámek,je tam výstava stavebnice Merkur i s dílničkou pro děti,kde si mohou sami něco zkusit postavit.Pak jsme si prošli okolí parku ještě prohlédli jezírka a měli zase jeden prima zážitek.

Danasi – Eliška

Ve slabikáři máme přečtené kromě 5 stránek již vše. Proto naše paní učitelka napsala rodičům a koupila všem stejné knížky, které rodiče zaplatili a my je máme ve škole a čteme v hodinách českého jazyka. V matematice počítáme stále do dvaceti a trénujeme tvary. V prvouce probíráme jaro ze všech stran. Květiny, stromy, rostliny, zvířata a jejich mláďata. A poslední práce byla v souvislostech. Jako strom roste v lese, pak je z něj dřevo a pak se vyrábí lavička, nábytek, papír. Skála a co z ní atd. V tělocviku jsme každou hodinu venku na hřišti. V pátek jsem nebyla ve škole. Jela jsem s tatínkem ve čtvrtek večer kamionem do Prahy. Ráno jsme složili náklad a pak jsme prošli Prahu a domů jeli vlakem. Jasně dětem z Prahy to jako nic zvláštního nepřijde, ale pro mne to byl pěkný výlet. Eliška

Článek je součástí projektu První třídou s VD.
Pozn. redakce: Texty maminek neprošly redakční úpravou.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Parádní čtení 🙂
  Simonka teda píše, jak když tiskne. Tahle stránka mě v písance taky tenkrát zaujala 🙂
  Nuninko, no vida a pak že jsou dnešní děti nešikovné a pasivní. Jen teda tu spotřebu čistého oblečení fakt nezávidím.
  Ludlinko, taky máme u nás pasování na čtenáře (na začátku 2. třídy), pasuje kníže a kněžna na místním zámečku (sídlí tam i knihovna), ale k DVD se tu zatím nepropracovali, tak třeba časem… U vás na zámku to teprve musí být parádní.
  Králíčku, držím palce, ať to vyjde bez té operace.
  ksalavova – jaké disciplíny v tom desetiboji máte?
  danasi, jakou společnou knížku vám paní učitelka vybrala? Jak se dětem líbí?

 • Majulka

  Zdravím maminky prvňáčků, nějak jsem nestihla napsat, nebo spíš zapomněla. Tak si alespoň pročítám příspěvky maminek, který jsou zodpovědnější než já 🙁
  Simonka moc pěkně píše, moc šikovná a Terezka měla určitě velice pěkný zážitek z pasování, zajímavý nápad.
  No zajímavý nápad je i nová hra, kterou provozuje Naty v družině, musím říct Nuninko, že ti to tak nějak ani nezávidím :-), ale zase hlavně, že jsou děti zdravé a je pěkné, že dokážou mít netradiční nápady, na všem musíme přece hledat něco pozitivního. Ale když si je představím, jak se u toho musí náramě bavit, tak přejme jim to 🙂

 • Králíček4

  Nádherné pasování na čtenáře,to musí mít děti krásný zážitek.Simonka nádherně píše,to zaslouží velikou pochvalu.
  Naše děti dostali pod stromeček ve škole všichni stejnou knihu (rodiče zaplatili) a nyní z ní čtou ve škole.

 • Peťka

  Danasi, ano, máš pravdu. Dnes jsem otočila abecedu. 🙂

 • Ludlinko, krásné fotky z pasování na čtenáře.
  Ksalavova, to je moc pěkné. Míváte to pravidelně? Tak ať se daří a získáte co nejvíce bodů.
  Králíčku, budu držel pěsti, aby nemusel 🙂
  Eliško, hlavně, že sis užila tatínka 🙂

 • danasi

  Petro, děkujeme za seřazení. A dneska to máš ne podle abecedy, ale pozpátku. To je ta změna, není-liž pravda?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist