První třídou s VD – první měsíc za námi…

Rubrika: Základní školy

První měsíc školy mají už děti zdárně za sebou. Jsem ráda, že všude panuje převážně uvolněná nálada, pohodička, klid. Tak by to mělo být. Překvapil mě začátek vyučování u Elišky. Je tu ještě někdo, komu nezačíná škola v 8 hodin?


Nabídka paní učitelky, že se bude Elišce v případě nutnosti věnovat ve svém volnu po vyučování, kdyby musela po operaci zůstat doma je taky určitě příjemná. Celkově mám při čtení vždy hezký pocit z přístupů vašich učitelek, přijdou mi všechny milé a na svém místě.

Miney777 přišel varovný email, o co šlo se dočtete v článku. Nechci strašit, ale předpokládám, že tento problém bohužel potká během roku nejspíš všechny.

Nebudu tedy dále zdržovat, přečtěte si, co je u prvňáčků nového!

Alternativka – Zuzanka

Když už je Zůze tedy těch šest let, rozhodla jsem se, že začne  chodit na nějaký kroužek. Nechci toho mít moc, protože bych  nerada nakonec byla taxikářem svých dětí. Ale jeden dva kroužky  asi dáme. Rozhodně chce jezdit na koníčkách (teď plánuje mít  koňskou farmu) a pak by to chtělo něco kreativního. Vybrali jsme  tedy taneční přípravku v Budějovicích. A protože hodinu před  ní mají tříleťáci, zkusila jít na svůj první kroužek i  Bětuška. Zuzanka nechce být nikde v cizím prostředí sama bez  maminky a tak jsem jí pozorovala celou dobu, co probíhala hodina.  Bylo vidět, že děti chvilku baví napodobovat to, co dělá  dospělák, ale za chvilku ztratí pozornost a začnou se nudit.  Naštěstí „paní učitelka“ děti, které začaly okolo jen tak  pobíhat a vlastně zlobit, neokřikovala a dopřála jim to. I když  bylo vidět, že by jí víc vyhovovalo, kdyby celou dobu dělali  přesně to, co říká. Napadlo mě, že nejlepší by bylo, kdyby se  v průběhu hodiny dětem jen tak pustila hudba a nechaly se  vyřádit. Ale Zůza je i přesto spokojená a chce chodit dál.  Bětka, ta to má každých pět minut jinak – jednou chce chodit a  podruhé se raduje, že to ještě nemáme zaplacené a tudíž už  tam nikdy nemusí. Je s nima legrace.

Do toho mi volala kamarádka, která teď také začala řešit  kroužky pro svého pětileťáka a pár ukázkových hodin obešla.   A ať to byla gymnastika, sborový zpěv, nebo hudební školička,  pokaždé jí i synka odradilo, že se z toho dělá zase jen ta  povinnost a dril. Je to sborový zpěv, tak musí dítě stát u  klavíru a zpívat přesně to, co paní učitelka zahraje. A je  jedno, že mu je teprve pět let. My dospěláci si totiž asi  nedovedeme představit, že bychom cokoliv měli dělat jen pro radost  a u těch kroužků se to ukazuje tak nějak nejzřetelněji. Teď  děláme toto a ty to budeš dělat s námi, přesně tak, jak to  dělají zrovna teď všichni. Radost a spontaneita jsou najednou pryč.

Taky jsme koupili kytárku, Zůza by ráda na něco hrála. No a nutit  dítě prokousávat se hudební teorií a not, tak na to rozhodně  nemám… Na kytaru jsem hrála já, moje sestra, moje máma, má to u  nás tradici a hlavně – naučím jí pár akordů a zahraje si sama  cokoliv. Nebo můžeme hrát spolu. Myslím, že si ušetříme hodně  nervů:)

Cokynalda – Verunka

Verunka si vede ve škole moc moc skvěle.-) Jsem na ní moc pyšná, jak parádně všechno zvládá a nechávám jí i samotnou chodit cca 400m mezi školou a školkou samotnou – hlídám si jí, ale ona sama je hrdá nato že jde sama:-)
Naučená už má písmenka A, E, O, U, I a v matematice už začali se sčítáním a odečítáním do 3 a matematika ji baví (to bude mít po tatínkovi:-)).
A od nového týdne už začínají zájmové kroužky a Verča se těší a těší a těší:-)
Musím se něčím pochlubit:-))) Lepší paní učitelku jsem si pro Verunku nemohla snad ani představit:-) Jak jsem byla maximálně spokojená s přístupem paní učitelky v mateřské školce, tak jsem ani ve snu nedoufala, že se v budoucnu ještě setkáme s člověkem, který bude mít k dětem takovýto přístup! Milá, vstřícná a vždy k dispozici a potěšit a povzbudit dokáže svým milým úsměvem i dospělého a co teprve naší Verču:-)))

Danasi – Eliška

Máme za sebou konec září a tento týden i třídní schůzky.

Vzhledem k tomu, že Eliška již delší dobu není ve škole koukala jsem na pár změn. Ten samý den, co Eliška šupajdila do nemocnice, nastoupila do třídy další žákyně. Stav dětí se pomalu vyrovnal a již to je 10 kluků a 9 holek. Na třídních schůzkách nám nadále bylo sděleno, že se stav snad naposledy upraví na 10 a 10 neb se z Anglie vrátí dívenka. Vloni již nastoupila do první třídy a pak s rodiči odjela do Anglie, po návratu ji chtěli sice dát do druhé, ale po přezkoušení se potvrdilo, že dívka nepostoupila v učení a naopak, co se naučila zapomněla. Dozvěděla jsem se podstatnou věc a to, že u nás začíná vyučování v 7:50 hod. To brzy, ještě, že jsme nechodily do školy, jinak jsme asi pravidelně chodily pozdě.:-D Dostali jsme přístup do „bakaláře“ a malou brožuru, abychom věděli o co goo během školního roku. Ve škole je 160 dětí v 9 třídách je zde 14 stálých pedagogů, dvě asistentky a učitel náboženství, dále družinářky, účetní a provozní pracovníci. Brožura zahrnuje informace o všech třídních schůzkách a všech prázdninách. Dále vyučovací hodiny, jejich začátky a konce, zájmovou činnost a plánované akce. Díky tomu jsem si přečetla, že prvňáčky čekají v říjnu dvě exkurze a vítání občánků. Dále je tento rozpis na celý školní rok, tak můžeme dopředu plánovat a těšit se.
Dle doporučení lékařky, by Eliška neměla chodit další měsíc do školy. S paní učitelkou jsme se ale dohodly, že Eliška od pondělí školu zkusí. Uvidíme, jak ji půjde zápřah a podle toho se dohodneme dál. Pokud by to nefungovalo a byla moc unavená a musela zůstat doma, nabídla se paní učitelka, že si na Elišku 2x týdně udělá čas a bude se jí individuálně věnovat po vyučování. Doma jsme splnily úkoly, které jsme dostali a paní učitelka Elišku chválila. Ta se totiž v úterý na chvilku objevila ve škole, protože měli focení prvňáčků, které již bylo zaplaceno. Dovezla jsem ji do školy a paní učitelka si ji na chvilku vzala stranou, podívala se do pracovních sešitů a namátkově přezkoušela z matematiky a z písmenek zatím dvou M a A a spojování slabik. Máme trénovat „marťanštinu“. Elišku vyfotili a paní učitelka mne prozvonila a já zase jela pro Elišku, abych si ji vyzvedla. Hanka od sousedů donesla ve středu mléko a ovoce. Je to v rámci projektu mléko a ovoce do škol. Naše paní učitelka si ji odchytila a poslala to po ní. Již ví, že tato osmačka bydlí vedle nás a je na ni spolehnutí ohledně doručení úkolů atd. Také první týden školy ve čtvrtek a v pátek šly spolu do školy. Hanka jako velká, která se postará o malou a Eliška hrdá na to, že je Hanka (osmačka) její kamarádka. Hance jsem nabídla, že může od pondělí jezdit s námi do školy. Elišku budu totiž do školy vozit.
Vojta dítě našich známých, byl  u nás na návštěvě po Eliščině propuštění do domácího ošetřování Dneska jsem se dozvěděla, že se chlubil ve škole, že viděl Eliščinu jizvu jako první. A několik maminek si již vyslechlo, že by mohli také k nám na návštěvu, neb jejich dítko nechce zůstat pozadu a chce onu jizvu také vidět. S ulehčením maminky přijali to, že Eliška dojde do školy a snad ukáže jizvu všem, aby již byl pokoj.

EE – Viktoria Ela

Další týden školy utekl jako voda. Viki umí písmenka M a A, v matematice 1, 2, 3 – v pátek nastalo sčítání, v pondělí prý bude odečítání. Průběžně stále procvičují délku slabik, v psaní byla šikmá čára – krátká, dlouhá. Co přesně vždy ve škole probírají já vlastně ani nevím. Jen když mají děti domácí úkol, tak si přinesou příslušný pracovní či cvičný sešit, jinak si je nechávají ve škole. Také byly v městském muzeu na „Pohádkové výstavě“, kde byly voskové postavy různých pohádkových bytostí. Paní učitelka tam ještě dětem četla příslušné pohádky a Viki byla naprosto nadšená:-). A hurá – přeci jen na ni a na její kamarádku vybylo místečko na tanečním kroužku! Z toho máme opravdu radost. Jinak přinutit Viki k učení, když se teď vylepšilo počasí, je někdy namáhavé! 🙂 Ale jen ať svítí!!!

Kekunka – Světluška

Viróza se přehnala rychle, takže Světluška minulý týden do školy chodila. Učili se další písmenka, trénují kličky i obloučky, v psaní číslic postoupili už k trojce (ta nám dělá velké problémy), v matematice se učí větší, menší, rovno. Světluška se začleňuje do kolektivu, našla si kamarádku mezi třeťáky a nemluví o nikom jiném než o ní.

Bohužel všechno není jen pozitivní. Světluška jeden den přišla s tím, že ji spolužák praštil pěstí do tváře, protože se zastala své kamarádky (která ovšem spolužáka provokovala). Paní učitelka to s dětmi vyřešila. A překvapilo mě, jak se k tomu postavila Světluška. Onoho kluka jsme totiž potkali na ulici, Světluška mi naznačila, že ji praštil, ale že mi to poví pak, aby nás teď neslyšel, a když nás míjel, zavolala na něj přátelským tónem „Ahoj“. Když byl pryč, Světluška prohlásila: „Vidíš, takhle se na něj musí.“

Králíček – Dominik

Tak se blíží konec září a postupně nám přibyly písmenka i číslice,píšeme 1,2,3 a někdy mě ty trojky příjdou jako by šly z hospoda,klátí se mu každé číslo jinam.Z písmen umíme M,L,A,E a dnes se nově učili S.Už musíme víc trénovat,začíná se mu to krapet motat,ale ještě nestávkuje.Do toho všeho mu onemocněla asistentka a tak p.učitelka válčí sama.Včera si donesl nedopsané trojky ze školy,protože ho už bolela ruka,no tak musel doma dopisovat.Nejvíce mu vyhovuje čtvrtek,to má jen dvě hodiny,protože na plavání nejezdí.
Poslední dva dny chodí do školy a ze školy nějak vysmátý,má smavé dny a tak si asi p.učitelka plně užívá,no doufám,že asistentka bude brzo zdravá a bude vše v pohodě.Ale dnes mě překvapila,mají ve třídě putovního medvídka Hodňáska a dnes ho dostal i Domča,dokonce opět razítko za chování.Takže tento týden i bez asistentky zvládáme.

Ksalavova – Kačenka

Jak kalendář říká, máme za sebou čtvrtý týden povinné školní docházky. Jako každý všední den vstáváme brzy ráno, abychom stihli na šestou hodinu družinu, kde se Kačence moc líbí. Ve škole se již učí počítat a umí již napsat písmeno „M“. V žákovské knížce máme plno razítek a jsme všichni moc rádi, že ja naše holka tak šikovná. Máme také velikou radost i ze syna Františka, který je ve třetí třídě a zatím má samé jedničky. Oba navštěvují zájmové kroužky a vede se jim moc dobře. Kačenka navštěvuje sice jen jeden, ale stačí ji to. To Fanoušek je aktivnější a má rovnou čtyři kroužky. Navštěvuje kroužek šachů, házené, stolního tenisu a sbor dobrovolných hasičů. Tento týden měli ve škole přespolní běh, tak museli jít ve sportovním oblečení. Zatím se nic jiného nestalo a tak tímto uzavírám tento článek.

Ludlinka – Terezka

Zdravím všechny. Další týden je za námi a s ním i skoro celý měsíc, toto letí.
Koněčně jsme přešli také na písmenka, začli jsme písmenem M a teď přijde na řadu A, opět budeme vystříhovat a podepisovat,to mi nebylo
jasné, proč bychom  měli podepisovat písmenka, ale je to kvůli tomu, když se někomu písmenko zatoulá nebo spadne, aby se vědělo, čí je.
V matematice se pokračuje v prostorovém vnímání a co je více a méně a rovno. Učí se zatím znaky = + -.
Náš rozvrh hodin
Po- ČJ ČT M PRV
ÚT-ČJ ČT M- VV VV
ST- ČJ ČT M TV
ČT- ČJ M PRV
PÁ- — ČJ ČJ HV TV
Musím přiznat, že je to o malinko lepší a Terezka už tak nevyvádí. Dokonce začala jezdit školním autobusem, jede ráno s bráškou, ten
ji před školou vystrčí z autobusu a jede dál.
V pátek začala Tea chodit do Hip- Hopu, je to paráda i když ze začátku vždycky pofňukává, ale pak je to lepší, ale musím zmizet,aby mě neviděla.
To je tento týden vše, mějte se všichni hezky.

Majulka – Péťa

Už se mi jen málokdy stane, že ráno Péťu posílám do školky, už říkám častěji do školy :-), tak jsem si asi už zvykla, že máme školáka a ne školkáčka. Ve škole začaly psát trojky, tak to je pro našeho Péťu docela zátěž, ale občas už to i jako trojka vypadá. Ony i ty jedničky s dvojkama jsou dost rozpačitý. No uvidíme, až začnou psát písmenka, to bude teprve mela. On tak strašně nerad píše podle nějakého vzoru.
Ve škole začínají číst slabiky, neboli po tom co se naučily písmenka M a A, tak je dávají dohromady. Docela jsem ale byla ráda, že učitelka přihlédla k tomu, že Péťa se svým spolusedícím Davídkem už umí číst a tak když ostatní děti hledaly v některých slovech jen písmenka, která se naučily, tak tyto dva nechala pani učitelka přečíst ta slova celá. Bála jsem se právě, že Péťa bude znuděný, jako jsem byla já, když mě učitelka vůbec v první třídě na čtení nevyvolávala, protože věděla, že číst umím. Tak to Péťova učitelka vyřešila mnohem lépe. Péťa je rád, že může přečíst něco víc, než slabiky. Já jsem moc nestála o to, aby číst uměl, stačilo by, že zná písmenka, ale on se to nějak naučil bez nás. Měl totiž strašnou potřebu si číst na teletextu výsledky fotbalové a hokejové ligy. Tak stál před televizí a pořád se ptal co to je za město, až si to nějak dal dohromady a jednoho dne nás překvapil, jak pěkně čte.

V pátek bohužel musel Péťa školu vynechat, protože je už zase nemocný. Tentokrát je to ale jen rýma s kašlem, tak v pondělí snad bude moc zase do školy. Ale na to, že je teprve září, už podruhé marodí, tak snad budou další měsíce v tomto trochu příznivější 🙁

Miney777 – Kristýnka

Tento týden probíhal stejně v pohodě, jako ty předchozí – až mě to děsí 😀 Ale z omylu mě dnes vyvedla paní učitelka – zlomový prý bude – stejně jako u všech prvňáčků – hlavně říjen, že tam se toho na ně nabalí daleko víc. Tak že to bude krizový „měsíc“, ale že do vánočních prázdnin by to mělo být v pohodě (pak si prý děti zase zvykají na povinnosti, protože přes prázdniny zleniví :-D, ale to je na jinou diskuzi 😀 )

Jak už jsem psala v mojí diskuzi, trošičku bojujeme s úkoly – ale to vychytáme, naopak z posledního „bodovaného“ úkolu, dostala mimo klasického razítka ještě jedno  – Velmi pěkné se sovičkou 🙂 Tak to jsem na ní byla pyšná ještě víc – protože když se snaží a zapojí i hlavu, tak je moc šikovná – vždycky říká – „Obyčejně neobyčejně šikovná“ 🙂

V úterý měli náhradní Cyklohrátky, za ty z prvního zářijového týdne – tak soutěžili, učili e pravidla silničního provozu – zkoušeli si, kdo má kdy přednost a tak – no byla nadšená 🙂 Středa byla též klasická i se ZUŠkou – tam si prý vysvětlovali a ukazovali rozdíly mezi vysokými a hlubokými tóny – to se jí též moc líbilo – celou cestu domů (cca 20 min. pěšky) se mě ptala, jakou a jak mi má zazpívat písničku – to se přiznám, že jsem z ní kvetla 😀

Dneska (čtvrtek) měli Den otevřených dveří pro rodiče – jen mě mrzí, že jsem tam nemohla zůstat, jako na potvoru – mlaďas dneska vstával v půl 5 (v pondělí jsme ho stěhovali do dětského pokoje) – tak byl protivnější než slimáci na záhoncích 😀 Tak jsem se jen koukla na výkresy a výtvory – jináč bych tam mohla (stejně jako skoro všichni rodiče u nás ve třídě) – zůstala. Ale s V. se to opravdu nedalo. Týnka byla zklamaná, bylo vidět, že jí to mrzí, mě to mrzelo též, jen by z té výuky nikdo nic neměl, a stejně by jsme asi byli vykázáni do patřičných mezí 😀  (řečeno nadsázkou, samozřejmě). Jináč se nám včera večer objevil ještě varovný e-mail – ve vedlejší třídě se objevily vši – tak doufám, že je nechytneme – jelikož manžel slíbil, že jí jinak ostříhá do hola – ale to by bylo u nás asi na rozvod – to jen přes mojí mrtvolu – radši budu případně vytahovat od rána do noci, než jí ty její krásný vlasy dát dolů (chce ji vzít případně strojkem – že tak se to prý dělá :-/ ). V pátek přišlo překvapení v podobě první jedničky 🙂 Je z angličtiny – měli se naučit jednu písničku, kterou mají v doplňkovém CD k učebnici. Toliko od nás.

Miney777.6čl.Miney777

Nuninka – Nathaniel

Máma má… Tak tohle si už Naty sám dokáže přečíst. 🙂 Sice jsou to jediné písmenka, které zatím mají, ale i tak to je to moc pěkné.

Naty mi tyto dvě slova dneska sám s hrdostí přečetl.

Už začínají nacvičovat v psaní písmeno O. Známky nejsou zatím žádné. Paní učitelka ještě pořád dává razítka.

Naty už má vybrané kroužky, tak uvidíme jestli mu časově výjde všechno co bude chtít.

Od pondělka začíná chodit na Kurz kulinářských dovedností pro děti ( společně se setrou), pak má Výtvarku a ještě chce florbal.

Nejvíce se teda těší na vaření. Budou mít mladého klučinu, který rok pracoval v Tv Nova jako kameraman.

Tak uvidíme. Ve škole mají v říjnu Stavebnicový kroužek. Na ten se také těší. Budou stavět z Merkuru.

V matematice počítají stále jenom do 5.

PetraO – Štěpánka

Tento týden jsme se poprvé potrápili s domácím úkolem. Štěpánka měla procvičovat psaní jedniček, ale vůbec jí to nešlo…Musela jsem ji vytrhnout list ze sešitu, protože se mi nad úkolem vztekala, brečela a pak jí tam ukápla nejen nějaká ta slza, ale i velikánská nudle, přičemž se rozbrečela ještě více, nad mým počínáním, protože na stránce měli i razítko od paní učitelky (které jsem pak vystřihla a nalepila znovu na další čistou stránku)..Na vytrženém listě jsme pak natrénovali úkol na nečisto, i když to zabere o dost více času, budeme to asi muset dělat zatím pokaždé. Podařilo se nám pak odevzdat myslím vcelku zdařilý domácí úkol-na to, jak vypadaly ty první pokusy, a i Štěpánka nakonec byla moc šťastná a vrátilo se jí nadšení. Prakticky za každou napsanou jedničku jsem ji musela pochválit. Na úkole na nečisto jsem ji dělala i hvězdičky za každou více zdařilou jedničku, což ji hodně povzbudilo.
K písmenkům Ss, Ll tento týden přibylo do desek i písmenko Mm..I když se musím přiznat, že dostala za jeho nevystřižení do notýsku mračouna a můžu za to jen já…Nějak jsem to nestihla, říkala jsem si, že ho vystřihnu, až uložím děti…,jenže jsem úplně odpadla a usnula s nimi a brzy ráno, když jsem  vstávala do práce jsem si už ani nevzpomněla..Už jsem to napravila a příště se mi to už snad nestane.

Pvosa – Simonka

Po zeptání jak ve škole, je zatím odpověď stále stejná a to: „Super.“ Ikdyž už jsem se dozvěděla, že ve školce to bylo lepší – tam se nemuselo učit.

Největší těšení do školy je na středu, protože je odpoledne v družině kroužek ping pongu a počítačů.

Tento týden se Simonka naučila poslední samohlásky „U, Y, I“. V matematice procvičují číslici 5. Simonka přinesla ve středu pochvalu z matematiky, že je šikula a v pátek donesla Simonka 1 za čtení.

Dceru chodíme vyprovázet k autobusu. V pátek se mě ptala, kdy bude moct už chodit od autobusu sama. Tak jsme se dohodly, že můžu pomalu zkracovat trasu co jí půjdu naproti. Pro začátek do zatáčky, abych viděla na zastávku a měla tak kontrolu, že jde správně.

 

Článek je součástí projektu První třídou s VD.
Pozn. redakce: Texty maminek neprošly redakční úpravou.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (13 vyjádření)

 • Alternativko, v tom máš pravdu. Tady hodně záleží právě na tom kdo učí a jak to učí.

 • Nuninko, určitě vždy potřebuju základy, o tom nediskutuji. Jen si pořád myslím, že základy se dají naučit tak, abych děti neznechutila, bez drilu a nucení. Znám rodiče, kteří učí dítě na piáno tak, že nad ním stojí s rákoskou a občas dcerku s ní uhodí, když už jim tečou nervy. To mi připadá ujeté a bohužel ne úplně ojedinélé. Jen pro doplnění – na kytaru hraju a noty vůbec neumím… Stačí pět akordů a už si zahraju skoro cokoliv… A naučila jsem se to sama doma zalezlá v pokoji. Kdyby mi do toho někdo vnesl řád a povinnost, co se kdy mám naučit, asi bych se na to vyprdla. Můj muž se takto sám naučil skvěle malovat. Věřím spíš na motivaci než donucování.

 • Peťka

  Myslím si, že dneska děti mají moře možností kam chodit, jaké kroužky navštěvovat a vyzkoušet si víc věcí.
  Věřím, že jsou kroužky, kde se vše dělá čistě pro radost, děti pokud chtějí, zapojí se, když ne, nevadí. V tomhle mi přijde fajn dětské cvičení např. Sokol.
  Jsou ale i děti, které chtějí něco dělat na vyšší úrovni, myslím tím třeba profesionální sport.
  Co na to říkáte? Malé krasobluslařky trénují ráno od šesti hodin, odpoledne třeba znovu. Spadnou, natlučou si a zítra jedou zase. Nebo malé gymnastky, hokejisti, zkrátka každý sport, který chce dítě dělat na profesionální úrovni, všude tam je dril nutností. A jen málokteré dítě vytrvá a je z něho třeba špičkový sportovec. Když pak chtějí rodiče a dítě ne, je to hodně smutné, ale zase od toho je tam trenér, aby řekl, že takto opravdu ne.

 • Alternativko, já vím že děti kolikrát nemusí bavit to co mají dělat,ale na kytaru se taky nenaučí hrát, když nebude znát noty. Písničku si nezazpivá, když nebude znát slova. Taneček si nezatančí, když nebude umět kroky.
  Když chci,aby si děti dělaly co chtějí a jak to chtějí, klidně můžou, doma, venku, na hřišti.
  Proč dávat dítě na kružek, který není zrovna levný když nechci aby se něco naučilo?

 • Dcera začínala vyučování v 7:30. Letos už začínají děti normálně v 8. Teda, Kristynka má pěknou žákovskou. 🙂
  Pěkně děti zvladly ten první měsíc.

 • danasi

  Kristýnka má pěknou žákovskou, my se bohužel nemůžeme pochlubit, snad až za měsíc. To se doufám ve škole více ohřejeme.

 • ludlinka

  Tuším jsem to tu už psala, vyučování máme na 8h. jen v pátek až na 9h moc mi to nevyhovuje, sice může do družiny, ale je to komplikované

 • Peťka

  Koukám, abych si zkontrolovala, zda moje dítě nechodí do školy pravidelně pozdě! Nějak jsem měla automaticky v hlavě, že se začíná vždy od 8:00.

  Kristýnky žákovská se mi také moc líbí. Taková veselá, samá razítka, smajlík. 🙂

 • Ježeček

  A Kristýnka má nádhernou žákovskou!!! 🙂 *

 • Ježeček

  Je fajn číst, jak jsou ty dítka šikovná. Jak jsou hrdá, že už jsou ve škole… Pěkně se to čte. *

 • Marinada

  Moc ráda tyhle články o prvňáčcích čtu a opět nejsem zklamaná.

 • miney777

  PetraO – my tedy předcvičuje každé „psaní“ do zvláštního sešitu, aby si rozhýbala ruku, a nacvičila to, pak na čisto do sešitu.. L.

 • Petra Vymětalová

  Teda toto uteklo! Momentálně nestíhám pročíst to celé, tak jen odpověď na Peťčinu otázku z úvodu – u nás vyučování začíná v 7.55. Těch odchylek bude víc, bývá to tak na školách, kde hodně žáků dojíždí, tak aby konec nebo začátek vyučování co nejlíp odpovídal odjezdům autobusů.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist