První třídou s VD – olympiáda i ve škole

Rubrika: Základní školy

Nevím, jak vy, ale já olympiádu sleduji docela poctivě. A tak ráda čtu, že ve školách našich prvňáčků se na tento sportovní svátek také myslí, jak píše ve svém příspěvku Myšička s Vašíkem.

Naty začal chodil na plavání, i když to samozřejmě s Olympiádou nesouvisí, i tak je to myslím skvělé, že mají naše děti takové možnosti. Přeji jen, ať jim střecha nespadne a vydrží!

Další sportovkyně je i Kristýnka, což dokazují  krásné fotografie od Miney777.

Jak se mají naši prvňáčci?

Cokynalda – Verunka

Už je Verunce 7 let:-) Celý týden se nám nese v narozeninovém duchu:-) Já jsem pekla a zdobila monster dortík, chystala dortík s bonbónkama a čokoládou do školy, balila dárečky a ve středu den D:-) a gratulantům ještě konec není, protože zítra nás čeká narozeninová párty:-) Budeme mít doma babinec – jediným chlapem bude Verunky bráška Fanoušek:-) Tatínka máme v práci:-)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Ve škole se daří, ale musím s Verčou přes prázdniny zapracovat na čtení…… Číst umí, ale neví co čte, prostě když se jí zeptám co četla, tak mi to není schopná říct, takže si dáme pracovní týden:-)
Úkolů dostali na prázdniny přiměřeně jak z matematiky, tak v pracovním sešitu ke slabikáři a já jsem Verunce nadepsala cvičné psaní, ale plánů na prázdniny máme víc než dost:-)

Danasi – Eliška

Tento týden byl další z celé řady školních. Měnil se nám rozvrh hodin, protože došlo na slibované plavaní. V úterý jsme měli poslední tělocvik. Ve čtvrtek do školy přišla návštěva. Povídali jsme si o zubní hygieně. Dostali jsme tašky ve kterých byl zubní kartáček, zubní pasta, přesýpací hodiny, abych věděla jak dlouho se mají zuby čistit a žvýkačky. Dostaly jsme testy a musely odpovídat na otázky. Dostala jsem pracovní listy a máme je dopsat do pondělí. Z testů o hygieně jsem dostala jedničku.

Měli jsme třídní soutěž v básničkách a já jsem byla vybrána, abych reprezentovala třídu. Dostala jsem od paní učitelky další básničku a musím se ji naučit. Paní učitelka ji se mnou ještě projde, abych ji pěkně recitovala. Příští týden bude celoškolní soutěž v recitaci. Jsem nervózní, protože budu nejmladší a také nejmenší z celé školy. Nechci se splést a něco pokazit. Chtěla bych vyhrát pro třídu odměnu. Prosím, prosím držte mi pěsti pro štěstí.

EE – Viktoria Ela

Ještě zítra a máme pomalu po prázdninách… Ale myslím, že jsme si to s Viki užily! Tři dny (a noci) u nás byla Viktorčina stejně stará kamarádka se svým menším bráškou a já se jim snažila věnovat co nejvíce. Dělali jsme např. „korálky“ z drobných těstovin, malovali a savovali trička, skládali a stříhali z papíru, hráli stolní hry, vyráběli k Valentýnu, také z keramické hlíny, vyrobili jsme krmítka pro ptáčky, zpívali, tančili a hráli na bubny, upekli si společně mrkvový dort (mimochodem výborný!), také děti upatlaly jablíčkové knedlíky, kterých se pak přecpaly, hrály na schovku po celém domě, vytopily koupelnu, pečovaly o školní morčátko Karlíka, který byl u nás na prázdninách, z venku se vracely jako sněhuláci – ale blátiví! :-)) no a aby na školu úplně nezapomněly, připravila jsem holkám také různé kvízy z probraného učiva 🙂 a určitě jsem na spoustu věcí zapomněla…A aby nás tu nebylo málo, tak chodila ještě holčinka od sousedů, předškolačka, ale o jednoho více nebo méně…Čtvrtek jsme si s Vikinkou užily nákupně a úklidově, pátek byla Viki celý den u babičky, dneska jsme to „roztočily“ na karnevale a zítra přijede po dlouhé době Viktorčin bratr, moc se těšíme a tak mu budeme ráno společně péct bábovku no a už bude potřeba zase začít myslet na školu…!! :-))

Takže kdo máte ještě prázdniny před sebou a nepojedete někam na hory, vězte, že i doma se dá zažít spousty legrace!! 🙂

Králíček4 – Dominik

Tak tento týden jsme měli krátký, a to pouze 2 dny,takže ani není co psát. Ve středu jsme jeli na ORL,vyfasovali silné antibiotika na zánět dutin a máme tedy vystaráno i o celé jarní prázdniny. Výlet a plánované kino musíme odložit až bude Domča zdráv. No tak alespoň hrajeme člobrdo a tak podobně.

Ksalavova – Kačenka

V posledních dnes se nic zvláštního nestalo. Děti pokašlávají a mají rýmu, to je ale tím počasím, co si s námi hraje.
Fanoušek byl tento týden se školou v ZOO, kde měli připravený výukový program v rámci školy. Kačenku to čeká příští týden.
Známky jsou stále stejné a učiva je čím dál tím více. Tento týden byl ve znamení plateb kroužků, družiny a jiných aktivit. Dát to všechno najednou je opravdu někdy těžké, ale děti nemohou sedět doma, ty kroužky potřebují a hlavně je to moc baví. Také jsme dostali přihlášku na letní tábor, na který se také moc těší a nemohou se dočkat až pojedou.
Mějte se všichni moc krásně.

Miney777 – Kristýnka

Tento týden se nesl hlavně ve znamení  houslí – Týnka měla svoji první hodinu – byla nadšená, a pan učitel se jí moc líbil.
Ve čtvrtek měly holčičky vystoupení pro rodiče i s předcvičením ,  jestli  chcete, podívejte se, holčičky byly moc šikovné.:-)

miney243 miney241 Miney242

Na víkend máme společný domácí úkol – je to naše domluva s paní učitelkou, že na víkend dostaneme my rodiče také malý dú – aby to dětem nebylo líto, že mají jen oni 🙂 tak tentokrát máme vymyslet slova, která začínají na „ú“ a „u“. Tento týden nepsali žádné nové písmenko. Tolik od nás, snad příští týden bude naše hlášení obsáhlejší. 🙂

Myšička1407 – Vašík

Zdravím všechny, zatím co některým dětem prázdniny končí, nám začínají a moc se na ně Vašík těší, protože bude u babičky. Ve škole  teď žijí olympiádou. Mimo jiné se učí číst písmeno B a Ž a psaní také vzali hopem najednou začali psát r R.
Matematika je pořád na stejném čísle 9. Všichni se snaží a jde jim to. Přeji dětem kteří se chystají po prázdninách do školy úspěšný start do nového týdne, a dětem, kteří mají prázdniny přeji chvíle klidu a odpočinku, pozor na zdraví.

Nuninka – Naty

Největší událostí je asi plavání na které děti začnou jezdit. Mám z toho trochu obavy. Náš bazén je v dosti hrozném stavu.
Přímo nad bazény padající střecha. Statik chce bazén z bezpečnostních důvodů uzavřít, bazén zase říká, že žádné nebezpečí nehrozí. 🙁
Pak si má člověk vybrat. I tak z toho moc nadšená nejsem. Jak můžou nabízet plavání školám, když jim padá střecha a myslí si, že stačí nad bazény natáhnout síť.
Ve škole není nic nového. Děti opakují t co už umí. Natymu jde moc hezky čtení a zvládá číst i písmenk, která se ještě neučí. Moc ho to baví a sám si vezme knížku a jde si číst.
V matematice ho paní učitelka chválí, že počítá dobře, rychle a nepoužívá prsty. Nejvíce se dětem ale líbí venku. Konečně napadl sníh a tak si ho opravdu užívají. 🙂
Psaní už je o něco lepší, teda, alespoň písmenka, čísla to je hrůza. Na to paní učitelka asi tak nedohlíží a pak to podle toho vypadá.
Pro tento týden to je vše. 🙂
PS: Jak minule psala Danasi o autě lákajíci děti, bohužel tato situace se stále nezlepšila. Minulý týden, někdo sledoval od školy holčinu až než došla k mamce do práce, pak odjel.
Naštěstí se nikomu nic nestalo. Jenom jsou děti z toho trochu vystrašené, teda, hlavně holky, kluci si z toho prý nic nedělají.

Pvosa – Simonka

Tento týden si Simonka užívala jarní prázdniny. Vlastně si užívala prázdniny i mladší sestra Nikolka a já můj poslední týden s holkama před nástupem do práce.
Udělaly jsme si výlet autobusem do města, kde jsme navštívily hernu a po obědě jsme zašly do kina na Ledové království (to se k mám přidal už i tatínek).

pvosa242 pvosa241

Ostatní dny jsme tvořily, chodily na procházky, hrály si. V pátek jsme pogratulovali Nikolce k 3. narozeninám a v sobotu bude oslava.

Koncem týdne si Simonka vrhla na úkoly, které dostali na prázdniny. Jednu stránku počítání a jednu stránku čtení s písmenkem „Š“.

Článek je součástí projektu První třídou s VD.
Pozn. redakce: Texty maminek neprošly redakční úpravou.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Oslaďte si život s přírodními sladidly

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o svoje zdraví a záleží mu na tom, co jí, už určitě na

Čtu dál →

Tipy na dárek pro děti i maminky

Čas Vánoc se blíží přímo mílovými kroky a vy si možná začínáte lámat hlavu nad tím, co nadělit novopečené

Čtu dál →

Jak si udržet dobrou náladu v předvánočním shonu

Vánoce jsou za rohem, z televize, novin, rádia i obchodů se na nás valí zprávy o tom, že bychom se

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Na konstrukci dortíku do školy jsem použila plechovou dózu od lázeňských oplatek a přilepila k tomu plechovou dózičku od bonbónů:-) po stranách polepila oboustrannou lepící páskou, přilepila čokoládky a do vzniklých prostor nasypala bonbónky:-)
  Za přáníčka a pochvaly moc děkujem – užili jsme si to celá rodina:-)

 • miney777

  Nejprve vše nej nej k narozeninám, sice dodatečně, ale přece 🙂 dortíky parádní 🙂 klobouk dolů 🙂

  Tu jsou videa, z toho Týnčiného vystoupení – kdo chcete, mrkněte, slza ukápnout nestihla – odchytávala jsem mezi natáčením mlaďase 😀

  http://youtu.be/baOBm-Arm30

  http://youtu.be/hgio83N2cjs

 • bamiska

  gratuluju k narozeninám větším i menším, dortíky jsou dokonalé, tričko parádní a vystoupení holčiček, asi by mi kápla slza…já se tak těším až zas Míša bude ke konci roku vystupovat….

 • Cokynaldo – supr dortík!!! Tedy oba jsou super, já měla na mysli teď ten školní – dobrý nápad! Jak se to dělá, aby se mi nerozpadl a kolik „materiálu“ jsi použila??? :-)Děkuji!! 🙂

 • Danasi, u nás je povinné od první třídy. A do Valašského Meziříčí to je kousek a bazén i šatny úplně o něčem jiném. A vstupné jako v NJ. 🙁 alespoň pokud si vybavuji kolik jsem tenkrát platila.

 • danasi

  Nuninko, to je náš bazén. Přiznám se, že já sama jsem tam nebyla již tak 10 let. A vzpomínám, že byla dosti ostrá diskuse již před 5 lety, kdy odmítly zastupitelé investovat do opravy nebo přestavby s odůvodněním, že kolem jsou nové bazény. Co na tom, že je to v jiných krajích a jiných okresních městech. Již vidím jak děti dojíždějí hodinu, či dvě, aby se dostali na bazén. No jo to je to naše OKRESNÍ MĚSTO. Doufejme, že to ještě letos vydrží. A víš, že v 2 třídě je plavání povinné v rámci tělocviku??

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist