První třídou s VD: Kdo jde dnes poprvé do školy?

Rubrika: Chodí do škol(k)y, Základní školy

Když Petra vydala článek Prvňáčci, hlaste se už teď! psala v něm, že jako obvykle budeme mít na VD spoustu prvňáčků! Nespletla se. Do projektu První třídou s VD se zapojilo opravdu hodně maminek.

Nebudu tedy zdržovat a rovnou vám představím naše čerstvé prvňáčky, s kterými společně prožijeme následujících deset měsíců a budeme sledovat, jak se jim na cestě první třídou bude dařit.

Takže… představování začíná!

Alternativka – Zuzanka                                                                                                             Alternativka_Zuzanka

Mám dvě děti – šestiletou Zůzu a tříletou Bětku a koncem ledna  přibude třetí do party. Jsem v mnoha ohledech ne-normální.  Dělám věci tak trošku jinak, než je obvyklé, protože to tak  prostě cítím a protože tak mi to nejvíce vyhovuje. Začalo to  zcela nevinně touhou přirozeně porodit, pokračovalo to nošením  dětí v šátku, pak odmítnutím očkování a posledním  hřebíčkem do rakve naší normálnosti byl porod druhé dcery doma  v koupelně. Když člověk začne pronikat do tajů našeho světa a  jeho fungování, zjistí, že věci jsou prostě trošku jinak a že  spousta věcí, které si myslel, že jsou dané a nutné, takové  prostě nejsou. A že ne vždy je pro nás jako individualitu  nejlepší jít s proudem.

Rozhodnutí učit Zuzanku doma bylo jen vyústěním našeho  životního stylu a toho, jací jsme. Jsem nadšená z toho, že  žijeme v době, kdy je možné žít svobodně, že si můžu jít  svojí cestou a moje děti také. S učením doma nemám žádné  zkušenosti a budu se také učit, takže v tomto ohledu můžete  následující rok pozorovat prvňáčky dva…

 

Bozulka_JakubBožulka – Jakub

Mě je 36 let, mám 17-ti letou dceru a toho svého prvňáčka Jakoubka. Narozen je v březnu, ve znamení ryb a opravdu je to rybička. Milovník vody. Jinak je to šikula, je ho všude plno, takový malý živel. Vymýšlí lumpárnym, já říkám, že mu koukají z očí. Ale nejdůležitější, když jsou děti zdravé. Do školy se těší. Už odpočítáváme dny, kdy půjdeme s taškou do školy. Ale když jsme byli u zápisu, tak jsem na něm poznala, že do školy moc jít nechce. Tak jsem se ho ptala proč. A on mi odpověděl: “ Když já si chci maminko ještě hrát.“ Já v tu chcvíli pochopila, že si myslel, že jeden půjde k zápisu a další den už do školy. Tak jsem mu vysvětlila, že zápis je podívání se do školy, pan učitel musí zjistit co ti jde, co ti nejde, dá ti pár úkolů a do  školy půjdeš až za 7 měsíců. No a tak mi na to odpověděl: „Jo aháááá, tak to už se do školy těším“. A opravdu, těší se.
Jinak ho nejvíc baví kroužek hasičský, jezdí se svým družstvem na hasičské soutěže, má rád zvířata. Bydlíme na Havlíčkobrodsku.

Janeckatecka_LukasCérka – Lukáš

Jmenuji se Jana,brzy mi bude 40 let a mám dvě děti-10-ti letého synka Patrika, který půjde už do 5.třídy a 6-ti letého synka Lukáška ze kterého se už za „pár“ dni stane prvňáček. Starší synek chodí do klasické třídy a náš nastávající prvňáček bude chodit do Daltonské třídy. Podle seznamu uvedeném na webovkách školy bude dětí ve třídě 24. Měli jsme velké štěstí, spolu s Lukáškem budou do stejné třídy chodit i dva sousedé a další děti se kterými se zná z Mš. Letos budou tři třídy prvňáčků, jedna třída bude s klasickou výukou a dvě třídy s Daltonskou výukou. Tahle výuka se zde na škole bude učit asi 5.rokem a je o ni velký zájem, jsem sama na to zvědavá-starší syn chodí do třídy s klasickou výukou a tak jsem zvědavá na ty rozdíly ve výuce. Děti od několika známých chodí do Daltona a všichni si to moc chválí, tak uvidíme. V zimě škola pro rodiče budoucích prvňáčků připravila ukázky výuky, navštívili jsme několik prvních tříd-v jedné se vyučovalo čtení, ve druhé matematika, byly to třídy jak s klasickým způsobem výuky tak třídy Daltonské a mě Dalton zaujal. Děti v těchto třídách byli jako by „zapálené“ pro učení, byla vidět snaha se něco naučit, při hodině matematiky mě zaujalo jednání paní učitelky, když dítě nemohlo vypočítat příklad, paní učitelka neřekla to klasické slovo „sedni si a dávej pozor“a nevyvolala hned někoho jiného, pomáhala dítěti aby samo došlo ke správnému výsledku, tak uvidíme.
Táák, my s Lukáškem dochystáme poslední věci a za pár dnů-v pondělí 2.září 2013 ráno vyrázíme spolu s tatínkem, starším bráchou, babičkou a se mnou-maminkou směr Masarykova ZŠ a MŠ Český Těšín. Náš už skoro prvňáček Lukášek se vyjádřil, že se netěší. Ale já věřím tomu, že brzy změní názor.

cokynalda_VercaCokynalda – Verunka

Ahoj všichni, jmenuji se Verunka a 2. září nastupuji do 1. třídy!!! Do školy se moc těším a to hlavně protože se tam naučím číst, psát a počítat a všechno co se ve škole naučím, ukážu doma svému mladšímu bráškovi:-) Moc ráda maluji, běhám a pomáhám mamince s vařením. Ze všeho nejvíc se těším, že o Vánocích napíšu dopis Ježíškovi sama. 🙂

Danasi_EliskaDanasi – Eliška

Přihlašuji Elišku jako nového prvňáčka. Eliška se zúčastnila pasování na prvňáčka, letošní motto námořnické. Dostala od obce fixy, pastelky, barevné papíry, tvrdé papíry, tužku, gumu, ořezávátko, nůžky, knížku. Užila si pěkný den, dostala šerpu a již od té chvíle se těší do školy. V květnu měli každé úterý sraz předškoláků ve škole, kde se seznamovali hrou se školou a paní učitelkou. Dostali vysvědčení. 27.8. dostala pozvánku do školy. Doma máme aktovku od tety Radky a další menší od babičky (tatínkové maminky). Již má nakoupeno vše ze seznamu, který škola poslala emailem předem.

EE_Viktoria_ElaEE – Viktoria Ela

Takže abychom se představily: já – mamča, už mám dva syny na VŠ a po letech povedu do školy naše třetí dítko. 🙂 Takže bude možná také docela zajímavé hodnotit, co se po 15 letech v našem školství změnilo (nebo nezměnilo ).

Naše dcera Viktoria Ela se narodila v červnu a už asi dva roky chodíme do PPP, jsou trochu problémy zejména logopedické, neustálý špatný úchop tužky, sluchová percepce vázne…., takže naše slečna už moc dobře ví, co to je plnit „domácí úkoly“ i když se zrovna nechce, cvičit jazýček, trénovat paměť a spousty dalšího, takže zas až tak moc se jí do školy nechce…:-) Už má představu o tom, co je to povinnost! Ještě v srpnu jsme byly v PPP na přehodnocení, výsledky byly o něco lepší než na počátku května, takže nakonec paní psycholožka pravila, že je to tak 50 : 50 a rozhodnutí bylo na nás. Vikince jsme vysvětlili, co ji se vstupem do školy čeká, co je PRO a co PROTI – ať se sama rozhodne, zda do školy chce jít. Nakonec se rozhodla, že do školy chce. My ji v tom všemožně podporujeme, protože do první třídy nastupuje i paní učitelka, která je vyhlášená svými pedagogickými kvalitami a tak jsme o ni nechtěli přijít. Také jsme Viki podporovali tím, že si veškeré pomůcky, včetně aktovky, mohla vybrat sama. Je to sice „každý pes jiná ves“, občas je to nepraktické, ale jsem ráda, že se jí to líbí. Doufejme, že tedy rozhodnutí o vstupu do školy bylo správné… To ukáže až čas. Nyní pracujeme na tom, aby byl první den pro Viktorku nezapomenutelný, aby na něj ráda vzpomínala. Chceme, aby si ho užila podle svých představ. Máme pro ni nachystané nové naušnice po kterých touží, půjdeme na slavnostní oběd do restaurace a pak pojedeme na výlet dle jejího výběru. Do průhledného pouzdra pro ni máme nachystanou fotku celé rodiny – to aby věděla, že i když s ní ve škole nebudeme, přesto budeme všichni stále s ní!!!

Elizabet_KristýnkaElisa1234 – Kristýnka

Chtěla bych přihlásit moji dceru Kristýnku, jde letos do první třídy a moc se těšíme celá rodina. Je ji teprve 5 let, tak jde o rok dříve. Je moc šikovná.

Ivetanicky_BarborkaIvetanicky – Barunka

Ahoj všem prvňáčkům, jmenuji se Barunka. V červnu mi bylo šest let a už se těším na svůj první den ve škole. Doufám, že na mě bude čekat hodná paní učitelka a plno nových kamarádů.

 

Kekunka – Světluška

Jak vám představit naši budoucí prvňačku? Kupodivu obtížný úkol. :-)Je to zvídavá holčička, která se těší, že se ve škole dozví nové věci. Ale také se do školy netěší, protože se bojí pětek. Chce domů nosit jen samé jedničky, takže si teď nejčastěji povídáme o tom, nakolik jsou známky ne/důležité. Čeká nás velká životní změna, jsme tudíž zvědaví, co všechno nám přinese a jak to budeme zvládat.

Kralicek4_DominikKrálíček4 – Dominik

Můj Dominik po odkladu nyní v září nastupuje v 7,5 letech do 1.tř. v místní základní škole a měl by mít asistentku. Protože zvládl klasickou školku,tak doufáme, že si sedne s paní učitelkou i asistentkou a zvládneme školu také. Dominik se do školy těší, ale to asi proto, že nemá představu co škola obnáší a neví, co ho čeká a tak doufám, že mu to nadšení vydrží co nejdéle.

Katka_KacenkaKsalavova – Kačenka

Jmenuji se Katka a jsem z Ústí nad Labem. Náš prvňáček se jmenuje Kačenka a narodila se 7. dubna. Je to velký čertík. Všechno ji zajímá, všechno musí vědět, na všechno se ptá a nedokáže chvilinku mlčet. Když jsme se jí s manželem zeptali, zda se těší do školy, tak nám odpověděla, „moc ne, protože tam po obědě nebudeme spát“. Jinak je to veliká parádnice, docela dost všímavá, baví jí tancovat a ve školce hrála na flétnu. Ráda maluje a to jak pastelkami, fixami tak i vodovkami. Nemá ráda nudu a buchtičky s krémem.

Ludlinka_TerezkaLudlinka – Terezka

Terezka se do školy těší, i když od  Zdendy neslyší nic dobrého.
Jde na stejnou školu, ze které teď Zdenda přechází, takže tam bude známá. Se školou jsem byla moc spokojená, je to taková rodinná škola, jen do 5 třídy a proto jsem Terezku také nedala na jinou, i když by to bylo asi časově snadnější.
Jsem ráda tomuto projektu, budeme moci posoudit, jak je to v jiných školách a v jiných částech naší republiky.

petaMajulka – Péťa

Máme letos také prvňáčka. Jmenuje se Petr, říkáme mu Péťa. Bydlíme v Českých Budějovicích. Do školy by se těšil, kdyby mu jeho těšení nekazili starší sourozenci. Ale protože se rád učí nové věci, tak se i přesto docela těší. Sám se naučil pěkně číst, počítat, od 4 let zná hodiny, jak digitální tak ručičkové. Je hodně zvídavý, tak už umí i např. dny v týdnu, měsíce, kolik má minuta sekund,hodina minut, den hodin,měsíc týdnů…,zná planety, všechny fotbalové a hokejové týmy české ligy 🙂 a tím i zná dost českým měst a kde leží atd. Ví kolik v celé rodině včetně prarodičů, sestřenic, bratranců je komu let. Vše se naučil bez nás, mi většinou ani nevěděli, že to umí a on nás tím překvapil. O to větší problém však je, když ho chci něco naučit já a on zrovna o toto téma nejeví zájem. A úplně strašně nerad maluje. Miluje sport, jak aktivně tak v televizi. Proto také nastupuje do sportovní třídy, kde se bude věnovat volejbalu. Má rád vědomostní soutěže a to tak, že nám čte různé otázky a hraje si na moderátora :-). Jinak taky umí pěkně zlobit, ale to asi každý v jeho věku 🙂

Miney777_KristynkaMiney777 – Kristýnka

Naše slečna, která bude od 2.9.2013 navštěvovat 1.B. se jmenuje Kristýnka, v listopadu bude 7-letá. Už teď se v noci  budí s pláčem asi 6 den po sobě – má strach, jak to všechno zvládne, aby neměla pětky. Dneska (t.j. 28.8.) se naučila zavazovat tkaničky, které jí též dělaly „starosti“. No, má toho moc, šmudla naše. Ani naše ubezpečování, že se jí dařit určitě bude, protože je na spoustu věcí šikovná, nepomáhá. Ani rozptylování obav ohledně pětek – že ani ty nám vadit nebudou. Já ale pevně věřím, že to zvládneme – všichni společně. Na pondělí máme vše nachystané – jen řešíme zda kornout ano, či ne. S taškou půjde určitě – těší se na to. Tak to by bylo pro začátek o nás asi vše, v pondělí a dalších dnech budeme moudřejší.

Mysicka1407_VasikMysicka1407 – Vašík

Dovolte mi abych představila svého prvňáčka. Jmenuje se Vašík. Je mu 7 let  a do školy se těší, aktovku a potřeby pro školáka jsme museli koupit už v polovině srpna, protože se nemohl dočkat až půjde do školy. Jsme zvědaví jak nám to půjde a pravidelně Vás budeme o úspěchu či neúspěchu informovat. Také se těšíme na příspěvky jiných školáčků prvňáčků. Všem přeji krásný a klidný vstup do 1 třídy, hodnou paní učitelku nebo učitele a samé jedničky.

Nuninka_NathanielNuninka – Nathaniel

Ráda bych přihlásila Nathanielka do projektu První třídou s VD. Nathaniel bude mít v říjnu 7 let a moc rád by se zapojil. Jeho nejoblíbenější hračka je Lego. V září jde do první třídy. Letos bude mít úplně novou paní učitelku, kterou ještě neznáme. Tak doufáme, že bude stejně hodná, jako ty ostatní. Škola je malá, učí se v ní pouze do 4 třídy. Oproti minulému roku, budou mít prvňáčci a druháci samostatné třídy. 3-4 mají společnou třídu.
A na co se do školy těší nejvíce? Na kamarády a na to, že se naučí číst. 🙂 Tak to by asi bylo vše 🙂

PetraO_StepankaPetraO – Štěpánka

Jmenuji se Štěpánka, letos o prázdninách jsem oslavila 7mé narozeniny a k nim dostala konečně i batoh do školy, který jsem si moc přála. Do 1. třídy se moc těším. Zatím si na školu jen hraju, hlavně se sestřičkou, která také 2. září půjde poprvé, jen ne do školy, ale do školky. Bráška půjde už do čtvrté třídy, jenže na školu si se mnou moc hrát nechce. Ve škole se naučil číst, psát i počítat, i když to, jako já, vůbec neuměl, tak se to tam snad také naučím. Moc moc doufám, že si ve škole najdu nějaké kamarádky.

Pvosa_SimonkaPvosa – Simonka

Simonka je naše starší dcera, která se narodila v červnu 2007. Od mala je klidnější povahy. Je zvídavá a hodně jí baví tvořit. Simonka se do školy těší na první školní den a pak se asi uvidí. Ale ve škole budou na ní čekat kamarádi ze školky (celkem bude 9 prvňáčků) a i kamarádi z vesnice, kteří jsou starší (v 2. a 4. třídě). Nastupuje do malotřídky, kde jsou 2 třídy a celkový počet dětí je kolem 30ti.

Wabbi_AnetkaWabbi – Anetka

Tak naše dcera Aneta nastupuje do první třídy v Heřmanově Městci. Moc se těší, tak jsem zvědavá na její první pocity.

Všem prvňáčkům přejeme tu nejlepší paní učitelku, třídu plnou nových kamarádů, úsměv na tváři a moře krásných zážitků.
Už se těšíme na další vyprávění!

Článek je součástí projektu První třídou s VD.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (36 vyjádření)

 • ctiradka

  Jeee, tohle jsem objevila až teď…. Alternativka mě bude zajímat, je mi tenhle styl sympatický, a fandím lidem, kteří se do toho pustí…
  Jakoubek nastoupil taky letos do první třídy, po prvních peripetiích v předškolní přípravce, kdy „paní učitelka“ na ukázkové hodině pro rodiče předvedla něco, co já osobně považuju za naprosté selhání někoho, kdo má prnáčky učit… a dva měsíce jsem řešila, jak to udělat, abych syna dostala ze třídy oné „učitelky“ k někomu jinému a ještě k tomu nejlépe tak, abych na něj moc neupozornila a neznepřátelila si učitelksý sbor (ona učitelka je totiž zároveň výchovná poradkyně a pravá ruka ředitelky).
  Povedlo se mi to. Máme jinou učitelku, zatím naprosto podle mých představ. Vím, že vždycky může přijít něco, v čem bude problém, nicméně už tuto učitelku považuju za malé vítězství…

  A jen kvůli tomu, že jsem vůbec řekal svůj názor na tu hodinu pro rodiče v přípravce jsem si v okolí vyslechla dost nesouhlasných reakcí k mé osobě…. Něco jako „takové matky, které se pletou do něčeho, do čeho nemají kecat, takové mám nejradši….“ apod…
  takže i proto fandím někomu, kdo se rozhodne jít orapvdu svou cestou, hlavou proti zdi… a odolává útokům ostatních, kterří jeho názor nechápou, nechtějí pochopit a nebo nejsou schopni pochopit.. 🙂

 • Anonymní

  Ano, to je fakt, na odtržení z rodiny je třeba správný čas.
  Jinak k těm kmarádům a kontaktům, ona si asi spousta lidí představuje, jak sedí dítě s maminkou doma, o tom domácí vyučování opravdu být nemůže, vyžaduje to stoprocentní zapojení rodičů, nikoli sezení doma u televize. JE rozhodně pohodlnější poslat dítě do školy ať se postará někdo jiný, ale jestli ji to i lepší, o tom by se dalo dlouho diskutovat. V současných podmínkách vzdělávání jsem přesvědčená, že uričtě ne.Lien

 • Majulka

  Peťko to je to co jsem měla na mysli, když jsem psala, že nemůžu říct, že je pro dítě nejlepší učit se doma. Taky jsem tam nechtěla jakoby chodit, ale těch zážitků, co jsme se spolužáky zažili, té srandy. Stále se rádi setkáváme a někdy si tam člověk najde i kamarády na celý život. Nechtěla bych o to své děti ochudit. Naučit se může doma, ale o tohle přichází. A navíc stejně jednou do té školy nastoupit musí, ať je to druhý stupeň, nebo pak střední škola.
  Ptala jsem se svých dospělých synů, jestli by se chtěli učit doma a oba mi řekli, že v žádném případě. Dítě v 6 letech samozřejmě řekne že ano, že se chce učit raději s maminkou, protože se nechce od té své maminky odtrhnout.

 • Lien

  to jo, asi mám smůlu, třeba když vezmu naše zkušenosti ze školky a to je teď, ne v mé době, tak se nezměnilo téměř vůbec nic :-(, i když je fakt, že v těch dvou soukromých, kde malá taky byla to bylo opravdu o něčem jiném. Asi je hodně poznat, jestli to člověka tolik baví, že jde sám do rizika a otevře si školku, nebo je prostě zaměstnaný, jde si to někam odkroutit a nic víc.

 • Peťka

  Lien, myslím, že jsi měla třeba smůlu jak na složení třídy, tak na učitele. Dnes bych řekla, že 90% učitelů je kvalitních a na svých místech.

 • Lien

  to je zvláštní, já tam nikdy nechtěla, když jsem musela, ale zase chápu, že když člověk nic jiného nezažije, tak prostě tu jinou možnost nevidí a nedokáže posoudit, navíc od určitého věku lišit se nejspíš moc neletí.

 • Peťka

  Zajímavý podnět, uvidíme co na to Petra?? 🙂
  Ano, jsou chvilky, kdy mi starší dcera řekla, že se jí nechce učit to a tohle, nebo že se jí do školy nechtělo. To určitě. Na druhou stranu vidím, jak má školu ráda, jak se tam po každých prázdninách těší. A to bylo jak na zš, tak na sš. V životě také musíme třeba v zaměstnání dělat věci, které občas dělat nechceme.
  U každého myslím přijde věk, kdy by do školy nejraději nechodil. Čím to je, že pak se to zase otočí a většina dětí (mládeže či dospělých) studuje a do školy se vrací i třeba v době, kdy už by do školy nemuseli? Zkusím udělat průzkum v okolí. 🙂 Zatím mi každé dítě řeklo, že sice občas mají ke škole připomínky, ale chtějí do ní chodit.

 • Lien

  petko díky za vyčerpávající info

  JOJO, to je milé číst, jak jsou ve škole nadšené, možná by stál za to i nějaký projekt třeba čtvrťáci, tam už by to asi tak milé nebylo :-(, no uvidíme třeba to přijde dřív.

 • Peťka

  Lien, každý týden vychází v rámci projektu nový článek. Vždy maminky píší svůj příspěvek, v kterém popisují, co se ten týden u nich dělo, co se děti učí atd.
  Další článek vyjde tedy opět v úterý. Příspěvek od maminky s domácí výukou již mám v mejlíku a tak se můžeš těšit na další příspěvek o výuce v domácím prostředí. Maminka je na VD nově registrovaná a jistě se postupně zapojí i do dalších diskuzí, kde můžeš probrat vše, na co by ses ráda zeptala a co tě zajímá.
  A samozřejmě si můžeš přečíst příspěvky všech zapojených. Je milé číst, jak se dětem ve škole daří dobře, jak jsou nadšené.

 • Lien

  Taky z něj mám radost, ale nějak nevím, jak bude tenhle projekt probíhat a kde se dozvím, co dál, aby to nebylo jediné, co si o Zuzance a její mamince přečtu :-(.

 • PetraO

  Mám radost z příspěvku Alternativky, sice nejsem zastáncem výuky u nás doma (v zájmu zachování zdravého rozumu mého i mých dětí), ale u někoho jiného…proč ne 🙂

 • ludlinka

  majulka mi mluví z duše, také nejsem tento „přírodní typ“, neuznávám porody doma ani nošení v šátku, ale snad to nebude na překážku, nejsem ani zastánce výuky doma, ale snad má proto pádný důvod, nejen to jít proti všem

 • Majulka

  Také vítám maminku Alternativku se Zuzankou. Ale musím se přiznat, že dle jejího představení asi nebudu s ní vždy souhlasit. Neočkovat, učit doma,rodit doma, nevím jestli je to pro dítě to nejlepší. On ten proud občas není zas tak úplně špatný, jen se člověk musí umět správně rozhodnout kdy s ním jít a kdy ne. A nezdá se mi, že by se svoboda určovala tím, že za každou cenu musím jít proti proudu. Tomu se neříká svoboda, to je zase něco jiného…

 • Maminku i Zuzanku vítám v projektu první třídou s vd, a taky jsem zvědavá jak budou zvládat.

 • Peťka

  Ahoj, mám radost, že do naší „VD třídy“ mohu přivítat Zuzanku.
  Děkuji tímto její mamince za zapojení a budu se těšit na jistě zajímavé názory, postřehy a zkušenosti s výukou.

  Maminka s nickem Alternativka a Zuzanka se vám představují….a protože máme příspěvky řazené podle abecedy, nový příspěvek jistě snadno v článku najdete! 🙂

 • Petra Vymětalová

  eliso, ono jí fakt nic neuteče, ale chápu, že je to pro vás dost velké rozčarování dozvědět se to takhle podivně na poslední chvíli. Taky bych očekávala, že z poradny přijde nějaký papír domů, přinejmenším vás měli upozornit, že to posílají rovnou do školy a máte se pak informovat tam… To už je teď jedno. Přeju, ať si Kristýnka poslední rok ve školce užije, a doufám, že i tak tě tu uvidíme teď častěji. I kolem předškoláků se dá povídat a psát pořád o něčem 😉

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist