První třídou s VD – jarní prázdniny, ZOO, operace, pětka, vzkaz, soutěž

Rubrika: Základní školy

Minulý týden byl nejspíš ve znamení jarních prázdnin u většiny našich prvňáčků. Soudím podle počtu příspěvků, které přišly. Vašík už má prázdniny za sebou, podívejte se na fotky, jak si je krásně užil. Stejně jako Viktorka, která si po prázdninách ve škole užila zajímavou návštěvu zvířecích kamarádů z Canis centra. U zvířátek byla i Kačenka. Kristýnka bude mít volno příští týden.

Zajímavý vzkaz měl Nunince vyřídit od paní učitelky Naty. Majulka nám poslala příspěvek ne příliš pozitivní. Péťa musel do nemocnice na operaci. Jak to vše dopadlo a co Majulku naštvalo, si přečtěte v příspěvku. U Terezky mají zvláštní systém zapisování úkolů, a tak se stalo, že zkrátka na dva úkoly zapomněla. Byla z toho zbytečná pětka, což je sice škoda, ale nevadí, příště si dá Terezka na úkoly určitě pozor. Gratulace putuje k Elišce za perfektní výkon v recitační soutěži.

Všem, co ještě čekají na prázdniny, přeji pěkné počasí, i když na dovádění na sněhu už to asi nikde nevypadá. Také u vás už kvetou sněženky, bledulky….?? 🙂

 Danasi – Eliška

Ahoj všem tetám. Chtěla bych poděkovat za to, že jste mi pilně drželi pěsti pro štěstí. V recitační soutěži jsem vyhrála první místo v kategorie 1.-3. třída. Celkem nás soutěžilo v této kategorii 15 dětí. Dostala jsem diplom a ještě malý dárek: tužku, strouhátko a zápisníček. Měla jsem velkou radost i proto, že stejnou básničku měl ještě Mirek z druhé třídy.

danasi251

Ve škole jsem se začala malinko nudit a někdy do školy chodím jen, abych si odpočinula od sestřičky Denisky. A moc se těším na prázdniny, které již budou za chvilku. Eliška

EE – Viktoria Ela

Týden po prázdninách začal celkem volně – v pondělí mají děti první dvě hodiny tělocvik a pak měly ve škole divadélko. Takže jen trochu počítaly a něco málo přečetly a bylo po škole…:-) Během týdne se propracovaly v písance 2 na str. 13, kde jsou slova: pes, les, léto, lípa,…Ve slabikáři na str. 45, kde jsou slova, která mají v první slabice dvě souhlásky a pak teprve samohlásku, např. Zdena, Draha, Klára, mluví, kvete,…a to nám dělá trochu problém, ale p. uč. pravila, že je to normální, že to chce jen trochu cviku. V matematice stále číslo 9 a s Viki si hrajem na „hádanici“ – dopočítávání do daného čísla. Já řeknu např. 8 a pak začínám já: 6 a Viki musí říct 2, pak já 4 a Viki 4 a tak se jako hádáme, překřikujeme na sebe čísla…děláme z toho legraci, ale je to příprava na počítání přes desítku. Ve škole měli také program Canis centra, kdy je navštívilo pět pejsků. Nejodvážnější prý bylo, když si dítě položilo na holé bříško piškot a pejsek ho našel a snědl. Prý to strááášně lechtalo! Viki nemá s žádnými zvířátky problém, takže se jí to moc líbilo. Jinak pokračovaly kroužky flétničky, keramiky, plavání, tancování. A také jsme si společně zašly do muzea na výstavu různých technických zajímavostí a hracích skříněk…největší úspěch měla samozřejmě ta s kostlivcem! :-))

Ksalavova – Kačenka

Tak jako minulý týden se nic zvláštního a zajímavého neudálo. Kačenka byla tento týden se školou v ZOO, kde měli výuku v rámci prvouky. Děti jsou zdravé a chodí řádně do školy. Fanoušek měl v sobotu hasičské závody, protože navštěvuje kroužek mladých hasičů a měli krásné počasí. Také jsme byli s Fanoušek u alergologa a odhalil nám alergie. Odebrali mu krev a za 14 dní budeme mít úplné výsledky, ale již teď víme, že je syn alergický.Mějte se všichni moc krásně.

Ludlinka – Terezka

Zdravím všechny po delší době, ale týden uběhne tak rychle a času je málo.
V češtině přibylo písmeno R a C. Terezce dělá problém psací malé r, pořád
píše z. V matematice stále pracují  a počítají do 10.
Terezka dostala do slabikáře dvě 5 za nesplněný domácí úkol.
Úkoly si nepíšou do deníčku, ale všude mají žlutý puntík, takže musím prohlédnout všechny sešity a knížky, abychom nezapomněli  a stalo se, myslím, že ale 5 dostat nemusela, stačilo napsat nesplněn domácí úkol, což tam také bylo, ale i dvě velké 5.
Terezka ztratila knihu do prvouky, takže budu muset objednat někde na netu.
V týdnu byli děti opět v knihovně a ve středu s družinou v kině.

Majulka – Péťa

Druhý týden v únoru byly u nás jarní prázdniny, Péťa je strávil u babičky a dědy a ti se snažili, aby se úplně uzdravil. Od Vánoc není úplně zdráv, stále ho trápí častá rýma a kašel. Uzdravit se potřeboval, protože ho tento týden čekala operace kýly, což jsem již v minulosti zde zmiňovala. Operace byla naplánovaná na 20.2. a ve středu příjem do nemocnice. Raději jsme Péťu nechali doma i pondělí a úterý, abysme měli jistotu, že do čtvrtka žádný vir nechytí a bude v den operace zdráv. Ve středu jsme tedy šli na příjem. Ještě nás pak pustili domu (zde to většinou tak dělají) a ve čtvrtek po šesté hodině jsme měli být v nemocnici. Operace proběhla v pořádku, jednu noc strávil v nemocnici a v pátek ho pustili domu. Byla jsem velice nespokojená s úrovní komunikace zdravotního personálu s rodiči. Nakonec jsem se skoro pohádala s primářem, ale o tom možná popovídám v diskuzi, jestli se mi bude chtít. Jsem z toho tak znechucená, že se mi skoro ani nechce k tomu vracet. Jen řeknu to, že například nebyl nikdo schopen mě informovat o tom, že je Péťa už po operaci a leží na dospávacím pokojia a všechno proběhlo v pořádku. Nechali mě čekat na tuto informaci na pokoji, dokud mi to nebylo divný, že to trvá nějak moc dlouho a šla jsem se zeptat. A to vše přesto, že mi sestra slíbila, až pojedou pro malýho na chirurgii, tak mi řeknou a pak s ním mohu být na dospávacím pokoji. Ta samá sestra prošla pak několikrát okolo mě a vůbec se nezmínila, že už je Péťa po operaci a na dospávacím pokoji už dávno leží. A to byla jen jedna z věcí, která mi dost vadila. Když jsem před třiceti lety byla jako dítě v nemocnici a měla jsem s chování zdravotnického personálu takový psychický zážitek, že je mi doteď z toho úzko, netušila jsem, že se za třicet let v chování lidí na tomto pracovišti skoro nic nezmění. Je to smutný.

Majulkačl252 Majulkačl25

No hlavně že je Péťa OK a doufám, že tam dlouho nebude muset. Učitelka byla moc ochotná a napsala mi do mailu úkoly na tento týden a v pátek i na příštý týden, tak můžeme dělat úkoly a Péťa nezamešká. Nejvíc práce nám dá písanka. Tam ve škole popíšou denně celou stránku, takže je důležité nezahálet a psát každý den, jinak se to těžko dohání. Přikládám Péťovo foto z nemocnice a i fotku jeho miláčků, bez kterých nemohl v nemocnici být a které si tam na mobil sám vyfotil, asi se tam nudil 🙂

Miney777 – Kristýnka

Přijde mi, že se ani neotočíme a máme opět víkend. Je mi až trapné psát pořád to samé dokola, protože u nás je vše v normálu (tak nějak pořád čekám, kdy přijde ta hrůza, kterou mě kamarádky, co už děti ve škole mají, strašily – protože až na hrůzné placení, co tenhle měsíc bylo se žádné drámo nekoná – ťuk, ťuk, ťuk na dřevo 😀 ). Nově děti píší CH,ch – počítají už hodně přes „10“ – dostali jsme domů matematiku na kontrolu, jak to dětem ve škole jde, tak jsem na to rovnou mrkla.
Na prázdniny jsme žádné úkoly nedostali – jen obvyklou klasiku, kterou máme denně za dú – jednu stránku psaní (ale stylem – jednotlivé písmenko na řádek, a potom slova, co tam jsou každé 2x), jen dostali na doma „noviny“ – okopírované texty, které mají za úkol přečíst.
V pátek si Týnku odvezl děda na víkend – tak si „užívám“ Vojtíka samotného 😀 No, je s ním zábava 😀
Mějte se krásné a za 14 dní se zase ozveme 🙂 O prázdninách nebude co psát 🙂

Myšička1407 – Vašík

Všem přeji hezký den. Máme za sebou jarní prázdniny. Vašík byl celý týden u babičky a moc si to užili. Byli v Hradci nad Moravicí, v Hlučíně na ranči, v kině i divadle. Navštívili solnou jeskyni, lanové centrum a chodili krmit koně labutě a kačenky a trávili čas i s malým bratrancem. Velmi se mu tam líbilo, ale už se těší do školy na své kamarády. Dětem kteří si užívají prázdniny teď přejeme krásné a klidné dny, ostatním přejeme štěstí ve škole. Posílám i pár fotek z prázdnin a všem krásný den.

myšičkačl251

Myšičkačl252 Myšičkačl253 myšičkačl254

Nuninka – Nathaniel

Máme za sebou další týden. Děti si stále opakují to co již umí. V matematice počítání do 9. Příjde mi, že už je to ale dlouho. Ale asi toho počítání je hodně a tak zatím další číslo neberou. V matematice, ale mají už druhý sešit. Psaní je už daleko lepší. Naty se opravdu snaží. 🙂 Pero zatím nemáme. Nevím proč. Paní učitelka Natymu jenom říká : Příští týden, příští týden. Na třídní schůzce, která byla před vysvědčením, mi řekla, že po prázdninách si může pero přinést. No, a stále nic.
Celkově mám pocit, že neustále jenom něco opakují a vůbec nejdou dopředu. Jakoby zůstali na místě a dál to nešlo. Když to srovnám s dcerou podle jejich sešitů, byla už o hodně dál. I co se týká známek. Naty má za celý měsíc v žákovské knížce 2 známky z jednoho přednětu. U něčeho jenom jednu.
Děti jsou šikovné a vím, že toho od září už zvládli tolik, ale když to srovnám třeba s našim kamarádem, který je také v první třídě, musím říct, že Naty je dost pozadu.
Jsem moc ráda, že jsem vyřešila problém „divného“ známkování v písance. Sice jsem byla ujištěna, že to nebylo úmyslně, ale její hodnocení/nehodnocení bylo dost zvláštní.

První plavání proběhlo dobře a Naty se už těší na další. 🙂

Ve středu přišel Naty s tím, že mu paní učitelka řekla, aby mi vyřídil, že má zůstat doma, protože jí ruší jeho ustavičné kašlání. 🙁 Den předtím ani ráno nekašlal. Je pravda, že v tu středu opravdu kašlat začal, ale kvůli tomu na něho učitelka přece nemusí být nepříjemná? Doma jsem ho raději nechala, ale pohle toho jak řádil, mu fakt nic nebylo. 🙂 Tak si alespoň užil prodloužený víkend.

Článek je součástí projektu První třídou s VD.
Pozn. redakce: Texty maminek neprošly redakční úpravou.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • Marinada

  Ludlinko, tak to je perfektní!

 • ludlinka

  Díky Halině už máme prvouku doma, Terezka je šťastná, už ji paní učitelka nebude upomínat, jestli jsem ji už objednali 😀

 • danasi

  Peťko, zapomněla jsem odpovědět i tobě. Bledule a sněženky již dávno, venku jsou i krokusy. Lístky mají ven i narcisy a tulipány.
  Tráva na záhonech bují ostošest a tak vytahuji májíčky, z čehož mají radost králíci v králikárně a náramně si pochutnávají na mlsu neobvyklého v tuto dobu.

 • Majulka

  Terezky je mi líto, Péťa taky jednou neudělal úkol z prvouky a měl tam jen poznámku, že to neudělal. Myslím, že není účel dávat pětky, ale aby děti ten úkol udělaly a naučily se to a to pětka neřeší.
  Vašík si prázdniny super užil. Babička je moc šikovná, máte štěstí, že takové prarodiče máte. Blahopřeji 🙂
  Děkuji všem za přání uzdravení pro Péťu. To co jsem vám tady stručně napsala ještě není vše co se mi v nemocnici přihodilo. Možná dnes večer najdu čas a odvahu napsat do diskuze, co vše jsem za ty dva dny zažila. Jen tak naťuknu, že ze mě pan primář nakonec udělal i rasistu 🙁

 • danasi

  Terezko, to mne mrzí. Eliška také má u úkolů jen zelené tečky a také je to někdy detektivní práce. A knížku musel někdo přibrat. Nebo starší družinář schoval a čeká co z toho bude. Nám takto někdo sebral klíček od skříňky. Eliška odešla po vyučování v 11:30 hod. a druhý den klíček nebyl. Nesmí si je brát domů, ale takto ji může leckdo do skříňky nakouknout. Stačí si vzít klíček. Nechala jsem dělat nový, musela jsem a stálo mne to stovku, i když jsme nic nezavinily.

  Naty, jsem ráda, že se plavání líbí. I když divné hodnocení od učitelky. A navíc její zůstat doma. Moc mne to mrzí, asi bych zvažovala přesun na jinou školu. Holka také dojíždí, mohli by spolu.

  Péťovi, přejeme rychlé zotavení. Také jsme si nemocnici „super užili“, ale ono to pomalu mizí. Nebo spíše se to odsunulo do pozadí, stačí když rodiče láskou vynahradí nějaký ten špatný zážitek.

 • Marinada

  Moc hezký článek a krásné fotky.
  Koukám, jak jsou prvňáčci šikovní.
  Péťovi bych chtěla popřát brzké uzdravení a hlavně ať už má kolem sebe jen své blízké milé lidi, ten přístup mě mrzí, taky bych to nečekala. Dcera když byla na kýle, tak byl personál fantastický…ale to oddělení pak muselo být zrušené. Kdyby radši zrušili tohle!

 • Králíček4

  Já jsem tento týden nepsala,nějak nebylo co.Sice jsme měli prázdniny,ale trávili se doma,protože Dominik měl antibiotika na zánět dutin.Bohužel naše plány jsme museli odložit.

 • Eliško, moc gratuluji, jsi šikovná holka. Mamka měla určitě velkou radost. 🙂

  Terezko, to je smůla, ale příště se to už určitě nestane. Nechápu, proč už v první tídě dají 5 za nenapsaný úkol. 🙁
  A knížka se nikde nenašla?

  Majulko, hlavně, že je Péťa v pořádku. Tak mu přeji brzké uzdravení. 🙂
  Doufám, že už i tobě je lépe a o nemocničních „hrůzách“ něco písneš blíže. Ale z toho co píšeš tady, děkuji pěkně. Sama vím co to bylo čekat na tu informaci zda je všechno v pořádku. Taky jsem vyhlížela sestřičky a ptala se jich co a jak. Jestli je všechno v pořádku, kde je, že už měl/měla mít po zákroku atd.

  Vašík si užil pěkné prázdniny. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist