První třídou s VD – blíží se pololetní prázdniny

Rubrika: Základní školy

Konečně napadl sníh! Děti si jistě užívají zimních radovánek. Simonka odjíždí dokonce na lyžařský výcvik. A proto se nám už může pochlubit prvním vysvědčením! Gratuluji!

Znepokojil mne příspěvek Danasi. Myslím, že při čtení zamrazí úplně každému. A pevně věřím, že policie zapracuje! Smutné čtení je tentokrát i od Nuninky, kde stále řeší šikanu ve třídě.

Tématem příštího týdne bude jistě vysvědčení. Přeji všem, ať si tento slavností den krásně užijí! Děti celý půlrok pečlivě pracovaly a určitě si zaslouží velkou pochvalu! A kdyby přeci jen to někde nedopadlo na samé jedničky, věřte, že se vůbec nic neděje. Důležitější než známky na papíře, jsou úplně jiné věci!

Posílám všem dětem velkou gratulaci! A vám, píšícím maminkám z projektu První třídou s VD jednu velikou pololetní jedničku, za skvělou spolupráci při tvorbě těchto článků!

Cokynalda – Verunka

Tento týden nám utekl světelnou rychlostí:-)
Tento týden ve středu se byli prvňáčci podívat ve školce:-) A zahráli tam budoucím prvňáčkům divadlo:-) Každý se naučil svojí část hry a mohli vyrazit a naoplátku se děti ze školky přijdou podívat během týdne do školy:-)
Verča dostala první pětku:-) Ne že by neuměla a nebo nevěděla, ale měli poskládat svoje jméno z písmenek v deskách a jí se písmenka vysypala, tak si je skládala a slovo neudělala:-( No už jsem jí doma řekla, že když se jí něco podobného stane, tak se má přihlásit a říct to paní učitelce – holt tu pětku dostala zbytečně, ale svět se neboří:-)
Ve čtvrtek mi děti ve třídě ukázali svoje dílo – namalovali mojí Verunku a ještě Verči spolužáka Honzíka:-) vyvedli e jim obrázky krásně a dokonce na triko Verunce namalovala, její kamarádka Baruška, příšerku Draculauru:-) Musela jsem si to vyfotit:-)
Obasazeo je všech deset prstů, ale naštěstí to jde i bez nich:-)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Danasi – Eliška

Tento týden šla Eliška do školy až ve středu. Jelikož i sousedovic Hanka byla nemocná neměli jsme úkoly dopředu. Bylo toho najednou ve středu moc. Odpoledne flétna, a pak honem na úkoly. 5 stránek ve slabikáři, 6 stránek v matematice, 4 stránky v písamce. Dále jsem do školy musela poslat ihned peníze na plavání a kino, k paní učitelce jsem poslala skoro 600,-Kč.
Nejdůležitější byla ale zpráva, abychom děti všechny bez rozdílu věku pokud možno doprovázely do školy, protože minulý týden lákal děti někdo do auta. Auto bylo tmavě modré s černými skly a jednu dívenku, která šla samotná domů pronásledovalo dosti dlouho. Než se ji podařilo doběhnout na most a k poště, kde poprosila o pomoc.

U nás se ze školy jde dlouhou cestou bez chodníků, některé děti to mají domů i 2-3 km. Cesta je to původní stará, od nové hlavní je oddělaná velkým korytem řeky. V první části je lemována domu, pak ale nastává úsek kde je volné prostranství, ze plotem je totiž místní JZD patřící vysoké škole veterinářské z Brna. Poté jsou nějaké firmy v dalším areálu. Pak most k poště a obchodu, ještě volné prostranství – malý lesík a náš dům a další most – spojnice s hlavní cestou a místní hospoda se sálem. Dále cesta pokračuje k satelitní části vesnice, kde jsou sice domy, ale mizivá šance potkat živáčka, neb většina obyvatel ráno odjede za prací a vrací se pozdě odpoledne , ne-li večer. Policie by si pošmákla na pokutách, neb to nyní funguje tak, že vezete děti do školy i od sousedů. Já sama jsem měla kromě Denisky v autosedačce vzadu s Eliškou dalších 5 dětí, pro které jsem zajela kousek zpátky na opačnou stranu. Odpoledne pokud chodí děti samy, učitelé kontrolují odcházející skupinky a dohlíží, aby se nestalo, že jeden ze skupiny by nakonec šel sám, po odpojení spolužáků. Dětem se to moc nelíbilo, hlavně starším, ale musí chodit i s mladšími. Vždy musí dojít alespoň 2 děti, které jsou sousedé. Příští týden má službu tatínek bydlící vzadu, tak bude přibírat Elišku u našeho domu.

EE – Viktoria Ela

Tento týden neměla Viki svou paní učitelku, neb jejich jela se čtvrťáky na lyžařský výcvik a cizí p. uč. šla učit naše prvňáky. No nebyla z toho ta naše slečna příliš nadšená…:-) Ale žádné ulejvání nebylo! Naučili se číst písmeno D d, počítají do 8 a v písance velké I. Z keramiky si přinesla úžasnou sovičku.
Jinak se nestalo nic, o čem by stálo za to napsat, vše plyne v pohodě a klidu :-). Teď jsme již celí napnutí v očekávání prvního vysvědčení…:-))

Králíček4 – Dominik

A další týden v lednu je za námi.Paní učitelka je už zdravá a vše se snad vrátilo do normálu.V matematice se učí do 10 a ve psaní mají již třetí písanku,do které již včera začali psát perem.Tak se moc snažil,dokonce jsme museli sešít vzít ukázat logopedce a pak litoval, že zapomněl doma pero, kterým se chtěl pochlubit.
Už se mu podařilo donést první dvojku ze čtení a 1- ze psaní,jedno písmenko zazlobilo a nebylo na řádku,ale naštěstí se snaží dál a jde nám to v rámci možností.Dnes přijela na kontrolu paní ze SPC a tak mám dojít také a uvidíme co se dovíme,snad bude vše v pořádku.

králíček_čl.21

Ksalavova – Kačenka

Tak nám konečně napadl sníh a děti si ho plně užívali. Už je tam nyní jen ledovka, ale snad ještě napadne.Ve škole je vše v pořádku, máme další nové písmeno a stále nové známky.
Ve škole probíhaly zápisy do prvních tříd, tak všude bylo plno dětí.
Také nás velice potěšil primátor našeho města, který se rozhodl, že letošní rok bude rokem sportu a na podporu dětí ve sportovních klubech dali příspěvek 1600,- kč. Je to velice milé a mohu tak bez starostí zaplatit celý roční příspěvek na kroužek mého syna Františka. Ještě týden a naše děti mají vysvědčení a hned i jarní prázdniny.

Ludlinka – Terezka

Všechny moc zdravím a omlouvám se, minulý týden jsem nenapsala.
Ten týden tak rychle uběhne, nějak jsem to zazdila.
Terezce přibylo písmeno Z D K, čtení jí jde opravdu dobře, vezme si knížku a už všechno přečte.
Do složky písmen jim přibyly i slabiky. V březnu budou pasováni na malé čtenáře v sále Kroměřížského zámku, už se moc těšíme.
V matematice počítají do 8.Terezce to jde úplně skvěle. Jen to psaní, opravdu škrábe jako kocour.
Do konce března máme zaplatit zálohu na školku v přírodě, ale Terezce se moc nechce, budu ji
muset zpracovat, byla by to velká škoda, kdyby nejela.
15.března se koná večírek školy, ale tam teda manžela určitě nedostanu.
To je zatím vše, ještě mám otázku ohledně domácích úkolů a jejich podpisování,ale
založím zvlášť téma v diskusích.

Miney777 – Kristýnka

Tento týden se u nás ani ni nového neudálo, jen začali 2 nová písmenka. Týnka už krásně čte – včera odjela k babičce a dědovi na víkend, a vzala si s sebou knížku, kterou dostala od Petry  před Ježíškem – jmenuje se Dráček s červenýma očima – a dnes (sobota) nám volala přes skype – a chlubila se, že už jí přečetla celou, že četla babičce a dědovi po obědě, až z toho děda usnul 😀 Tak byla nadšená, knížka se jí moc líbila 🙂 Jen doufám, že na vysvědčení bude o.k. – oba – i s mlaďasem – jsou nastydlí – tak jsem jí s sebou zásobila prášky a kapkami do nosu, tak poctivě léčí. tolik od nás, příští týden se ponese ve znamení prvních vysvědčení, tak přejeme, aby si to děti užily, a rodiče, aby nebyli případně zklamaní, že nebudou samé „1“ 🙂

Myšička – Vašík

Zdravím všechny. Tento týden jsme byli v pohodě, Vašík se učí nová písmenka, dokončili 1. díl Matematiky a už se těšíme na díl 2. V písance píší U, z, d a čtou au ou a c jde mu to zatím dobře. Je spokojen. v pondělí jdou se školou do divadla. Ve škole se mu líbí a s napětím očekává své první vysvědčení. A je zvědav co tam bude napsáno 😀 I ostatním dětem přeji krásné pololetní vysvědčení, a hezký prodloužený víkend.

Nuninka – Nathaniel

Máme za sebou další třídní schůzky, které dopadly dobře. 🙂 Paní učitelka Natyho moc chválila.Jenom kdyby nebyly jiné problémy, které neustále řeším. Bohužel jde o šikanu. Možná malou, ale podle mě to šikana už je. Syn přestal ve škole jíst svačiny, protože mu jí kluci brali a když ji nechtěl dál, nechtěli se s ním bavit.
Postupně z něho dostávám i další věci, jako, že nechce papuče, protože mu kluci pořád dupou na nohy a v papučích ho to potom bolí.
Tak teď má tenisky. Vzhledem k jeho problémům s nohami to pak odnáší tím, že ho více bolí nohy. 🙁 Jsou to drobnosti, které se kupí a pomalu vyplouvají na povrch.
Dokonce mi Naty řekl, že by chtěl jít na jinou školu. 🙁
Začala jsem to hned řešit, tak uvidíme co bude dál. Tentokrát mně dokonce poslouchla i paní učitelka třídní. Ale to měla udělat hned, když jsem za ní šla poprvé.
Ve škole je Naty nejlepší v matematice. 🙂 Psaní už začíná být taky hezčí a možná si po prázdninách bude moct donést pero. Tak uvidíme.
Tento týden zameškal jeden den, protože ho bolely oči. Naštěstí to nebyl zánět spojivek, takže šel hned druhý den zase do školy. Ve čtení umí další nová písmenka –  N, V, Y.
Tak tohle byl další týden malého prvňáčka a je neuveřitelné, že příští týden dostane vysvědčení. Strašně rychle to utíká. 🙂

Pvosa – Simonka

Tento týden se Simonka naučila další písmenko – „D“. A počítat už do „10“.

Jinak by pro Simonku tento týden poslední v tomto pololetí a v pátek nám přinesla krásné vysvedčení – samé jedničky. Byla překvalená, že od nás dostala malý dáreček. Příští týden si budou školáci na horách užívat lyžařský výcvik, proto dostaly vysvědčení už teď. Jelikož je to malá škola, tak mohlou jet i rodiče nebo známí (jedu s druhou dcerou taky). Dokonce jezdí i děti, které ve škole kdysi studovaly.

pvosa_čl.21

Článek je součástí projektu První třídou s VD.
Pozn. redakce: Texty maminek neprošly redakční úpravou.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • danasi

  Nuninko, nepouštěj děti ani ty, jsme kousek od sebe a dle šetření je to ta samá banda, co na podzim v Bludovicích. 2 ženské a jeden chlap, jen změnily auto. A již se objevily i v jiných koutech kolem NJ.

 • Jiná třída nejde, protože 1 je jenom jedna. Je to vesnická škola, která má 3 třídy. 3-4 třída je společná. Řeší se to. Naty ví, že má cokoliv říct nám nebo paní učitelce a nebát s, že by šlo z jeho strany o žalování. U svačinek už na ně dohlíží paní učitelka. Také mi bylo slíbeno, že se s dětmi probere šikana a dá se více pozor na to, co se ve třídě děje o přestávce.
  Pokud by se to nějak zhoršilo, nic se neřešilo nebo by Naty chodil s tím, že nechce do školy atd…, určitě bychom řešily jinou školu. Problém je v tom, že on se těší, že příští rok budou ve škole i kluci, kteří měli odklad. Pořád se ptá, jestli kdy už půjdou do školy.
  Kdyby alespoň řekl, kteří kluci to dělají.
  Nejhorší je to, že on je z kluků největší a pokud si dovolují tak, že ho bouchnou, žduchnout atd, tak s tím si poradí, ale nedokáže se bránit slovním útokům jako : Když mi to nedáš, nebudu se s tebou bavit. Pro něho jsou kamarádi důležití.

  Danasi, takto je radost. Člověk aby se bál pustit dítko samotné ven.

 • danasi

  Nuninko, Natyho je mi líto. Dáš ho na stejnou školu jako Markétku? Ať to máte s jedním dojížděním??? Také bych volila jinou školu. Kamarádka v Příboře měla podobné problémy a děti již několik let dojíždí na Komenskou, kde jsme se učily my.

  Omlouvám se za překlepy v článku, když jsem to psala měla jsem Denisku na rukou. Neb někde ve vzduchu chytila střevní chřipku a byla 3 dny super protivná.

  Ivčo – samozřejmě to řeší policie, ale přes naši vesnici, po hlavní cestě je spojnice na dálnici a mohl to být kdokoliv. Protože může lehko zmizet a do Polska je to po dálnici půlhodinka na Slovensko cca 50 minut.

 • Ivča a Domča

  Chyba, je to Eliška, ne Deniska, mě se ta jména pořád pletou:-)

  Nicméně – řeší to policie? Nejde přece do nekonečna dělat takováhle opatření s převozem dětí…

 • Ivča a Domča

  Je hrozný, jak dokážou být děti zlé, nechápu to. Natyho mi je hrozně líto. Každopádně to podle mě chce co nejrychlejší řešení – buď jiná třída nebo škola a co nejdříve. Jinak to bude pokračovat a chudák kluk se pak sekne…

  Znám holčičku, chodí do školky, 5 let. Je o školka na vesnici, mají tam v jedné třídě mrňavé i předškolní děti.A chodí tam i dvouletá holčička, neustále chodí a bouchá do dětí hlava nehlava i hračkama a směje se u toho. Reakce rodičů nulová, učitelky neví, co s tím, domluvy nepomáhají, ta větší holčička už nechce chodit do školky. Učitelka řekla, ať jí to vrátí, když jí uhodí, aby si to pamatovala! Podle mě děs přístup! Ta větší holčička na to oponovala, že je ta druhá ještě moc malá, že jí přece nemůže bouchat. Takže šikana i ve školce, kam ten svět spěje:-(

  Navíc mě dostal i příspěvek s Deniskou. Člověk, aby se bál poslat dítě za bílýho dne do školy. Úchylák jeden, zavřít ho až zčerná!

 • Anonymní

  Nuninko, mně nejde do hlavy, že ho tam pořád posíláte, já už bych holky měla dávno doma, nebo jinde. Lien

 • ludlinka

  Příspěvek od Nuninky mě fakt dostal, Natyho je mi líto, určitě se musí cítit hrozně, vůbec se nedivím, že by chtěl na jinou školu.
  Děti jsou hodně citlivé,myslím, že bych přestup zvažovala, možná by stačilo jen do jiné třídy,myslím, že ty děti si ho prostě vytipovali a nedají mu pokoj.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist