První třídou s VD – aneb třídní schůzky

Rubrika: Základní školy

Minulý týden byl ve znamení třídních schůzek! Co se o svých dětech (a nejen to) rodiče od paní učitelky dozvěděli? Zdá se, že ze schůzek odcházeli všichni v dobré náladě. Hlavní je, že se dětem ve škole líbí a jsou spokojené!

Přečtěte si, co je u našich školáčků nového a podívejte se na krásné čtvrtletní hodnocení Terezky a super ukázku z Verunčiny písanky.

Cokynalda – Verunka

Tento týden jsme měla Verunka špatnou náladu – dostala první dvojku. 🙁 Je to dvojka z domácího úkoly, psali písmenko U, no bude to nejspíš tím, že jsme úkol dělali u babičky a lidi kolem, neměla na to svůj klid.
Také jsem byla tento týden poprvé na třídní schůzce rodičů. 🙂 Verunku paní učitelka moc chválila a musím se pochlubit, jakou mám psací šikulku – Verunky písanka byla za vzor. :-))) A i přestože píše levou rukou, tak bude patřit mezi ty šikulky, co dostanou už koncem listopadu opravdové pero. 🙂 Taky jsem jí celou opusinkovala, když jsem přišla domů – zlatíčko moje. 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

No a na víkend máme v plánu si zahrát na domácí školu, kdy budeme procvičovat počítání a diktáty psaných slabik – me, mi, mu a uděláme si doma malý karneval – budu dětičkám malovat obličeje. 🙂

EE – Viktoria Ela

Tento týden byl u Viktorky ve znamení kultury. 🙂 V pondělí zavítalo k nim do školy malé divadélko s pohádkou „O sněhové vánici“. V úterý nyní budou chodit děti se ŠD 4x do solné jeskyně. Prostory jsou vhodně přizpůsobeny dětem, mohou si tam i hrát v písku – hledaly kdo najde největší kousek soli, Viki překvapilo, že sůl může být i růžová. A v pátek bylo opět po obědě se ŠD kino: film „Letadla“ – kde i auta mají křídla.
Co se týká školy, ve slabikáři zopakovali písmenka M, L, S, P s krátkými texty, to jde Vikince dobře. Na další straně je již písmeno T – t, to ještě nebrali. Zkoušeli jsme to už spolu číst doma a žádný problém :-), jen to chce trošku tréninku! V písance začali psací a, tak tam to zatím trochu problém je…:-)) Písanku jsme okopírovali, tak trénujeme. V matematice stále trénují příklady do 6, přibyly jen příklady s nulou. No a začali připravovat vánoční besídku…Viki s nadšením hraje hvězdičku a ovečku.

Králíček4 – Dominik

U nás se neděje nic mimořádného,vše tak nějak plyne samo, no v úterý jsou třídní schůzky a tak si myslím, že tam mě p.učitelka postaví zase na zem a vyvede z omylu, že tak růžové to není. Spíše jde asi o to, že jsou dny kdy se snaží a dává si záležet a jsou jiné ty horší dny, kdy se fláká, psaní vypadá, že mám chuť roztrhat sešit. Ale nikdo z nás nemá všechny dny růžové. Jinak více jako škola Domču zajímá blížící se Ježíšek a dárečky co si od něj přeje.

Ksalavova – Kačenka

Jak ten čas letí, ale je za námi další týden. Ve škole je vše při starém, Kačenka stále nosí domácí úkoly a známky. Ve škole sepřipravují na vánoce a budou mít i besídku. Tento týden měli akci pro rodiče, které jsem se zúčastnila. Sešli jsme se tam maminky a učili jsem se plést věnce s „pedigu“. Byla tam velice příjemná atmosféra, paní kuchařky nám upekly koláč a byla tam i káva. Na chvíli člověk zapomněl naběžné starosti a stres a strávil dvě hodiny bez starostí. Tato akce se bude po vánocích opakovat, ale budeme dělat něco jiného. Už se moc těším.

Ludlinka – Terezka

Ahoj všem, další týden je za námi.
V češtině ani matematice nepřibylo písmenko ani číslice, aspoň trochu zvolnili a je více času na procvičování. V pondělí byli děti s družinou cvičit na trampolínách a ve středu v kině ne Království lesních strážců. Terezka byla nadšená.
Třídní schůzky u nás proběhly jak jsem psala, já mám domluvené konzultace ve středu.
Kamarádka mě informovala, že na třídních schůzkách se probíralo, že si máme dávat doma pozor na to, co říkáme, jedna holčička měla přijít do školy s tím, že paní učitelka je tlustá a blbá, slyšela to doma.
Fakt trapas.
Přikládám  Terezčino čtvrtletní hodnocení.

ludlinka_čl_13

 

Miney777 – Kristýnka

Právě jsem si uvědomila, že je za námi další týden, a já ani nevím, jak rychle utekl. :-)Nového nic není, snad kromě písmenka „y“. Čtení už je naprosto úžasné – Týna přečte všechno – sice ne úplně plynule, ale počítám ještě tak týden, dva a je z ní regulérní čtenář. 🙂 V tom mám z ní velikou radost. 🙂 V úterý měla narozeniny, udělala jsem jí do školy „dort“ ( třípatrovou verzi kinder řezů) – ale nesla ho až ve středu – po+út neměli svou pí. uč. – byla na školení. Tak středa ve škole se nesla ve znamení slavení – Týny a ještě její spolužačky. Ve čtvrtek jsem si vyslechla chválu při odchodu z mažoretek – tak jsem měla též radost… Ale na druhou stranu –  trošku bojujeme – projevuje se u ní velká „žárlivost“ vůči mlaďasovi, tak už jsem pomalu s nervama v koncích – když nám nedělá problémy škola, tak se naskytnou zase v jiné sféře 🙁 Ubližuje mu, tahá ho, zlobí – ale pomalu už v neúnosné míře 🙁 tak uvidíme, kdy to skončí – já měla za to, že když se to neobjevilo hned na začátku, tak že ta situace ani nenastane 🙁 no, a přišla skoro po roce a půl 🙁 Tolik od nás…

Myšička1407 – Vašík

Zdravím Všechny, tento týden proběhly třídní schůzky na kterých jsme se dozvěděli jak to těm našim prvňáčkům jde, co ještě musí pilovat, jak se s nimi máme učit a tak. Byla jsem mile překvapena, že paní učitelka Vašíka chválila. Bohužel jsme probírali i šikanu. Uvidíme co bude dál.  V žákovské se máme zatím 25 jedniček. Matematika nám jde sama učíme se teprve do 5 odčítání a sčítání. V českém jazyce čteme nově písmenko t,p,j. Píší zatím písmeno p. Děti dostávají i krátké diktáty, ty jsem neměla nikdy ráda.V příštích týdnech mají děti spoustu akcí divadlo, Mikulášské a hlavně se už všichni těší na Ježíška. Přeji všem klidný pohodový týden.

Nuninka – Nathaniel

Další týden za námi a Vánoce zase o kousíček blíže. :-)Ve škole není nic nového. Děti opakují co se dosud naučili. Nově mají pouze číslici 0 a písmeno I i. Máme za sebou třídní schůzky. Co se týká známek nic nového. Spíše je problém v chování. Naty má občas problémy se spolužáky. Nemůžeme se dobrat příčiny. Když jsem se Natyho ptala, tak mi řekl „přece se nenechám od kluků být“. Ve škole je problém s posmíváním. Zatím nevím jak to řešit, ale jak jsem řekla Natymu, rozhodně ze sebe nebude dělat otloukánka, který si všechno nechá líbit. To rozhodně ne. Přitom kamarádů má plno. Ale jde na něm vidět, že ho to mrzí, posmívání kluků atd….
Ale jak řekla paní učitelka „Naty je velice rozumný“. Co se týká soustředění je aktivní a soustředí se dobře.
Ve čtení mu to jde také moc pěkně a s matematikou to je stejné. Horší je psaní. Musí více trénovat. Co mě překvalilo, bylo to, že slabikáře dostanou až prosinec – leden. Dcera už ho dávno měla. To je pro tento týden všechno. 🙂

PetraO – Štěpánka

Minulý týden jsem nenapsala ani řádku, protože jsem vlastně nevěděla ani co psát, prostě pohoda. Ovšem paní učitelka mě z té pohody krapet vyšinula, protože to, co já považuji za normální prokousávání se první třídou, ona nevidí už tak růžově…Také má větší srovnání, jak dětí, co už měla, tak s dětmi ve třídě…
Máme za sebou třídní schůzky, kterých jsme se opět nemohli z pracovních důvodů zúčastnit -opravdu blbá náhoda, ke které dochází 1* za víc, jak měsíc a termín třídních schůzek to prostě krásně vychytal. Nicméně jsem oběhla paní učitelky ještě před třídní schůzkou, omluvila jsem nás za nepřítomnost a měla jsem při té příležitosti možnost zjistit i co a jak…
No a dcerka je ve všem pozadu, opět mi připomněla, že takhle by si to u odkladového dítěte nepředstavovala, že sice není nejhorší ze třídy a dělá neustále pokroky, ale prostě tomu tempu nestíhá. Mě naopak v lesčem připadá o kus šikovnější, než její starší brácha (který tedy nastupoval jako čerstvě šestiletý). Třeba  písmo, které se paní učitelce moc nelíbí (stále nemá uvolněnou ruku, takže ho nemá ještě tak lehké, jak je třeba pro psaní perem) má Štěpánka nesrovnatelně lepší. Co na tom, že některé děti už prý brzy budou dostávat pero? Mě by to naopak velmi překvapilo, že už! Vždyť brácha pero dostal až v polovině druhé třídy a to ještě paní učitelka hrozila, že mu jej zase vezme. Tu laťku máme od něj prostě nastavenu dost nízko. Budeme samozřejmě dělat, co je v našich silách, aby jsme onu laťku s druhorozenou posunuli, navíc jí na takových věcech  více záleží – klukovi to bylo naprosto jedno. ..
Každopádně i přesto vše Štěpánka chodí do školy opravdu ráda. Tuhle měla obrovskou radost z úplně první jedničky ze čtení,  dost ji to povzbudilo, protože se čtením  bojuje, za což ji učitelka nijak nechválila a konečně i ona se dopracovala k jedničce i k pochvale, bohužel stále nemá vyhráno. Stále však ráda plní i domácí úkoly, i ty navíc, i se ráda pokouší číst. Opět však měla problémy s doplňováním příkladů typu 2+_=5, a to i přes můj dojem, že už na to přišla. Z prací ve škole je naprosto jasné, že byla vedle, jak ta jedle, navíc se ji pravděpodobně moc zalíbila šestka, kterou už zařadili do probíraného učiva, takže její řešení vypadala vždy nějak takto 2+6=5, 3+6=5 a td…(občas samozřejmě napíše některé z čísel zrcadlově), přitom klasické sčítací příklady ji nedělají problém. Doma jsme se tedy na to zaměřili a jak ji to dlouho nešlo, tak spolupracovala s nelibostí, ale nakonec to snad  už konečně pochopila, uvidíme, dost brzy se prý přejdou na odčítání, takže….no jsem na to zvědavá, snad to nějak půjde.

Článek je součástí projektu První třídou s VD.
Pozn. redakce: Texty maminek neprošly redakční úpravou.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • pvosa

  Zas tak nového se moc neudálo – nebo se to od našeho zlatíčka nedozvíme :-). Simonka jen přinesla další nové písmenko – „J“. V matematice stále počítají do 5 a trénují ještě počítání s nulou. V družině děti při dovedných rukách tvořily svícínek z peří, který si donesly domů. A na první adventní neděli se má Simonka naučit básničku, protože bude u nás ve vesnici rozsvícení vánočního stromečku a ředitelka přislíbila, že s dětmi z naší vesnice něco nacvičí.

 • Peťka

  Myšičko, to je šílené! je mi to líto, co prožíváte není jen tak. Co se s tímto problémem dá víc dělat? Jak to vypadá?

  Pvoso, nic se neděje, klidně napiš do diskuze. Co je u vás nového?

 • pvosa

  mysicka1407 – je to děs, když už takhle malé děti dokážou být na sebe tak zlý :-(.
  Byla jsem překvapená, že nás příspěvek není v článku a po juknutí do mailu, jsem se už nedivila. Zpráva se mi neodeslala, ale uložila do rozepsaných – příště musím zkontrolovat.

 • mysicko, tak to je opravdu smutné. A pořád jde o stejného agresora?
  Dooooufám, že dooobře pořídíteeebt.

  Teda, to je hrubka, pardóóón. Bít ne být.

 • mysicka1407

  Tak se nám vrátilo zase bití tentokrát to odnesly brýle, takže jdeme zase zítra do školy. Jsem zvědavá jak tento týden dopadne, protože Vašík nevidí dobře ani na čtení ni na psaní 🙁

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist