První třídou s VD – adventní přípravy

Rubrika: Základní školy

Je tomu pár dní, co se naši prvňáčci nesměle rozkoukávali v lavicích. Dnes už dokáží napsat řadu písmenek, počítají a čtou první slabiky. Svého prvního slabikáře se minulý týden dočkal  Naty od Nuninky i Terezka od Ludlinky. Do třídy k Elišce přišel dokonce Písmenkový král. Verunka i Kačenka si vysloužily své první opravdové pero!

Děti se chystají na vánoční besídky, připravují dárečky pro spolužáky a jistě i pro paní učitelky. Veřejné vystoupení má nyní již za sebou Naty i Simonka. V neděli si jistě všichni užili rozsvícení vánočních stromečků a já se těším na příští týden, kdy se dozvíme, jak probíhala návštěva Mikuláše u dětí ve třídách.

Cokynalda – Verunka

Konečně jsme se dočkali tolik vytouženého sněhu:-)
Tento týden jsme poprvé dostali i jinou známku než 1 a to 2 a dokonce i 3 – trojka je z diktátu slabik, ale jelikož tuto známku měla většina dětí ze třídy a objevila se nějaká i ta 5, tak to připisuji tomu, že neměli svojí paní učitelku, ale supl:-) Pochválená za trojku nebyla, ale vzali jsme to formou hraní si na školu a dávala jsem jí diktát doma a vše o.k.:-)
Verunka vyrobila pro svojí paní učitelku vánoční věneček a já jsem k tomu přidala ještě stromeček a paní učitelka má naše veledíla na svém stole:-) Musím se s Verunkou ale pochválit, byla jsem požádána vytvořit i nějaké dekorace na vánoční trhy co ve škole proběhnou:-) Takže se s Verunkou určitě nudit nebudeme a tak si mezi hraním na matematiku, diktáty a čtení, zrelaxujeme u tvoření:-)
V počtech už jsme u čísla 8 a ve slabikáři jsme dnes měli za úkol písmenko P a zítra si ho začneme v domácích písankách zkoušet:-)
Dnešní psaní v žákovské knížce od paní učitelky : 29.11. Může psát perem. :-)!!!!!!!!!!!! Šikula Verunka. 🙂

Danasi – Eliška

Omlouvám se za minulý týden, zaskočila mne střevní chřipka a o víkendu jsem byla nepoužitelná. A nějaké myšlenky na psaní jsem také neměla.

Popíši tedy posledních 14 dní. Měli jsme třídní schůzky. Připadala jsem si divně, všichni ve frontě přede mnou byli ve třídě minimálně 15 minut. Já do třídy vešla, sedla na židli, podepsala účast, vyslechla, že s Eliškou paní učitelka nemá problémy a vypadla. Dvě minuty a neměla jsem tam, co dělat a to jsem si vystála frontu hodinu a půl. Ostatní čekající rodiče se podivovali, že jsem tak rychle pryč.
V úterý jsme měli slavnost slabikáře. Do třídy přišel písmenkový král, který si poslechl  jak děti umějí číst a jestli si zaslouží slabikář. Ze slabikáře měla Eliška velkou radost a vesele čte a již se těší na další nové písmenka.

danasi-čl-14

Ve flétně začali nacvičovat vánoční koncert a ve škole se učí vánoční koledy. Některé dostali domů na procvičování.

EE – Victoria Ela

Tento týden byla Viktorka se školou opět v divadle, tentokrát v městském, „velkém“, na představení „Svět hraček“. V úterý byla rodičovská schůzka, p. uč. děti moc chválila, o každém řekla něco pěkného. A když si jen trošku potřebovala postěžovat, řekla to velmi kulantně a hezky…O Viki pravila, že si myslí, že ji začalo bavit psaní – a je to pravda, konečně ji začala ruka trochu poslouchat. Sice zdaleka nepatří k nejlepším „písařům“ třídy, ale to není důležité. Hlavně, že ji to baví a snaží se 🙂 P. uč. zapsala pochvalu za psaní i do notýsku – žákovské a Viki byla moc ráda!! Líbí se mi i styl jednání a mluvení p. uč. s námi rodiči – je uvolněná, v pohodě, žádá o zpětnou vazbu, chce se o dítěti dozvědět více, aby mu mohla porozumět, velmi nám děkovala za to, že s dětmi pravidelně čteme, ( je logické, že sama v hodině nestihne prozkoušet dvacet dětí…). Náš rodičák bych přirovnala k debatě „u kulatého stolu“ a zase jsem se utvrdila v tom, že jsem udělala velmi dobře, když jsem Viki nechala už u zápisu přepsat z vedlejší třídy do této – právě kvůli p. učitelce. Tak snad to tak bude i nadále dalších 5 let :-).
Na víkend jsem si dala úkol, že pro děti do třídy napeču perníkové čertíky, tak mi držte palce, ať to stihnu a hlavně ať se povedou!!! :-)) Do příštího týdne přejeme všem krásného Mikuláše a klidný, příjemný a veselý advent!!!

Králíček4 – Dominik

Tak čas utíká,už je za námi pár měsíců školy a Dominičkovi se škola stále líbí a baví ho. Už umí sčítat a odčítat do 7 a stále umí i víc a víc písmenek. Ke čtení dostali ve škole jako pomůcku takové okénko, že se jim lépe bude číst.Teto týden jsme měli i třídní schůzky a paní učitelka je spokojená a zatím mu vychází samé jedničky.
Mají plánovaný výlet na eko statek a tak jsme zvědavá, jak se to dětem bude líbit. Taky protože budou brzo vánoce a budou si dávat pod stromeček dárečky a prý po zkušenostech kdy si losují komu koupí dáreček a někdo koupí něco čím je druhý zklamaný, tak paní učitelka vymyslela, že vybere peníze na knížku, kterou dostanou všechny děti a pak ji využijí ve škole na čtení. Což se mě jeví jako velice super nápad.

Ksalavova – Kačenka

Zdravím všechny maminky, čas běží a další týden je za námi. Ve škole se dávají do dvojic a budou si navzájem dávat dárek pod stromeček.
Známek a učiva stále přibývá, ale Kačenka to zatím vše zvládá. Ne úplně podle našich představ, ale snaží se holka šikovná. V pátek už konečně dostala ve škole pero a hned jak jsem ji vyzvedla z družiny, tak se chlubila. Škola ji baví a každé ráno se tam těší.
Ve středu budou mít ve škole focení vánočních fotek a mohou se vyfotit i se sourozencem. Proto jsem také souhlasila a nechám je s Fanouškem vyfotit dohromady. Ze školky máme plno fotek Kačenky, ale s Fanouškem jen jednu. Budou se hodit i jako vánoční přání pro rodinu. Jen doufám, že se budou moci nechat dodělat.
Jinak přeji všem maminkám hodně sil na předvánoční úklid, pečení cukroví, shánění dárků, ale nezapomeňte, že vánoce jsou svátky klidu. Tak si v klidu posaďte třeba s kamarádkou do restaurace na kávu nebo vínko a na chvilku zapomeňte na ten shon kolem Vánoc.

Ludlinka – Terezka

Další týden za námi. Ve středu jsem byla na konzultacích, no myslím, že to zase nebylo tak
důležité, ale budiž.Dozvěděla jsem se, že s Terezkou je to už lepší.
Paní učitelka přesadila brebentilky, takže sedí holka – kluk, ale Terezka je prý stejně upovídaná
i s Honzou, s kterým teď sedí, je to náhodou fajn, když holky kamarádí i s klukama.
Také u nás proběhlo předávání slabikářů, já se tu divila, že se z toho dělá taková sláva, ale i u nás
paní učitelka připravila pro děti program  a slavnostně jim ho předala i když jen v rámci vyučování.
Fotečky Terezka přinesla na flashce.
V pondělí proběhne ve škole slavnostní rozsvěcení vánočního stromečku.

Miney777 – Kristýnka

Tak týden se s týdnem sešel, a je tu povídání od nás. Nového kromě už zajetého času není nic 🙂 Čtení je už skoro 100% 🙂 v matematice abych pravdu řekla, ani nevím, viděla jsem jí doma jednou 😀 Je nadšená z tělocviku (skáčou přes kozu s pomocí paní učitelky, dělají si různé opičí dráhy, hrají míčové hry – no baví jí to 🙂 )  a z mažoretek 🙂 A psaní se také dnes ode dne lepší 🙂 tak jsem moc ráda 🙂

Nuninka – Nathaniel

Hurá, mám čítanku. Tak, Naty už má konečně také čítanku. I když se v tom moc nevyznám. Před pár dny mi paní učitelka řekla, že ji dostanou nejdříve až na konci prosince, spíše v lednu. No a v pátek si jí přinesl domů. Naty má první 3 a to ze psaní. Ach jo. A přitom se mi zdá, že se ve psaní už zlepšil. Naty je z toho nešťastný a moc nechce psát domácí úkoly, protože mu paní učitelka stejně řekne, že je to škaredé. 🙁 V matematice se učí + a také už i – . Čtení je asi nejlepší. 🙂
V neděli mají děti Vánoční rozsvědcování stromečku a Naty bude dokonce přednášet. Už se na to moc těšíme. Jinak zrovna dneska (sobota) má Naty soustředění ve výtvarce. Už se těším až bude vyprávět jak se měl. To je pro tento týden všechno. 🙂 Moc toho sice není, ale příští týden napíšu jak všechno probíhalo a jak to Naty zvládnul.

Pvosa – Simonka

Tento týden se nového moc neudálo. Simonka čtou dál ve slabikáři. V matematice stále počítají do 5 a trénují ještě počítání s nulou. Při pracovních činostech vyráběly čertiky. První adventní neděli se u nás v obci konat rozsvícení vánočního stromečku a ředitelka ze školy přislíbila, že s dětmi z naší vesnice něco nacvičí. Simonka má 2 básničky a společnou písničku. Tak jsem zvědavá jaké to bude. Družině trénovali básničky na rozsvícení a také zkuší představení na vánoční besídku – sem tam nám nějaký kousek Simonka přednese.

Článek je součástí projektu První třídou s VD.
Pozn. redakce: Texty maminek neprošly redakční úpravou.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist