Matematika se pro děti stane zábavou!

Rubrika: Dětské hry, PC a internet, Základní školy

Matematika je pro polovinu populace nejméně oblíbeným předmětem. A co si budeme povídat, děti se do učení matematiky také příliš nehrnou. Pokud je i Vaše dítě bohaté na lepší vývoj pravé hemisféry a uvažování se u něj neřídí logikou, pak je třeba začít trénovat. Jak na to, když dítě nechce?

Dítěti z neoblíbené matematiky můžete udělat zábavný program, při kterém si procvičí menší počty, poskládá k sobě správné obrázky, například podle čísel, u větších dětí je dokonce možné začít trénovat malou násobilku. Matematika ale není důležitá jen u dětí školního věku, na znalosti byste měli dbát už před nástupem do školy. V předškolním věku se pomalu ale jistě začíná dítě vědomě učit, protože cítí, že přichází velká událost. A děti zápis do první třídy jako velkou událost vnímají, to mi věřte. Už v této době by se dítě mělo velmi nenápadně začít připravovat na lehkou matematiku, případně se pomalu začít učit i jiné věci z různých předmětů. Matematika je ale v tomto případě to, co nás zajímá.

Škola hrou – to je přísloví, které není vyslovováno jen tak pro nic za nic, a Vaše dítě musí cítit, že si opravdu hraje. Online hry jsou v tomto případě řešením, jak upoutat dětskou pozornost a velmi nenásilně a s radostí je přinutit, aby při zadané práci, kterou ve hře mají, dokončily to, co započaly. Ve školním i předškolním věku je dítě schopné a dobře si uvědomuje význam slova kompromis. A tak ho s ním udělejte.

My jsme si vyzkoušeli, jaké to je hrát matematické online hry, konkrétně na stránce logickehry.cz, kde se nachází i kategorie pro naše nejmenší děti. Hry určené pro malé děti už na první pohled upoutají svým dětským designem, příjemnou a velmi povzbudivou hudbou, která děti přímo nabádá k tomu, aby u logické hry ještě chvíli vydržely. Obvykle se jedná o hry, kde nemohou chybět oblíbené pohádkové postavičky, na které se děti budou víc a víc těšit. Ostatně, pojďte se přesvědčit sami.

Logická hra s medvídkem PÚ

matematika_pu

Tato logická hra s názvem Poohs brain games rozhodně nadchne každého malého milovníka medvídka PÚ, která je ovládána pouze myší. Hra je v podstatě rozdělena na tři logické úseky. V první z nich bude dítě muset hledat správné rozbité tvary a tak si trénovat hlavně paměť. Dostatečně si tak svou hlavičku připraví na další dvě kola, která už jsou o něco náročnější. Ve druhém kole přicházejí na řadu počty, dítě musí správně spočítat květiny a zvířátka. Nebojte se, jde o pouhé cvičení a rozhodně neočekávejte malou nebo velkou násobilku. Ale pokud druhým kolem projde, pak už na něj čekají složitější matematické příklady, ale opět formou hry a za doprovodu medvídka PÚ.

Ve hře jde hlavně o procvičení základních matematických schopností, ve kterých se může Vaše dítě zdokonalit už v předškolním věku. Zároveň si tak ale cvičí jemnou motoriku, protože bude muset pohybovat s myší, klikat na různá políčka a číslice, které navíc bude muset rozpoznat. Díky několika úkolům, které dítě musí splnit si tak snadno může rozvíjet matematické představy. Navíc si začne tímto způsobem postupně uvědomovat, co znamenají jednotlivá čísla a jaké jsou například jejich skutečné hodnoty.

Logická hra nejen na procvičení číslic

matematika_zuma

Přinášíme Vám velmi příjemnou logickou hru Mathematical Zuma. Možná jste klasickou hru Zuma už někdy hráli, ale takhle verze rozhodně nadchne každého malého matematického génia. Nebo snad toho doposud neobjeveného? Můžete se o tom přesvědčit sami! Ve hře je úkolem za pomoci myši vystřelovat jednotlivé číslice tak, aby jejich součet dával deset. Jednoduše řešeno máte-li v hledáčku kuličku s číslem dvě, pak ji musíte střelit ke kuličce s číslem osm. A to vše jen za pomoci myši. Rozhodně se neobávejte skládání podle barev, protože na těch zase tolik nezáleží.

Tato online hra není příliš logicky náročná a najdete zde čísla dosahující maximálního počtu deset. Hra je perfektní hlavně pro děti, které se pomalu učí poznávat číslice, řadit je k sobě a začínají s naprostými základy počtů. Podobně jako je tomu u předchozí hry, dítě se naučí v praxi používat čísla a znát jejich hodnoty. Navíc díky barevnému provedení kuliček je hra velmi poutavá.

Napsal/a: Anežka Volánková

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist