Jak co nejlépe připravit prvňáčka do školy

Rubrika: Základní školy

Už za pár dní vaše dítě čeká první den ve škole. Máte pro něj vše připravené nebo se teprve budete na nákupy chystat? Zjistili jste si ve své škole, co budete potřebovat? Možná se vše dozvíte a některé nákupy necháte až na září, přečtěte si proto naše rady.

Taška je nejdůležitější

aktovkou, brašnou nebo batohem bude vaše dítě chodit každý den do školy, ze školy a ve škole ji možná bude několikrát přenášet. Před jejím nákupem si tedy zapamatujte pár nejdůležitějších věcí.
Musí být co nejlehčí! A to platí nejen pro prvňáčky. Nenechte své děti tahat těžkou tašku. Už tak nosí spoustu učebnic a pomůcek.
Měla by mít reflexní prvky i po stranách. Díky nim bude váš školák vidět během přecházení silnice.
Její ramenní a vypolstrované popruhy musí mít alespoň čtyři centimetry. Nesmí se zařezávat.
Běžte ji vyzkoušet společně s dítětem. Budete mít jistotu, že správně sedí na svém místě. Ochotný personál vám v prodejně poradí.

Penál a další doplňky

Penál se často prodává ve stejném designu jako aktovka, některé jsou již s psacími potřebami. Stojí za to si vyzkoušet, zda jsou pastelky a fixy ve vybaveném penálu kvalitní. Snadno se totiž může stát, že s nimi nenakreslíte nic. Stejně můžete dopadnout s nůžkami, perem i tužkami. Raději si vybavte penál kvalitními pomůckami. Nezapomeňte na ně svému dítěti napsat alespoň iniciály. Ve třídě bude dalších dvacet dětí se stejnými věcmi. Jakmile se jedna zakutálí, nikdo už nebude vědět, čí vlastně je.
K batohu či aktovce můžete přikoupit také obal na přezůvky, krabičku na svačinu nebo láhev na pití. To vše se bude vašemu malému školáčkovi hodit. Určitě ho potěší výrazné barvy a zajímavé kreslené postavičky.

Výtvarné pomůcky

Pastelky, fixy, vodovky, anilinky a tempery patří k nejprodávanějším výtvarným potřebám všech školáků. I zde raději sáhněte po osvědčené značce. Nekvalitní pastelky se více lámou a obsahují málo pigmentu, takže s nimi děti nic nenakreslí.

Myslete na leváky

Nejen rodiče prvňáčků by měli své levoruké potomky vybavit speciálním vybavením. Geniální pomůcka je pero Stabilo, které má ergonomický tvar a je navrženo pro drobné ručičky. Už žádné kaňky ani rozskřípaná pera. Levákům doporučujeme trojboké tužky, pastelky i fixy, neboť se snadno drží a nekloužou. Do penálu nezapomeňte přibalit také ořezávátko a nůžky pro leváky nebo rýsovací potřeby.

Poraďte se při výběru školních pomůcek s dalšími maminkami a třídní učitelkou. Nebo si přečtěte názory rodičů na diskusních fórech. Nakupujte s rozumem a nepořizujte zbytečnosti.

Napsal/a: SEVT

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist