Výuka angličtiny pro děti od 2 let!

Rubrika: Vzdělávací kurzy

Proč si v dospělosti lámat hlavu nad správnou výslovností, trápit se gramatickými přehledy a mít strach, že nebudeme rozumět? Děti mají v raném věku přirozený talent, který jim umožňuje naučit se jazyku. K jazyku přistupují hravě a bez obav – a to jak k mateřštině, tak i k jakékoliv jiné řeči. Děti do čtyř let mají největší schopnost naslouchat novým zvukům a rozpoznávat je. Tato doba, po kterou je naše schopnost vstřebávat jazykové znalosti nejvyšší, končí v osmi letech…

ANGLIČTINA PRO CELOU RODINU!

Nikdo nemá lepší dispozice pro učení se cizímu jazyku než dítě v předškolním a mladším školním věku. Děti, které se začínají učit cizímu jazyku až ve čtvrté třídě, vnímají cizí jazyk stejným způsobem jako dospělí a jsou o tuto možnost ochuzeny.

Naše jazyková škola se věnuje výuce dětí i dospělých od roku 1996. Je zaměřena především na výuku dětí, a to již od 2 let!
Nabízíme výtvarné hrátky s angličtinou pro děti od 2 do 4 let probíhající 1x týdně. Především dvouleté děti se zde přirozeně hravou formou seznamují s angličtinou a vytváří si základy pro budoucí rozvíjení angličtiny v kurzech 2x týdně.

Dopolední kurzy jsou určeny pro maminky na mateřské dovolené, hlídání dětí během výuky je zajištěno.
V naší nabídce najdete i večerní kurzy pro dospělé, soukromou výuku a výuku ve firmách.

Kurzy pro děti probíhají přímo na základních a v mateřských školách, nebo v našich prostorách v Obřanech, na Lesné,v Bystrci a v centru města.
Kurzy pro děti 2 – 6 let probíhají v doprovodu rodičů, kteří se aktivně účastní výuky. Dítě se v jejich přítomnosti cítí bezpečně a jistěji a výuka může probíhat s větší intenzitou.
Po zkušenostech z minulých let jsme zavedli výuku pro děti od 3 let dvakrát týdně.

Nemusíte mít obavy, že bude dítě přetěžováno, neboť výuka probíhá hravou formou, která je zábavou a nikoliv „nudným učením“. Pro dítě je také mnohem efektivnější, když má možnost si probírané učivo častěji zopakovat. Více se naučí, lépe si pamatuje a angličtina ho více baví.

Nejen dospělým, ale i dětem nabízíme kurzy konverzace s rodilým mluvčím, které lze navštěvovat samostatně (1x týdně od věku 6 let) nebo v kombinaci s klasickými kurzy 2x týdně – např. 1x za 3 týdny, 1x za 2 týdny – od věku 4 let i 1x za týden od věku 6 let.

Během roku pořádáme anglické párty, což jsou doplňkové aktivity rozšiřující pravidelnou výuku. V létě o prázdninách 1. a 2. týden v červenci běží dva turnusy JAZYKOVÝ KURZ ANGLIČTINY PRO CELOU RODINU, kde vyučujeme děti i rodiče.

Kvalitní výuka je zajištěna proškolenými českými lektory i rodilými mluvčími.

ASTRA jazyková škola
Obřanská 60
614 00 Brno
tel.: 545 163 190, 603 798 910
e-mail: info@astrajs.cz
http://www.astrajs.cz

Napsal/a: Komerční sdělení

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (18 vyjádření)

 • Já si myslim,že ve dvou letech je to hrozně brzo.Vždyt dítě neumí ani pořádně česky,tak proč už ho nutit do angliny?To je pouze můj názor a nikomu ho nevnucuji.

 • Anonymní

  Můj názor je takový, že angličtina není pro každé dítě a rodič by měl vědět sám, jestli dítě je schopné toto absolvovat, myslím tím kurz, nebo ne. Za další, pokud ano, tak musí rodič se také věnovat dítěti doma a pomáhat mu s angličtinou a co nejvíce ho do ní zapojovat a nemyslet si, že jedenkrát týdně to stačí a dítě bude „něco“ opakovat. Ze zkušeností vím, že některé děti a rodiče to berou opravdu hrou, zábavou a baví je to, tak proč ne. Funguje to. Děti by měli být vedeny k něčemu. A bohužel co si budeme namlouvat angličtina je důležitá a ve většině škol se učí už od první třídy. Pak si představte ten nápor na dítě, když má zvládat jazyk český, matematiku, psaní, čtení atd. a do toho angličtinu. Je třeba jim pomoci. Hezký den!

 • babkabylinkářka

  Připojuji se k tomu zástupu maminek i nemaminek, které věří tomu, že angličtina pro takhle malé děti je o ničem. Ty peníze, co za to dáte, můžete klidně investovat jinak a lépe. Vaše dítě opravdu nemusí všechno umět do věku tří let. To jen dnes je takový trend. Mám zkušenost s teenagery, kteří si touto předškolní výukou jazyků prošli a věřte tomu, nejpozději ve čtvrté třídě se to srovná (možná v té třetí, co oficiálně začínají, mají ti dlouhostudující jistý náskok ve slovní zásobě). Na teenagerech (neboli náctiletých) už se opravdu nepozná, kdo začal ve škole a kdo ve školce, ale pozná se kdo se chce něco naučit a kdo nechce.
  Dopřejte mrňatům hry a místo předříkávání anglických slovíček je naučte lézt po stromech a stavět domky z bláta. Je to opravdu přínosnější.

 • Jistě je to pro dítě záživné,ale náš syn začal chodit do angličtiny až od první třídy a dá se říct,že to k něčemu bylo.Byl ve vyučování takový bystřejší,ale tedˇ mu jde lepší výslovnost než psaní.Snad se to upraví.Přeji vám všem krásný den.

 • Anonymní

  Prosim vas poradte mi nekdo kam mam prihlasit dceru do skoly- od zari ma jit do prvni tridy, je zapsana do jedne zakladni skoly ktera spada oblasne k bydlisti; jenomze s dcerou jsme se pred pul rokem prestehovaly z Anglii, kde se narodila. Nezvlada ceskou vyslovnost a gramatismus neovlada. Ve skole na Veslarske nam bylo receno, ze nejsou volne mista. Myslim, ze by bylo dobre, kdyby chodila do skoly, kde se uci i v anglickem jazyce, aby se citila lip. Dekuji vam za odpovedi.

 • Já sama učím děti od 5 let němčinu. od 2 let mi to taky přijde zbytečné vyhazování peněz, vidím to teď sama na vlastní dceři, občas zkouším na obrázcích říkat názvy oběma jazyky, ale je to opravdu jen o těch slovíčkách. Děti čtyř a víceleté jsou už daleko vnímavější a jsou schopny odpovídat celou větou na dotaz a rozumět jednodušším příkazům. Samozřejmě by bylo nejlepší dítě přihlásit do cizojazyčné školky, kde by se muselo naučit samo reagovat v cizí řeči, ale to tady není zvlášť v menších městech možné a taky to leze dost do peněz. Já bych učení cizího jazyka předškoláků nezavrhovala, vždyť platí, „vše, co potřebuješ pro život, se naučíš v mateřské školce“, a je možné v tomto věku dítěti vštípit skladbu vět a základní slovní zásobu v cizím jazyce.
  Ale od dvou let mi to přijde strašně brzy.

 • Anonymní

  Souhlasím s těmi nade mnou. Tyto kurzy pro malé děti jsou jen vytřískání peněz od rodičů. V radiu říkali o jedné studii, která prokázala, že na základní škole se už ani nepozná, kdo měl ve školce od 2 let jazyk a kdo ne. Navíc 1 hodina výuky týdně je směšně málo. U nás je dokonce jedna soukromá školka, která za jeden den pobytu dítěte chce kolem 300 korun. A stejně to nemá žádný efekt, když jsou všechny děti české a mezi sebou mluví česky. Smysl má pokud někdo bydlí blízko hranic třeba s Německem a přihlásí dítě do školky tam. Potom to dítě je „nuceno“ se naučit mluvit i s dětmi a ne jenom opakovat jednotlivá slovíčka po paní učitelce.
  My jsme bi-lingual rodina, takže je ta výuka cizího jazyka pro malého přirozená.
  Nevím, co rodiče od těchto kurzů očekávají, ale myslím si, že za pár let pochopí, jestli se investice vyplatila. Já osobně bych teda radši zaplatila dítěti kurz v zahraničí až třeba na střední škole než kurz pro předškoláky bez efektu.

 • Anonymní

  Plně souhlasím s Katie. Já mám doma 2,5letého chlapečka.Sama mluvím anglicky poměrně dobře a mé původní „iluze“ a plány byly, že jej také začnu od oněch 2let učit anglicky. Avšak již dnes vidím jaká byla má neznalost. Ono to opravdu nejde.Pořídila jsem mu takové moc hezké knížečky od Svojtky – slovník česko-anglický pro dětičky a beru to spíše k tomu, aby uměl říct co se jak řekne česky a tu angličtinu si rozhodně necháme na později. Malý je mluvka, ale i tak vidím, že teď pro to ještě není vhodná doba – jen by měl zmatky v hlavičce. Myslím, že vše mám mít svůj pravý čas a nic není potřeba uspěchat.

 • Anonymní

  Mám statní zkoušky z angličtiny a téměř vystudované učitelství pro 1.stupeň ZŠ. Diskuze na toto téma mě velice zaujala.Kam se hrnete a kam spěcháte??

  Je pravda, že děti nejvíce vnímají sluchové podměty v ranném věku a jsou schopny hodně vstřebat. Já bych si přála, aby mé dítě bylo bilinguální,tj. aby mluvilo od prvních slůvek dvěma jazyky-přirozeně.Ale učit dítě 1x týdně pár slůvek anglicky je téměř k ničemu-dítě nepochytí správnou výslovnost,fráze a ani gramatický systém…nepochopí systém jazyka,učí se jen slůvka.To je schopné později velmi rychle dohnat s odbornou péčí…a ve dvou letech děti jen mate, když jeden pejsek je pejsek a druhý dog.

  Nezávidím těm dětem, jejichž rodiče je nechali od útlého věku učit anglicky,to pak když se ptám jestli umí ve školce do 5počítat se jedno přihlásí a řekne „ja vím jak se řekne jedna anglicky..“.Ale moc závídím dětem, kteří mají dvojjazyčné rodiče nebo alespoň chodí do školky, kde se druhým, jazykem mluví neustále-to je k něčemu.

  Promiňte jestli vám beru iluze a nadšení,ale trapte děti až tak od tří a spíš pohádkami, mazlením,hudbou-melodií a rytmem nebo cvičením (aby na tom nebyly tak špatně jak jsou) a chozením do přírody a ne cizími slůvky.
  Katie

 • Anonymní

  Připojuji se s projevením lítosti nad tím, že jsem z daleka.Muj 2 a pul lety syn je na pul cech a na pul anglican,takze k anglictine ma velice blizko.Ale problem je v tom, ze bydlime kousek od Karlovych Varu a nemuzeme najit zadnou skolku ci kurz kde by naseho synka vzali.Nevite tedy nekdo o necem pobliz Karlovych Varu???

 • Připojuji se s projevením lítosti nad tím, že jsem z daleka. Náš pětiletý synek chodí na anglinu od září a naučil se už hodně, ale také díky tomu, že spolu hrajeme anglické pexeso a hrajeme si s učebnicemi pro nejmenší. Taky mu hodně pomáhá sestra, která hovoří plynně. Moc ho to baví a hodně si pamatuje. Škoda jen, že v naší „školičce“ není úroveň výuky, jak bych si představovala. Má osobní zkušenost s výukou cizího jazyka je z rodiny. Sestřenice se vdala do Itálie a od narození jejích dvou dětí (dnes 15 a 14 let) na ně mluví ona jen česky a muž (Ital) jen italsky. Obě děti hovoří oběma jazyky perfektně a od malička dokázaly rozeznat, že na babičku z Prahy musí mluvit česky a na italskou italsky. Je to do života ohromná deviza a proto fandím všem rodičům, kteří žijí ve smíšeném manželství a takto nenásilně své děti učí jiným jazykům.

 • Anonymní

  Taktez mam doma malou dcerku a dekuju moc za info.Urcite ji pristi rok prihlasime k Vam do skoly.Jeste ze existuje takovy server, kde jsem se to mohl dozvedet.Jeste jednou diky…

 • Anonymní

  Takže Elišku moc zdravíme a těšíme se za rok naviděnou 🙂
  Astra – jazyková škola

 • Anonymní

  Přiznám se, ze konkrétně z Hradce Králové nám jezdilo dítě do kurzu, jelikož žádné podobné kurzy angličtiny pro předškolní děti v Hradci Králové nemohli jeho rodiče najít – takže je mi líto, avšak tentokrát neporadím. Snad mohu jen nabídnout náš letní jazykový kurz. Astra – jazyková skola

 • Anonymní

  Taky bych chtěla, aby náš syn se učil cizímu jazyku už v ranném věku. Je mu 3,5, ale my jsme od Brna hodně daleko, nevíte někdo, jestli nejsou nějaké takové kurzy pro děti i v Královéhradeckém kraji??

 • Ona Eliška ještě nemá ani 8 měsíců, tak si budeme muset ještě nějaký čas počkat. Nejdřív ji naučíme říkat máma a táta a pak se může vrhnout na angličtinu. Uvidíme, jestli za rok budeme v Brně, to bysme Vás navštívili s předstihem.

 • Anonymní

  Už se na Vás moc těšíme! Chcete-li se přijít podívat na výuku už teď, abyste vědeli, co Vás čeká a nemine, určitě nás kontaktujte 🙂 Astra – jazyková škola

 • Už aby Eliška měla ty 2 roky. Jsme z Brna a do Astry Elišku pošleme rádi. Kdybych chodil na kurzy s Eliškou já, určitě by nebyla sama, kdo by se zlepšil v angličtině. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist