ŠVD: Škola a kultura

Rubrika: Vzdělání

Škola není jen o tom, aby se děti ve škole učili číst, psát, počítat, biflovali se letopočty apod. V rámci školy se pořádají u různé společenské a kulturní události, divadélka, sezení, výlety.Pro děti jsou tyto akce zpestřením výuky, zážitkem a většinou se při nich také vždy něco naučí. A tak jsme nedávno diskutovali o tom, jak tyto akce probíhají na našich školách.

Každá škola se k takovým akcím staví jinak. Některé pro děti pořádají akce pravidelně, jako psala třeba Pavlushka :

„U nás ve škole toho mají hodně – jak v rámci školy, tak odpolední, nebo víkendové pro veřejnost a ještě víkendový výlet s rodinami do přírody a kromě toho ještě do akcí zahrnu také slavnost narozeniny – každý podle svého data slaví narozeniny. tj. p. učitelka vyhradí část hodiny k oslavě: přání oslavenci, p. učitelka předá malinký dáreček za všechny a pak si všichni pochutnají na dortu…Min. počet akcí měsíčně jsou dvě. Ale v březnu jich bylo 6.“

Takovou školu nelze než pochválit, protože i kultura je pro vzdělávání důležitá.

cinema-hall-510372-m

Naopak třeba u Nuninky škola akce moc neřeší:

„Nic moc. Nebo spíše, hodně málo. Tento školní rok, nebyl syn ještě ani v divadle nebo na výletě. Akorát před Vánocemi zdobení perníčků.“

U Marinady zase škola namísto menších akcí v podobě jednodenního výletu chtěla uspořádat akci velkou, a to dvoudenní výlet do zahraničí a 5-ti denní zájezd do Londýna. O to víc nás – a hlavně samozřejmě Marinadu potěšilo, že škola nakonec změnila názor :

„Jelikož 2/3 rodičů smýšlelo stejně jako já a na 2-denní předražený pobyt do zahraničí děti nepřihlásili, byla tato akce zrušena a pojede se na klasický 1-denní výlet do přírody v Čechách, což je skvělé.“

Do diskuze se zapojila také Danasi, která napsala, nejen že akcí mají opravdu spoustu, ale také to, že se na kulturních akcích podílí nejen škola, ale také obec, což je opravdu super.

Kulturní a společenské akce jsou pro děti stejně důležité, jako výuka. Nezbývá nám tedy dětem přát, aby nejen škola, ale i my, rodiče, jsme je za kulturou a výlety brali a poskytli jim možnost, aby se naučili vše potřebné, aby se stali platnými členy naší společnosti.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Jarmuschka

    U holek ve škole nějaké doplňkové akce jsou, ale nemám úplně přehled – řadu z nich hradí z třídního fondu, takže se o nich dozvím, jen když si holky vzpomenou.
    Mívají besedu se spisovatelem, kreslení s výtvarníkem, zdobení perníčků, divadlo v angličtině, koncert, občas vyrazí do divadla.
    Některé akce mají v určité třídě (do skanzenu před vánocemi jeli ve třetí…)
    Školní výlet je jednodenní, turistický. Loni měli vyrazit na Helfštýn, ale v původním i náhradním termínu strašně pršelo. Náhradou vyrazili, až počasí dovolilo, pěšky do bydliště paní učitelky – plnili úkoly, opekli si špekáčky a pak zase zpátky. Letos k ní jdou opět, a cestou budou uklízet odpadky kolem cesty. Helfštýn je v záloze pro letošní rok.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist