ŠVD: Představujeme se

Rubrika: Vzdělání

Virtuální třída startuje! Jsem moc ráda, že jste reagovali na moji výzvu a můžeme i letos rozjet Školákem s VD.
Na koho se můžete těšit? Naše třída je složena snad ze všech stupňů vzdělávání. Máme zde prvňáčky, starší školáky, středoškoláky i vysokoškolačku.

Každý měsíc vyhlásíme jedno téma na které si budeme společně povídat. Do diskuze pozveme i odborníky a vyučující, abychom se na vše mohli podívat pěkně z mnoha úhlů. Všechny vás srdečně zveme.
Do naší třídy se můžete přihlásit kdykoliv, stačí napsat na email: petrah@vasedeti.cz.
Budeme rádi za všechny komentáře, poznámky, diskuze, připomínky, názory…..

Nebudu už ale zdržovat. Pojďme si naše školáky a školačky představit.

Halina: Hanka – 1. ročník VŠ

HalinaMou dceru Hanu znáte z projektu už od loňska. Je to mladá, krásná, úspěšná slečna, bylo ji v červenci 19 let a společně i s Vámi vloni úspěšně odmaturovala na gymnáziu a dostala se na vysokou školu – tam, kam chtěla. Takže ji vypouštím do dospěláckého světa a budu jí držet palečky, ať si nosánek nabije co nejméně.

 

 

 

Matysun: Matýsek – 1. třída

MatysunMatýsek nastoupil do první třídy. Je blázen do počítače, takže ho musíme v tomto „omezovat“ časem a konečně se naučil jedzit na kole, tak ho to teď moc baví. Má mladšího brášku Radečka, který chodí do školky.

 

 

 

Pavluschka: Filip – 2. třída waldorfské ZŠ

Z nadšeného sportovce roste intelektuál – takto to komentoval tatínek. Pravdou je, že chce jen jeden kroužek – Krav Maga. Za to se rozečetl a od knih ho musíme tahat (skoro násilím (-:). Tak uvidíme, co nám druhá třída přinese a jak se s tím vyporádá.

 

Nuninka: Naty – 3. třída, Markéta – 7. třída, Nuninka – 2. ročník dálkové studium SŠ

NuninkaJsem maminka tří dětiček. Nejmladší je ve školce a pravidelně putuje mezi dvěma školkami. Svojí a mojí, protože jsem učitelka v jedné soukromé školce. A protože mě práce s dětmi baví, dala jsem se na dálkové studium, předškolní a mimoškolní pedagogiku. Letos jsem v druhém ročníku a doufám, že hru na klavír zvládnu lépe než v prváku. 🙂
Prostřední syn Naty, chodí do třetí třídy. Trochu bojujeme s kolektivem ve škole a častou změnou učitelek. Třetí třída, třetí učitelka. Trochu se jim to tam střídá a já z toho vůbec nejsem nadšená. Uvidíme, jaká bude nová paní učitelka.
Nejstarší dcera Markétka je v sedmé třídě. Doufám, že se škole bude věnovat více než minulý rok. Ale je to šikovná slečna. Baví ji čtení, kreslení a tancování. Ráda by se naučila na klávesy, ale přes prázdniny se k tomu vůbec nedostala, tak uvidíme 🙂

Uznevimco: Michal – 1. ročník SŠ

Vnukovi Michálkovi je 15 pryč a včera začal studovat na Technickém lyceu v Praze.
Baví ho počítače ( sám si programuje)  a jazyky (angličtina, ruština a teď bude mít němčinu)

BioMamma: Tomík – 2. třída (montessori třída), Amálka – sekunda (2. třída osmiletého gymnázia)
biomammaTomík v rámci družiny chodí na fotbal/florbal, v rámci základní umělecké školy chodí na 2x týdně na tanec a letos opět zkusí skauta. Čte nejradši komiksy.
Amálka tančí v Domě dětí a mláděže street dance a chce přibrat ping pong. Možná bude chodit i na zpěv, hru na kytaru a ekologický kroužek v rámci školy. (Pravděpodobně všechno začne, a 1-3 ukončí.). Hodně čte, hlavně horory a fantasy.

 

 

Keenspeed: Eli – 1. třída

Prvňáček El – věnuje se hraní, kamarádům, má rád auta, večerní čtení a společnost a je dost upovídaný.

 

Zbynula: Zbyněk – 2. třída

zbynulaZbyněk dnes šel do druhé třídy. Má sestru Magdalénu, která je o dva roky mladší. Zbyněk je sportovec, hraje fotbal, má rád plavání, kolo, brusle, lyže, gymnastiku, tenis. Rád staví Lego, zajímá se o včely. Hraje na flétnu. Máme doma dva velké psy, s nimiž na zahradě dělá psí kusy 🙂

 

 

 

Kyller: Tomášek – 2. třída 

kyllerAhoj, jmenuji se Tomášek, je mi čerstvých 7 let a jdu do 2.A . Rád tvořím, kreslím, čtu si a taky chodím do kroužku mladých hasičů. Teď mě čekají i první hasičské souteže. Do školy se už těším. 🙂

 

 

 

Králíček4: Dominik – 3. třída 

Králíček4Ráda bych vám sebe a své dítě představila. Mé příspěvky najdete pod přezdívkou Králíček4, syn se jmenuje Dominik a nastupuje do třetí třídy. Má ve velké oblibě počítače, minecraft, dinosaury a rytíře.

 

 

 

Jarmuschka: Any a Lu – 5. třída

Jsme Any a Lu a do projektu ŠVD nás mamka přihlásila již po druhé. Chodíme do páté třídy a za dva měsíce oslavíme jedenácté narozeniny. Chodíme i do ZUŠ – na výtvarku, tanec a nástroj (upřesníme později). Teď ještě hledáme možnost, jak pokračovat s basketem. A tak jako loni se nám do školy po prázdninách moc nechtělo…

EE: Viky – 3. třída

EEViki začíná 3. třídu. Není zrovna z těch, kteří by se do školy těšili, ale také tam nešla s odporem. Prázdniny jsou sice lepší, ale ve škole je taky legrace. Má velmi ráda zvířata, přírodu, plavání. Z malé školní budovy, kde jsou jen dvě první a dvě druhé třídy už přešla na velkou budovu, kde jsou všichni ostatní žáci až do 9. tř., takže se tam zatím cítí poněkud ztracená, ale to určitě brzy přejde. Hlavně, že mají stále stejnou paní učitelku, která je moc fajn.

 

 

Knizkova8: Verunka – 1. třída

knizkova8Jmenuji se Katka, zde knizkova8, je mi 35 a mám 3 děti. Karolínku 13, Pepu 3 a Verunku 6.
Verunka nastoupila do první třídy, je trošku znevýhodněná protože má středně těžkou poruchu sluchu, má sluchadla a je tupozraká, má 5,5 a 8 dioptrií. Má ráda výlety a turistiku, animované pohádky a hry na pc. O víkendech je nejraději u strýčka a babičky nebo u druhé babičky.

 

 

Moc děkuji za medailonky a těším se na další posily našeho ŠVD týmu.  Zapoj se i ty!

Příspěvky maminek neprošly redakční úpravou. Medailonky jsou vloženy v pořadí, v jakém přišly.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • S dětmi – uznávám. Kdysi mati studovala VŠ a měla mě, asi jsem to zopakovala po ni.. 🙂
  Chtěla jsem udělat MBA k práci (na tom levelu se už to vyžadovalo, dělala jsem ho na Ústavu práva), a s 5 letým dítětem to bylo celkem namáhavé, ale nic co by se nedalo zvládnout.

 • JohankaDl

  S dvěma dětmi dálkové studium, tak to opravdu cením 🙂 Já sama jsem si dělala PhD s jedním dítětem na mateřské a ještě k tomu online (tady http://www.ligsuniversity.cz/phd ) a už jenom to pro mě byl pěknej záhul 🙂 Tak ať to dobře jde!

 • Peťka

  Máme novou žákyni naši třídy! Stala se jí Verunka od maminky Katky, kterou znáte pod přezdívkou knizkova8. Vítejte!

 • danasi

  Jestli dobře počítám, máme ve třídě 16 školáků. Rozpětí je různorodé. Přeji všem, aby letošní školní rok zvládli s přehledem a bez stresů.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist