ŠVD: prázdninové úkoly

Rubrika: Vzdělání

V době vánočních svátků a prvních dní letošního roku jsme v rámci ŠVD diskutovali o tom, jak děti zvládají návrat do školy po prázdninách či nemoci a také o tom, zda vaši školáci dostávají na prázdniny úkoly. Jelikož se domnívám, že tato dvě témata spolu úzce souvisí, dovolím si je shrnout společně.

V rámci první diskuze mě potěšilo, že školáčci ty návraty zvládají celkem statečně, a co se učiva týče, všichni se snažíme s dětmi pracovat a pomáhat jim. A že si děti pomáhají i mezi sebou, jak zmínila v diskuzi uznevimco :

U nás je to bez problémů. Míša byl teď skoro měsíc nemocný. Spolužáci mu nascenerují a pošlou vše, co mají v sešitech a on si to přepisuje a tím vlastně i učí. Zároveň si čte probírané v učebnicích…

Moc děkuji za vaše postřehy a honem k druhé diskuzi, která už byla mnohem zajímavější. 🙂

Diskuzi založila Peťka, která hned na úvod napsala, co ji k založení tohoto tématu vedlo:

Psala jsem si s kamarádkou a ta vyprávěla, jak letošní svátky sedí pomalu každý den u úkolů a ještě nemají hotovo. Její páťačka dostala na prázdniny opravu velkou nálož úkolů.

A kamarádka zvažuje, že úkoly zkrátka všechny neudělají a napíše paní učitelce dopis pěkně od plic.

Co škola, to názor.

girl-drawing-back-to-school-1239803-m

Někteří školáci si přinesli jen pár úkolů, třeba Pavlinkav napsala:

Dcera si přinesla na prázdniny příklady na písemné počítání. Měla to ještě před Štědrým dnem hotové snad během 10 minut. Takže v pohodě. ….

Jiní si přinesli práce podstatně více, Králíček4 napsala:

Domča úkoly donesl.Donesl si v pracovním sešitě čj celé dvě velké stránky,4 stránky v sešitě psaní,denně číst a vymyslet pyramidy na sčítání v matematice….

No a třeba u Mankaš na tom byli úplně nejlíp:

My jsme nedostali vůbec žádné a jsem za to ráda. Sice jsme nikam neodjeli, ale prázdniny jsou podle mě na to, aby si děti od té školy odpočinuly 🙂 …

Naprosto s Mankaš souhlasím, děti by si o prázdninách měli odpočinout. Na druhou stranu musím souhlasit i s tím, co napsala Pavlinkav:

…. jestli si někdo něco zopakuje, to už je na nich. Kdo vypustí všechno a je dvojkař, trojkař, tak má v lednu málo času do pololetí… Takže je to na rodičích, myslím, že každý ví, co doma má…

Já sama za sebe mohu říci, že prázdniny se snažíme si spíše co nejvíce užít, odpočinout si a jen tak hrou si něco zopakujeme. Tomášek je prvňáček, který se učí číst, tak nám přečetl vždy název místa, kam jsme dojeli a podobně.

V diskuzi se Peťka také ptala na nás rodiče, zda si práci nosíme domů – no a co si budeme povídat, pokud nemáme dovolenou, pracovat se musí i o prázdninách.

Děkuji, že jste dočetli až sem, a těším se na setkání v dalších diskuzích. 🙂

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Konec zlobení

Na pulty knihkupectví se dostává novinka z pera autorky Zuzany Pospíšilové s názvem Konec zlobení. Kniha, bohatě doplněná zajímavými

Čtu dál →

Recenze. Tvoříme hry pro děti a s dětmi

Hrajete rádi hry? Dnešní nabídka her je v obchodech obrovská. Můžete koupit opravdu cokoliv a některé hry nabízejí i

Čtu dál →

Recenze: Velká kniha lidových obyčejů a nápadů

Je docela škoda, že lidové zvyky pomalu zanikají. Přitom jde o naše svátky a lidové obyčeje, které pomalu upadají

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist