ŠVD: Besídky ve školách a školkách

Rubrika: Vzdělání

Většinou jde o 1-2 akce za celý rok, a jak na tom jste s jejich návštěvností jsme si mohly popovídat v diskutárně v rámci ŠVD: Besídky ve školách a školkách, chodíte na ně? Většina maminek si čas udělá, jenomže co když to zrovna nejde? Naštěstí to není případ VD maminek. 🙂 Ale nově mám možnost podívat se besídku z pohlede učitelky a taky rodiče.

Jako rodič jsem žádnou besídku nevynechala, jako učitelka v MŠ jsem bohužel zažila situaci opačnou.

Už přišli všichni rodiče kromě dvou. Děti se pěkně seřadily a začali povídat básničku, každý v těch svým malých ručkách držel přáníčko a velikou růži. Na konci každý běžel za svojí maminkou, jenom dva chlapečci smutně stáli, žmoulali v ručkách přáníčko i kytičku, nakonec tekly i slzičky. Kluků mi bylo strašně líto, oba jsem měla u sebe, chválila je, jak jim to krásně šlo a říkala, že maminky tu budou každou chvíli. Naštěstí ano, slzičky se usušily a už bylo všechno v pořádku. 🙂

A co na besídky říkají samotné maminky?

Co se na besídkách nelíbí Marinadě?

Co se mi ale hodně nelíbilo, byli rodiče, které zajímalo jen vystoupení jejich dítěte a při jiných vystoupeních tam různě šustili a povídali si, odbíhali, atd.

Mojedeti chodí na všechny besídky a dokonce nezapomene na dáreček pro vnučky.

Nica1 si užije i šermíře a letos byla na školáka pasovaná i Nikča.

 

100_2721 010

 

 

 

 

 

 

Pavluschka si užila první vystoupení na waldorfské škole. Žila si ukázky nejenom muzikálové a divadelní, ale také hudební, matematické nebo zeměpisné. Určitě to muselo být senzační. 🙂

Peťka si myslí, že chodit na besídky v MŠ je velice důležité, a já s ní souhlasím. Také si musí připravit peněženku, ale je to pro dobrou věc. 🙂 Rodiče si totiž mohou koupit výrobky, které vyrobí děti.

Takovou akci měla jednou dcera ve škole taky a bylo to super. Docela mě mrzí, že to bylo pouze jedinkrát, protože děti z toho byly taky nadšené a hrdě ukazovali, co sami umí vyrobit.

Jarmuschka toho musí stíhat během roku více… Kromě vystoupení ZŠ stíhá představení v ZUŠce, pak několik tanečních vystoupení, dvě akademie a aby toho nebylo málo, tak ještě výtvarnou výstavu. Teda Jarmuschko, máš toho opravdu hodně, ale věřím, že toho času nelituješ. 🙂

Je to tak, maminky jsou naprosto oddané dětem, a na besídky chodí poctivě a to i přesto, že musí překonávat různé překážky. U někoho je to pracovní vytížení u jiného přístup učitelů. Je moc pěkné číst, že se besídek učasní také prarodiče.

Za sebe musím říct, že není nic kouzelnějšího, než s pýchou sledovat dítko, které ze sebe v tu chvíli vydává to nejlepší, přestože se třeba stydí nebo bojí. A do toho s úskostí sleduje kde je jeho maminka a když jí najde, rozzáří se. Ano, my chodíme na besídky a děti s radostí vystupují pro nás.

A přiznejte se, které z vás na besídce nebo jiném vystoupení neukápla slzička radosti a hrdosti?

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Anonymní

  Jsem také učitelka v MŠ a musím říct, že období před besídkou je velmi náročně pro učitelky a také pro děti. Naše besídka těch nejmladších byla bohužel velmi pokažená právě rodiči. Někteří své nervoźní děti nutili a vyhrožovali, jiní zase nechali jejich sourozence běhat a křičet mezi vystupujícími dětmi. Rozhodně to dětem nepomohlo a přesto, že rodiče byli spokojení, já byla uvnitř velmi zklamaná a moc mě to mrzelo, protože před dětským publikem na generálce byli ti nejúžasnější.

 • A u nás ve školce kulový, jako vždy. Ještě že už malá půjde do školy.

 • Marci55

  Máme za sebou besídku na konec roku a pak se opíkalo

 • nica1

  Pasování máme za sebou ani jsem netušila,že Nikča je takový nervák.Vypadalo to,že na besídku ani nepůjdem,ale nakonec to zvládla :-)byla neuvěřitelně nervozní

 • meggi41

  A moc pekny clanek!! 😉

 • meggi41

  Na kazde besidce,vystoupeni a pod.,at uz je to davno(deti jsou dospele),ci nyni,at uzve skole me dcerky,ci v me skole..vzdy jsem hrda na VSECHNY deti,at uz ty moje vlastni,ci ty „pujcene“,a vzdy u toho musim met kapesnik 😀 a vuubec se za to nestydim,a vzdy jsem udelala i nemozne,abych tam byla,at uz slo o vzdalenost treba ivv Londyne,ci at uz slo o pracovni vytizeni..
  A nechapu rodice,co na besidce vyrusuji,ja je beru jako celek a koukam az do konce,na vse 😉
  Hezky den vsem ****

 • spulkin

  Jsem učitelka v MŠ, v současné době na MD a tak jsem zažila několik besídek. A můžu Vám říct, že učitelky jsou vždy více nervozní než děti. Nacvičování mnohdy trvá týdny a jsou MŠ které besídky nedělají vůbec, protože vlastně děti nutí do nečeho, co třeba nechtějí. Jsou na to dva vyhraněné názory. Těžko říct, co je správně. Ale dril, stres a slzičky tomu opravdu předchází…. A pak mě vždy dokázalo vytočit, jak některé maminky se mezi sebou baví, hned jak jejich dítě vystoupí a pak je už nic nezajímá a ruší ostatní. A přece jenom, když máte ve třídě 28 dětí, tak to jen tak urychlit nejde. A proto maminky na besídky choďte udělá to radost všem nejen vaším milím dítkům, ale i učitelkám! :o)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist