Přihlášky

Rubrika: Střední školy, Základní školy

592163_chalkJelikož se blíží pololetí a po něm přijímací zkoušky na střední školu, chtěla bych dát pár rad a informací kolem přihlášek na střední školu.
Už nyní byste měli vědět, na kterou školu se vaše dítě bude hlásit (ať už vychází z deváté třídy, nebo se hlásí na víceleté gymnázium z páté třídy)…

Třídní učitel nebo výchovný poradce by měl s vámi probrat vybranou střední školu (pod střední školou se dnes myslí i učiliště).
Především, zda jde o soukromou či státní, jaké výhody škola nabízí. Některé například přidávají různé kurzy zdarma nebo přispívají určitou částkou (svářečský kurz, řidičský průkaz apod.).
Některé dávají prospěchová stipendia.
Určitě je důležité vědět, zda je do školy z vašeho bydliště dobrý spoj, zda škola má domluven tzv. školní spoj. Některé školy mají pobočky přímo v blízkosti bydliště (tzv. elokovaná pracoviště.)

Přihlášky byste měli obdržet co nejdříve, pokud už je nemáte. Některé základní školy vám usnadní práci a dávají je předepsané, některé dávají čisté tiskopisy a práce je tedy na vás. Vyplnění není povinností školy.

Rodiče tedy vyplňují přední stranu a zajišťují lékařské doporučení ke studiu.

Zadní část (tu o známkách) vyplňuje škola.
Podle zákona byste měli přihlášku odevzdat do konce února (ale to je nejzazší termín – nenechávejte nic na poslední chvíli).

Škola by pak měla přihlášku na vámi zvolenou školu zaslat nejpozději do 15. března.
Vy pak jen očekáváte pozvánku k přijímacím zkouškám.

Tato přihláška platí jen pro první kolo, pro druhé kolo musíte vyplnit další – také ji obdržíte ve škole.

Důležité upozornění: od 1. ledna 2006 se podle zákona měnily názvy všech škol, proto si ověřte (třeba na internetu nebo telefonicky) správné znění adresy školy (pokud vás na to neupozornila škola – měla by).

Doufám, že některým z vás (co máte starší ratolesti) informace pomohly, nebo upřesnily nejasnosti, a přeji všem, aby přijímací zoušky zvládly bez trémy a bez problémů se dostaly na vytouženou střední školu.

Napsal/a: aannyy

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist