Přihlášky

Rubrika: Střední školy, Základní školy

592163_chalkJelikož se blíží pololetí a po něm přijímací zkoušky na střední školu, chtěla bych dát pár rad a informací kolem přihlášek na střední školu.
Už nyní byste měli vědět, na kterou školu se vaše dítě bude hlásit (ať už vychází z deváté třídy, nebo se hlásí na víceleté gymnázium z páté třídy)…

Třídní učitel nebo výchovný poradce by měl s vámi probrat vybranou střední školu (pod střední školou se dnes myslí i učiliště).
Především, zda jde o soukromou či státní, jaké výhody škola nabízí. Některé například přidávají různé kurzy zdarma nebo přispívají určitou částkou (svářečský kurz, řidičský průkaz apod.).
Některé dávají prospěchová stipendia.
Určitě je důležité vědět, zda je do školy z vašeho bydliště dobrý spoj, zda škola má domluven tzv. školní spoj. Některé školy mají pobočky přímo v blízkosti bydliště (tzv. elokovaná pracoviště.)

Přihlášky byste měli obdržet co nejdříve, pokud už je nemáte. Některé základní školy vám usnadní práci a dávají je předepsané, některé dávají čisté tiskopisy a práce je tedy na vás. Vyplnění není povinností školy.

Rodiče tedy vyplňují přední stranu a zajišťují lékařské doporučení ke studiu.

Zadní část (tu o známkách) vyplňuje škola.
Podle zákona byste měli přihlášku odevzdat do konce února (ale to je nejzazší termín – nenechávejte nic na poslední chvíli).

Škola by pak měla přihlášku na vámi zvolenou školu zaslat nejpozději do 15. března.
Vy pak jen očekáváte pozvánku k přijímacím zkouškám.

Tato přihláška platí jen pro první kolo, pro druhé kolo musíte vyplnit další – také ji obdržíte ve škole.

Důležité upozornění: od 1. ledna 2006 se podle zákona měnily názvy všech škol, proto si ověřte (třeba na internetu nebo telefonicky) správné znění adresy školy (pokud vás na to neupozornila škola – měla by).

Doufám, že některým z vás (co máte starší ratolesti) informace pomohly, nebo upřesnily nejasnosti, a přeji všem, aby přijímací zoušky zvládly bez trémy a bez problémů se dostaly na vytouženou střední školu.

Napsal/a: aannyy

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist