Nastartujte nový školní rok s ŠVD

Rubrika: Vzdělání

Konec prázdnin a začátek školního roku je tu! A s ním startuje druhý ročník Školákem s VD. Svolávám stávající i nové maminky. Zapojte se do naší třídy a pojďte dalším školním rokem projít spolu s námi!

Na začátku loňského září se nám na výzvu k zapojení do projektu ŠVD ozvalo 22 maminek školáků a školaček. Společně jsme si povídali o dění ve škole i mimo ni. V naší virtuální školní třídě bylo 33 dětí od prvňáčků po maturantku. A také Nuninka, studentka dálkového studia.

Mojí velikou oporou v přípravě ŠVD se stala Kyller, která podala pomocnou ruku a rozšířila tým ŠVD. Za psaní článků a aktivní pomoc děkuji i Králíčkovi4, Marinadě, Nunince a BioMammě. Veliký dík patří celé redakci VD, Pavlínce a Petře zvlášť. A samozřejmě všem zapojeným maminkám!

Každý měsíc maminky posílaly své příspěvky do společného článku. Celkem šlo o úctihodných 147 příspěvků. Některé články měly hodně závažný obsah. Řešili jsme problémy týkající se šikany, krádeže nebo starosti s výukou. O problémech jste si povídali, diskutovali a věřím, že i tím jste pomohli maminkám překonat nejedno chmurné období.

O poznání více příspěvků se ale týkalo radostných chvilek ve škole. Ať už to byly dojemné besídky dětí, úspěšná přijetí na střední školy, nebo maturita Hanky. Velmi úspěšný byl třeba únor, Vašík od Bamisky získal řidičák, Tomášek od Kyller zvládl přechod do jiné třídy, AničkaMajdou od Petry postoupily do okresního recitačního kola a mohla bych pokračovat. Nebyla nouze ani o humorné a prekérní situace. Vzpomínáte na tu s permoníkem?

biomamma

V rámci ŠVD se čile diskutovalo a bylo založeno 42 diskuzí. Vzniklo několik samostatných článků. Najděte si svůj zaručený návod na klidná rána byl článek od Petry plný tipů na pohodové vstávání. Společně jsme vymýšleli zajímavé mnemotechnické pomůcky. Jak se učí ve waldorfské škole nám přiblížila Pavluschka. Dálkové studium aneb Studující maminka, byl název jednoho s nejvíc komentovaných článků, kde se nám se svým studiem svěřila Nuninka, Lien, a Bamiska. Probrali jsme přípravu do školy, podiskutovali jsme o známkování výchov, užili si besídky i výlety a pak se moc těšili na prázdniny.

Prázdniny jsem si dala i já. Ne, nejsem paní učitelka, myslím tím prázdninovou pauzu s projektem ŠVD. Celé dva měsíce jsem přemýšlela, jaké novinky vám nabídnu a čím školní povídání vylepšit.

Září je tu a já opět svolávám naši třídu!

Hlaste se!

Moc se těším na stávající, ale i nové školáky a školačky. Hlaste se na email: petrah@vasedeti.cz, do předmětu prosím uveďte ŠVD + svoji přezdívku.

Opět si budeme povídat, opět budeme diskutovat. Každý měsíc vyhlásíme jedno téma. O jaké téma půjde, budete rozhodovat vy.

V tomto ročníku bych ráda zapojila nejen maminky, ale i dětičky. Nebude to nic složitého, určitě to zvládnou i prvňáčci. Nebojte, rozsah psaní příspěvků bude zachován a půjde o jeden krátký příspěvek za měsíc. Stejně jako loni budou mít možnost zapojené maminky získat pěkné knihy na recenze.

Těším se na další školní rok s ŠVD a věřím, že naše virtuální třída bude opět plná veselých, spokojených a šikovných dětí.

Těším se na vás!

Za celý tým ŠVD Peťka

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (15 vyjádření)

 • Marci55

  Jsem ráda, že už škola začala. Aspon si trochu odpočinu a načerpám síly 🙂

 • Peťka

  Máme dva nové školáčky v naší švd třídě. Matýska a Eliho.
  Kdo další se přidá?
  Samozřejmě se můžete těšit i na ostatní školáčky, které znáte z loňského roku! Představení školáčků již brzy.

 • Ahoj, jsem tu nová a už se na vás všechny těším 🙂

 • Peťka

  Děkuji za všechny komentáře a přihlášky.
  Všichni mají již informační email ve svých schránkách a já se těším na první příspěvky a medailonky.

  Chceš se také přidat? Napiš sem do diskuze, nebo na email – viz. výše.

  Těším se.

 • Petra Vymětalová

  Tak jak to šlo?

  Pavluschko, do které školy nakonec Filípek dnes zamířil? Nějak mi uniklo, jak jste to nakonec rozsekli.

  Peťko, děkuju za super shrnutí loňského ročníku a už se těším na letošní pokračování.

 • keenspeed
  keenspeed

  I já se hlásím do řad s prvňáčkem v závěsu 🙂

 • Pavluschka

  Ráda se zapojím, bude to zase trochu překvápko co nás všechno v druhé třídě čeká a jestli to už bude aspo%n trochu bavit…
  Filip o psaní věděl, občas si i četl, co jsem zplodila. Takže komentáře typu: Nevím, proč o mě musíš psát na internet jsme tu už měli…
  Hezké první září všem.

 • gabulka73
  gabulka73

  tak zítra pravou…..

 • halina

  Hanča to samozřejmě věděla (přecijen jí bylo už 18) a měla z toho i legraci. A všechny mé duchaplné myšlenky zkousla. 🙂

 • Králíček4

  Moje to taky neví a nemusí vědět úplně všechno 🙂

 • Marinada

  A to mě hned napadá – vědí (nebo věděly) vaše děti, že o nich píšete? To moje teda nééé 🙂

 • Marinada

  Taky se těším. Tentokrát budu jen za čtenáře, ale o to „hlasitější“ budu třeba pod článkem 🙂

 • Jarmuschka

  Školní rok ještě nezačal a už máme pár novinek…
  😉

 • halina

  Těším se na příběhy ostatních školáků. 🙂 Moje maličkost už bude trošku mimo dění – dcera nastupuje na VŠ, v sobotu ji stěhujeme do Prahy do bytečku. 🙂 Ale když bude něco nového, důležitého – ozvu se.

 • Králíček4

  Už se těšíme 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist