PVD: Předškoláci se představují

Rubrika: Chodí do škol(k)y, Předškolní vzdělávání

Možná jste zaregistrovali upoutávku na projekt věnovaný dětem předškolního věku. Ve spolupráci s maminkami a dětmi jsme vytvořili třídu a je na čase, aby se vám děti představily…

Projekt „Předškolákem s VD“ je určený dětem ve věkové kategorii 3 – 6 let.

Seznamte se s projektem

Základem projektu „Předškolákem s VD“ je určitá volnost a zaměření na tvořivou činnost dětí, ve spojení s diskuzemi a články, v nichž se rodiče všech předškoláků dozví třeba i něco zajímavého.

S činností předškoláčků a jejich aktivitami se budete setkávat nepravidelně tady, na stránkách VD. Jak je VD třída předškoláčků šikovná, se můžete podívat do fotogalerie, která byla speciálně pro tento projekt vytvořena. Stejně tak budete moci sledovat jejich zážitky během celého školního roku z různých pohledů a činností.
Sešla se nám různorodá třída kluků i holčiček ze všech koutů naší vlasti.

Tady jsou… Přivítejte je s námi!

Andelinka – Kristýnka

Mám čerstvě pětiletou dcerku Kristýnku, chodí do školky. Do předškoláků půjde teprve příští rok, ale protože ji zlobí pár písmenek, tak se učíme na logopedii.

Jinak je to holčička šikovná, zvídavá, učí se písmenka, čísélka, barvičky, ráda maluje, skládá stavebnice, čte knížky a hraje si s panenkami, a také s malou, půlroční sestřičkou Verunkou.

Kristýnka navštěvuje velice ráda kroužek Baby-aerobiku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bamiska – Honzík

Jmenuji se Honzík, většina mě zná už od narození, ale už je ze mě velký kluk. Jsou mi 4 Honzikroky a chodím do státní školky. Mám tu výhodu, že mám docházku v podobě ranní či odpolední. Na prstech si počítám: pět dní spím a pět dní ne. A to hlavně proto, že paní učitelkou je moje maminka a tak ji zlobím i v práci :D.

Ve školce se těším na kamarády, rád tvořím různé výrobky, stavím pořád s kamarády bungry. Rád si hraju i s holkama, dnes mi Julinka zrovna v kadeřnictví myla hlavu. Na žádné kroužky nechodím, podle maminky na to mám času dost a ve školce je vyžití různorodé.

Do školky zapadl neskutečně dobře, bála jsem se, jak mi bude ležet u nohou a kňourat. Do té doby to byl mamánek. No a během celého dne je mezi kamarády, je to ochranitel, ale i škodná, záleží na jeho rozpoložení a protivníkovi :D.
Jediné, kdy využívá hodně maminky, je šťourání se v jídle a odmítání ho. Což maminku mrzí, protože si myslím, že kdyby ji neměl za zadečkem, ochutná toho mnohem víc a nejí jen očima…

Gabulka73 – Mareček a Davídek

Klukům je 5,5 a chodí do školky posledním rokem, přístím by měli začít chodit již do školy. Kluci jsou raubíři,ale vytvářet nebo vyrábět by chtěli každý den, někdy už ani nevím,co bych:),proto jsem uvítalal tento projekt.

Naposledy jsem na VD zrovna založila diskuzi ohledně opravdu dobrých perníčků a kluci váleli,vykrajovali,zdobili a ujídali jak diví:)

gabulka1gabulka2

Jana231 – Milánek

Představuji Vám svého syna Milánka, kterému je 5,5 let. Navštěvuje mateřskou školu již třetím rokem. Jedná se o státní školku. Určitě jsem proto, aby děti chodily do školek, protože sociální kontakt je podle mě nenahraditelný.

Má rád výtvarné činnosti od kreslení (křídy, vodovky, fixy, pastelky…), po stříhání, lepení, modelování, dále odmalička sestavuje puzzle, nejrůznější stavebnice, má rád i sport (jezdí na kole, koloběžce, čtyřkolce…), má rád auta, vláčky, zvířátka, hřiště, výlety…Povahou je spíše organizátor, který se dovede zabavit, takže těch dalších činností je celá řada.
Kromě knihovny navštěvuje dvakrát týdně Sokol- cvičení všestrannosti a brzy začne i s fotbalem.

Malý prošel velkou proměnou. Prvním rokem se ve školce spíš rozkoukával, většinou si hrál sám. Druhým rokem hlavně se svým největším kamarádem a nyní už si hraje s dětmi ve skupině. Zpočátku se bál všeho nového, teď už se zapojuje téměř do všech činností. Je hodný, bezproblémový. Do školky chodí rád, pokaždé se těší. Kontakt s dětmi vyhledává. S některými dětmi se stýká, ale spíš ve smyslu jízd na kole, procházek než návštěv doma.

Janca.mas. – Linda

Jmenuji se Linda a je mi 4,5 roku. Do mateřské školky chodím už od 2, 5let a moc se mi Linda_PVDtam líbí. Je to státní školka a největší ve městě skoro pro 300 dětí a obrovskou zahradu se spoustou houpaček, skluzavek a pískovišť.

Mám tam spoustu kamarádů a kamarádek. Ve školce ráda maluji, tvořím různé věci a taky skládám různé dřevěné skládačky. Odpoledne ráda řádím venku na hřišti s kamarády ze školky. Honíme se, jezdíme na odrážedle a lezeme na různé prolézačky.

Doma si kreslím a čtu s maminkou v knížkách a časopisech pro děti, baví mě tam hlavně různé úkoly a hádanky. Jak říká maminka, abych vybila přebytečnou energii, chodím každé úterý na roztleskávačky a každý čtvrtek cvičit do tělocvičny. Paní učitelky jsou sice přísné, ale vždycky nám přichystají nějaké překvapení. Hrozně mě to baví a navíc tam teď se mnou chodí můj nejlepší kamarád Tomášek. Taky se těším na angličtinu, kterou budu mít od října ve školce.

Jarka_PL – Kristýnka a dvojčata Marek a Kateřina

Tak já přihlašuji naší skupinku jejímiž členy jsou máma Jarka a podle věku Mára a Káča  v Jarka_PLúnoru jim budou čtyři roky, dvojčata, Mára byl první :D, a Kristýnka dva a půl roku. O Kristýnce píšu proto, že k nám prostě patří a pokud budu psát o dětech, tak i samozřejmě o ní, jsou věkově hodně blízko a protože je to velká a šikovná holka, tak lidi děti považují za trojčata…

Do mateřské školky nechodí a důvod je jediný, nebylo místo, stále jsme v odvolacím řízení, tak stále mohu doufat. Pokud by dvojčata vzali do školky, tak Kristýnka půjde do nějaké soukromé a já půjdu do práce.

Marečka baví opravy všeho druhu, je to koumák a umí se nádherně soustředit. Z naší skupiny je největším milovníkem pohádek, jako jediný je schopný je poslouchat a nelézt při tom po zdi. Baví ho běhání a skákání. Má nějakou mánii a zkouší vylézt co nejvýš a skočit. Trénuje tím své tělo a mé nervy.

Kačenka je neskutečně živá žabka, která se nesoustředí zas vůbec, ale je to pohybově šikulka, je to mluvčí naší skupiny a jestli chcete vědět cokoliv, ani se jí nemusíte ptát, stačí ji potkat 😀 Je to tanečnice a parádnice a liška vychytralá.

Kristýnka to je průsečík všech vlastností bráchy a ségry. Někdy dokáže sedět a soustředit se na stavění kostek a někdy prostě nevydrží u ničeho. Ráda se parádí jako její ségra a konečně ji začaly bavit i naše procházky. Umí se velice krásně prosadit a ví, co chce.

Kroužek jsme vybrali zatím jeden. Začali jsme chodit do Sokola, na cvičení předškolních dětí

Všechny děti jsou hodně sebevědomé, nebojí se seznámit s dětmi na hřišti a ptát se jich. Miluju jejich diskuze z hřiště. Rádi chodí na návštěvu a chtějí tam zůstávat („Já tu chci zůstat, napořád!¨)

Dvakrát jsem je dala na hlídání do soukromé školky. Jednou na půl den a pak na den. Jediný, kdo bulel jsem byla já  při odchodu za dveřmi, a děti byly první den naštvaný, že musí po O domů a chtěly tam spát… Po druhý taky byly naštvaný, že jdou domů a chtěli tam zůstat do večera.

Ježeček – Jareček a Baruška

Ahoj všem, jmenuji se Jareček, v dubnu mi bylo 5 let a chodím do státní školky na severu Moravy. Mám o rok mladší sestřičku Barušku, která chodila loni celý rok se mnou do školky. Máme jen dvě třídy, tak letos jsme už rozdělení. Zatím to zvládám lépe, protože se mnou je více kamarádů, ale Baruška tam má spoustu nových dětí a je jí po mě smutno.

Ve školce máme spoustu kroužků – tělocvik, výtvarku, angličtinu a flétničky. Loni jsem chodil do jezecek2tělocviku, protože pohyb mě moc baví, všechno to skákání, běhání, přes překážky, do tunelu… Taky jsem chodil do angličtiny, takže už rozumím všem barvičkám i některým zvířátkům. Letos mě maminka přihlásila zase do tělocviku a angličtiny, ale taky do výtvarky. Někdy mě to baví, někdy ne, ale chtěl jsem tam jít s Baruškou, kterou to kreslení naopak baví moc a pořád. Tak letos všechny kroužky budeme absolvovat spolu – tělocvik, výtvarku i angličtinu. Baruška ale nebude pozadu, poctivě jsem ji celý rok učil, co jsme si říkali, tak ona už zná také všechna slovíčka, jako já.
Kamarády mám moc rád, ale trvá mi, než se osmělím. Jsem hodně velký pozorovatel, rád se dívám na děti, jak nacvičují na besídku, jak si hrají, ale moc se zapojovat nechci. Až za nějakou dobu se tedy osmělím a většinou i pod mírným nátlakem okolí se teda zapojím. Jsem tvrdohlavý beran, takže když si umanu, že nechci, tak ani po dobrém, ani pozlém se mnou nikdo nehne. Ale Baruška je taky beran, takže mamince dáváme zabrat, ikdyž naštěstí ne oba najednou. Vždy má v jednom z nás hodného beránka, když v tom druhém se probudí ten tvrdohlavec 🙂
Teď vás ale zdravíme od moře. Babička nás vzala na krásnou dovolenou do Řecka. Takže máme prodloužené prázdniny o dva týdny 🙂

A celkově školku máme mooooc rádi, jen by měla být v době 10:00 – 18:00, to vstávání na 8, to je moc brzké…. Ahoj Jareček a Baruška

Kyller – Tadeáš

Náš předškoláček se jmenuje Tadeášek a za pár měsíců mu budou 4 roky. Do mateřské tadeasškoly zatím nechodí, a to ze dvou důvodů. Jsem doma s mladší dcerkou, a pak taky proto, že měl poporodní poranění, které se sice napravilo, ale plynou z něj trochu omezení a to se MŠ moc nelíbí. Respektive se toho trochu bojí, i když máme potvrzení z rehabilitace, že je vše ok.

Jinak Tadeášek moc rád maluje, tvoří, modeluje, rád poslouchá pohádky, které si čteme a také rád jezdí na kole a po různých výletech. Spolu se starším bráškou navštěvuje hasičský kroužek, a pokud to vyjde, možná i florbal. Celá rodina jezdíme rádi plavat.

Tadeášek je sice stydlivý, přesto je oproti svému staršímu bráškovi dost průbojný a nenechá si nic líbit. I když v novém prostředí bez maminky se mu zatím nelíbí, a to si pak pěkně popláče. Je taky moc šikovný a pracovitý – se vším, včetně uklízení dřeva na zimu, nebo naopak pečením koláčků, rád pomůže.

Lien – Maruška a Laura

Máme dvě dcery předškolního věku, Maruška je čerstvě šestiletá a mladší Laura je tříletá. Dcery navštěvují jeden až dva dny v týdnu alternativní MŠ vycházející z konceptu lesních školek a svobodného vzdělávání. Tuto školku navštěvují se mnou, pracuji tam jako průvodce, nedochází tedy nikam, kde na ně každodenně celodenně působí jiná osoba. Důvod je právě ten, že se dcery narodily do naší rodiny a jsem přesvědčená, že by měly být v jejím rámci vychovány a vzdělávány způsobem, který nám vyhovuje a na kterém se shodneme, především s nimi samotnými. Školku provozujeme s rodiči s podobnými ideami a zároveň tím našim dětem zajišťujeme vazby a sociální učení v širší, než pokrevní komunitě.

Starší dcera je velmi aktivní (dokonce má diagnostikovaný ADHD syndrom, takže je maruskaopravdu živá) a z toho se také odvíjí její zájmy. Lezení, běhání, veškerý pohyb, především ve výškách, tanec.

Ale už je občas i schopná určitou dobu vydržet u statických činností jako je malování – spíše vybarvování, nebo prohlížení knih, či jiná klidovější činnost, podmínkou ale je, že ji velmi zaujme.

Maruška: „Mně baví ve školce lézt po stromech a dělat ohýnek a jak jsme vybarvovaly obrázky. A doma mě baví být sama a být sama v noci na trampolíně a zpívat a skákat sama a v noci. A jak jsme po sobě s Laurou (mladší sestra) v létě stříkaly vodu. A zima, jak stavíme sněhuláka a když jsem byla malá, jak jsem jedla rampouchy, ty mi chutnaly. Rampouchy nejsou brouci, Lauro, to je led.“

Mladší dcera je více klidná, dokáže se soustředit a ráda maluje, tvoří, veškeré rukodělné činnosti, zpívá a „hraje“ na různé hudební nástroje. Baví ji i stavebnice, puzzle apod. Ale ani pohybu se nevyhýbá, především, když ji starší strhne svojí energií, dokáže se dost rozhýbat. Přesto na rozdíl od Marušky vidím u ní opatrnost a bezpečné chování.

Laura: Mně ve školce baví, jak mi houpá Maruška v síti a jak tam čteme pohádky a jak tam pijeme z těch hrnečků co jsou namalovaný. Doma mě baví, jak si s Maruškou hrajeme a skákáme a zpíváme a mýt s tebou nádobí.“
„Laurinko a ty ho se mnou myješ?“ „Ne, nemeju.“

Maruška chodí na kroužek lezení na lezeckou stěnu, také uvažujeme o hudebním kroužku, divadelním kroužku a angličtině spojené s pohybem, ale tyto kroužky teprve v říjnu otevírají na ukázkovou lekci, tak nevím, zda a které jí zaujmou. Ráda by chodila na gymnastiku, ale to nám nevyjde časově. S Laurou navštívíme tytéž kroužky a uvidíme, zda si nějaký vybere. U ní je zatím stále problematické odpoutáním od rodičů, takže sama na kroužky nechodí.

Maruška: „Já bych chtěla na gymnastiku a taky by mi chutnaly rampouchy.“
Laura: „Na hřiště nahoru chodím a taky na to dolů chodím.“ (tím myslí dětské hřiště na vesnici)
Maruška: „Mně se ve školce nelíbí, líbí se mi, když jsem sama a moje kamarádka je Laura a nikdo jiný ne, většinou chci být sama.“
Laura: „Mně se ve školce líbí, tam můžeme dělat všechno možný. Ale, jak mi Maty kopá a lehá si na mě, to mi vadí, mami. A to se mi nelíbí a tobě taky ne a ani tatímu!“

Maruška je v kolektivu spíše průbojná a vůdčí, ale jak sama výše řekla, nemá moc ráda hraní s ostaními, vystačí si více sama a ostatní děti jí spíše vadí. Jen někdy je ochotná si s nimi hrát. Ve školce se jí nelíbí, raději by byla jen doma. S ostatními dětmi se stýkáme spíš v rámci školky a práce okolo ní, jiné děti ze vsi také moc ven nechodí, takže se na hřišti potkáváme jen sporadicky a vazby navázané nejsou.

Laura je přátelská, ochotná se kamarádit se všemi, neprojevuje se ani výrazně průbojně, lauraani naopak. Nejsilnější vztah má samozřejmě se starší sestrou a ta jí zajišťuje i více dominantní postavení, než které by zřejmě měla bez její přítomnosti.

Těžko posoudit, zda by se pak nestala otloukánkem dětí agresivnějších. V této situaci (nejstarší ve školce je právě její starší sestra) si na ni málokdy někdo troufne. A i když ano a starší sestra nezasáhne, zastanou se jí jiné děti. Je nekonfliktní, přizpůsobivá, v kolektivu oblíbená.

Marien – Mareček

V listopadu bude mít 5 let, tudíž předškolákem bude až příští školní rok. Ale vzhledem k tomu, že je naše čtvrté dítko, tak je velice ostřílený a naučený od starších sourozenců. Je na něm vidět, jak moc se jim chce vyrovnat ve všem. Samozřejmě i on má své dny, kdy škemrá, aby ho maminka oblékla…, ale jinak ve všem se chce vyrovnat a děti si ho rádi berou (občas) mezi sebe a zapojují do jejich her, popřípadě nácviků různých scének a překvapení pro nás rodiče.

Ve školce se jim snaží věnovat, chodí na zahradu, procházky, do školy do tělocvičny, mají různá divadla pozvaná do školky, ale i jezdí do Brna do divadla, jezdí plavat, na exkurze, výlety… To vše vám popíši, jak to bude probíhat průběžně.

Mareček rád tvoří, maluje, modeluje z plastelíny, leze po stromech…
Tak to je asi tak v kostce. Pokračování příště…

Marýsek – Mareček

Syn se jmenuje Marek a má 5 a půl roku. Od letošního září je předškolák. Od ledna chodí do soukromé mateřské školky. Třída je smíšená a je tam celkem 28 dětí, z toho 10 předškoláků. Ve školce ho začalo bavit kreslení a stříhání. Ale stejně si pořád nejradši hraje s auty. Co se týká kroužků, tak chodil do ping pongu a teď bude pokračovat. Potom jsem ho přihlásila na šachy, protože to chce zkusit a hlavně je to manželovo přání :).

Od května příštího roku bude pokračovat v plavání, a pokud budou sněhové podmínky, tak pojede i na lyžák. Mimo školku chce chodit na fotbal. Tréninky budou dvakrát týdně, tak jsem zvědavá, jestli vydrží a nepřestane ho to třeba po prvním týdnu bavit.

Marek je kamarádský, nemá problém se bavit i se staršími dětmi, prý je v kolektivu oblíbený. Nejčastěji se s kamarády ze školky potkává na místním dopravním hřišti. Do školky chodí rád a po prázdninách už se těšil.

Niki6 – Natálka

Natálce je 6 let, chodí do státní mateřské školky na malé vesničce. Protože je velice natkanesoustředěná a má i dost problémy s výslovností, dostala odklad. Doma ji ale velice baví pracovat s materiály určenými pro předškoláky. Velice ráda maluje, má velkou „sbírku“ všech možných výtvarných pomůcek, hromadu vodovek a čtvrtek, neustále něco maluje.
Miluje také pohyb, bude navštěvovat takový menší taneční kroužek, ve školce chodí na plavání. Je hodně společenská, nesnáší samotu, neustále se chce pohybovat mezi dětmi.

Do školy se hodně těší, učí se sama některá písmenka a čísla. Jde to dost pomalu, protože u činností moc dlouho nevydrží, ale co se udělá, tak je velmi povedené.
Protože bydlíme na vesničce, má tu zajištěnou možnost pohybu na čerstvém vzduchu – Natálka jezdí moc ráda na kole a teď se začala učit i na in-line bruslích.

Zanettte – Viktorek

Jmenuji se Viktorek a mám 4 roky.
Je to už druhým rokem co navštěvuji státní školku, kde se mi moc líbí 🙂 Děláme tam viktorekspoustu věcí, hrajeme si, malujeme, chodíme na procházky, máme různá představení, zpíváme.

Ve školce mám nejlepšího kamaráda Adama, hrajeme si a taky spolu lumpačíme 🙂

Když jsem doma, tak rád chodím na zahradu, kde můžu dělat spoustu věcí, taky jezdím na kole, nejlépe kolem našeho rybníka a v přírodě 🙂 a když už počasí nedovolí, a musím jít domů, tak vytvářím různé lodě z lega, a maluji. Nejraději maluji Želvy ninja, roboty a tanky 🙂

Ve školce máme různé kroužky. Já navštěvuji kroužek gymnastiky, kde se učíme koutouly, mosty, dřepy. Taky navštěvuji kroužek angličtiny, kde se učíme jen anglicky 🙂

Ve školce i mimo školku mám hodně kamarádů. Jsem kolektivní, rád se zapojuji do všelijakých soutěží, i když se někdy stydím. Pak to ale překonám a vše je zase v pořádku a já můžu lumpačit. S některými dětma se stýkám i po školce a je to moc fajn 🙂

Zbynula – Magdalénka

Dcera se jmenuje Magdaléna, říkáme jí Madlenka. Narodila se 11. 1. 2010, takže bude mít vOLYMPUS DIGITAL CAMERA lednu 5 let.
Navštěvuje už třetím rokem státní mateřskou školku ve vesnici, v které bydlíme. Školka má kapacitu 46 dětí a je rozdělena do dvou tříd. Dcera je ve třídě s předškoláky. Se školkou jezdí každý týden na plavání, hrají na flétnu, každý měsíc mají divadlo a k tomu mnoho dalších akcí.
Mimo školku chodí do kroužku bruslení a do folklorního souboru, kde se tancuje a zpívá. Asi 5x ročně mají vystoupení. Ve školce je moc spokojená a chodí tam ráda.

Ve školce i doma ji baví kreslení, vystřihování, tvoření, má ráda hudbu, tanec, předčítání knih, plyšáky a panenky. Její oblíbenou zábavou je hra na něco, kdy mluví za figurky, plyšáky. Hodně času tráví hraním se svým bratrem, který je o 2 roky starší.

Hodně času tráví venku na zahradě, kde ráda pečuje o naše dva psy nedo řádí s bratrem na trampolíně.
Velmi ráda pomáhá při vaření, pečení a zahradničení.

Je spíše samotářská, ráda si hraje sama, nemá ale kdykoli problém připojit se k dalším dětem a zapojit se do hry. Bojí se cizích dospělých lidí a moc nemluví v neznámém prostředí. Doma ale pusu nezavře.

Zzabicka – Anežka a Vítek

Jsem maminka dvou dětí školkového věku Anežky čerstvě 6 let a Vítka za pár týdnů 4 roky. anezka_vitekChodí spolu do soukromé církevní mateřské školy. Školka má dvě smíšené třídy a děti chodí spolu do třídy Srdíček.

Anežka je předškolák, a protože navštěvuje tuto školku již čtvrtým rokem, je zdatná pomocnice paní učitelky. Do školky chodí velmi ráda. Má ráda kolem sebe lidi a strašně ráda tvoří a krásně maluje. Od minulého roku chodí do flétničky a scholičky a v podstatě od mala na plavání. Od září jsme přidaly ještě angličtinu v rámci školky.

Vítek začal letos druhý rok ve školce. Loni se do školky strašně těšil a nemohl se dočkat. Adaptaci zvládl na výbornou, ale mám pocit, že školku úplně nemiluje. Je docela samotář a introvert, ale při dobré náladě má rád i společnost a dokáže si to patřičně užít. Myslím, že kdyby si mohl ve školce jen hrát a nepodřizovat se dennímu řádu, bude tam nejšťastnější. Jeho nyní největším koníčkem je „malé“ lego, kroužky zatím nemá.

Partneři projektu Předškolákem s VD

FRAGMENT_logo claim1_2barvylogo_nestlingue_AJ_bila_RGB – male

Activacek_logo_text


Děti máme představené – přivítáte je s námi?

Otázka pro pozorné čtenáře

Do úvodu tohoto článku byla použita fotografie jednoho z dítek z naší virtuální školky. Uhádnete kterého?

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (14 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  andelinko, koukám, že brzo budeme mít zdatnou malou přispěvatelku 😉
  A opět moje fotoúchylka – nějaká aerobiková fotka by nebyla?

 • andelinka
  andelinka

  JÉÉÉ, TAK TO MOC DĚKUJEME, JSTE KOUZELNÍCI… KIKINCE JSEM TO PŘEČETLA A NYNÍ JE SPOKOJENÁ… MUSÍM JÍ STRÁNKU VYTISKNOUT A PŘIPNOUT NA NÁSTĚNKU 🙂

 • PeskovaIveta

  Kristýnce se samozřejmě omlouváme:-) Informace je uvedena:-)

 • andelinka
  andelinka

  DĚKUJEME ZA PŘIJETÍ DO ŠKOLIČKY, KRISTÝNKA (ŘÍKÁME JÍ DOMA KIKI) SE HNED NA SEBE MUSELA KOUKNOUT, POCHLUBIT SE BABIČCE, ŽE O NÍ PÍŠOU V POČÍTAČI A KDYŽ JSEM JÍ PŘEČETLA POVÍDÁNÍ „O KRISTÝNCE“, TAK MI ŘEKLA – MAMKO, A ONI NEVÍ, ŽE CHODÍM DO BABY-AEROBIKU? NEBO PROČ TO TAM NENAPSALI? 🙂

 • Petra Vymětalová

  Tak tu nové přírůstky vítám 🙂 Kristýnka je úplná princezna a Davidovi s Markem krásně koukají rarášci z očí. Pěkně se nám ta VD školka rozrůstá! 😉

 • PeskovaIveta

  Ve VD virtuální školičce vítáme hned tři nové předškoláčky! Přivítejte se mnou Kristýnku (andelinka) a dvojčata Marka a Davida (gabulka73)!

 • PeskovaIveta

  Do virtuální školky vítáme další dva předškoláčky:-) Jmenují se Jareček a Baruška:-)

 • Lien

  juj, překvapivě hodně dětí a koukám, že jsem se nějak rozepsala, příště se pokusím zkrátit :-/

 • Ježeček

  Marysku, kdyby ten můj budoucí bývalý nebyl tak urputný, že to musí být Jareček po něm, tak bych taky volila Marka 😀 *

 • Marysek

  To se nám tu sešlo Marečků 🙂 musím přiznat, že ve školkách byl vždycky sám…tak jsem mile překvapena 😀

 • Králíček4

  taková spousta dětí,to bude o čem číst

 • PeskovaIveta

  Pavluschko, bingo:-)

 • To je krásná třída předškoláčků. 🙂

 • Pavluschka

  To je ale kupa dětí. Už se těším, co všechno budou podnikat. Na obrázku je Linda.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist