PVD: „Do knížky se přece psát nesmí, mami,ne?“

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Předškolní vzdělávání

Tak přesně takto zněla první slova malého Marečka poté, co dostal balíček s knížkou na otestování. Jak si s tím poradila maminka a jak tento „problém“ zvládnul druhý bráška – dvojče?

Mareček a Davídek, dvojčata, a maminka Gabulka73 dostali na otestování knížky z nakladatelství Fragment, edice Nakresli a smaž. Nejdříve si knížky trochu představíme…

Kreslíme domácí zvířátka – nakresli a smaž

Nauč se kreslit nejmilejší zvířátka! Vezmi do ruky přiložený fix, postupuj podle jednoduchého návodu a králíček, pejsek nebo kočička jsou hned na světě!

Kreslíme zvířátka – nakresli a smaž

Nauč se kreslit nejmilejší zvířátka! Vezmi do ruky přiložený fix, postupuj podle jednoduchého návodu a žirafa, slon nebo opička jsou hned na světě!

kreslime_zviratanakresli_domaci_zvirata

A pozor!

Můžeš kreslit rovnou do knížky! Každá kresba se dá velmi lehce smazat hadříkem, takže můžeš zkoušet svoje oblíbené zvířátko tak dlouho, dokud se ti nepovede.

Předem ještě jednou děkujeme za výběr k testování knížek Kreslíme zvířátka a Kreslíme domácí ke zpracování do projektu PVD.

Každý z kluků si vybral jednu knížku. Musím podotknout, že výběr knížek, ač jsou hodně podobné, se nám strefil do „barev“ Davídek totiž miluje oranžovou a Mareček zelenou a ta určitá barva vždy na přebalu převažovala. Takže super, bez hádání:).

gabulka1

Knížky jsou pětistránkové a přebal i stránky jsou pevné asi jako leporela. Součástí každé knížky je fix, kterým dítě do knížky kreslí. Právě to oba kluky zaujalo nejdříve.

Mareček pronesl naučenou připomínku: Do knížky se přece psát nesmí, ne?“ Tak jsem vysvětlila, že tímto „kouzelným fixem“ se do téhle knížky psát smí a nejen psát, ale i mazat. Na mazání jsem rozstříhala kuchyňskou houbičku.

Tak Davídek začal od první stránky pečlivě kreslit lva dle moc pěkně a jednoduše vytištěné předlohy na protilehlé stránce, pak žirafu, slona, zebru a krokodýla. Vždy několikrát nepovedenou čárku smazal než se mu povedla dle jeho představ. A když měl všechna zvířata nakreslena dle předlohy, vymazal je a namaloval si obrázek dle své fantazie.

gabulka2gabulka3gabulka4

Mareček si knížku nejprve prolistoval a vybral si z domácích zvířátek nejprve morče, prý by ho moc chtěl. Pak přišel na řadu, pejsek, kočička, rybička a ptáček. Zatím byl Mareček spíš takovým abstraktním malířem stylu Picasso, ale po několika opravných vymazání se mu zvířátka dařila víc a víc hlavně právě opravovat a zdokonalovat své obrázky ho díky této knížce bavilo.

Z knížek byly děti unesené a další den hned ráno začaly nanovo.

Nutno ale dodat na závěr, že fixy moc nevydrží, po jednom dni malování dopsaly:-(


Článek byl zařazen do projektu Předškolákem s VD, ve kterém můžete sledovat aktivity dětí v předškolním věku. Podívejte se rovněž do fotogalerie, kde najdete spoustu krásných obrázků nejen z jejich tvoření.


Partneři projektu Předškolákem s VD

FRAGMENT_logo claim1_2barvylogo_nestlingue_AJ_bila_RGB – male

Activacek_logo_text

Napsal/a: Gabulka73, Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist