Uznejte své úspěchy

Rubrika: Partnerství a vztahy v rodině

Máte-li pocit, že jste v rodinném životě selhali, nebo si připadáte zahlceni, je na čase dostat se z toho ven. Dříve než začneme mluvit o tom, jak všechno zlepšit, měli byste se zamyslet nad tím, čeho jste až dosud dosáhli.

Jste-li vy sami i vaše děti naživu, máte-li vy i ony většinu končetin, není-li nikdo mrtev nebo ve vězení (a dokonce i když tam je), potom jste udělali milion věcí správně.

Aniž byste zavírali oči před chybami, jichž jste se dopustili, stále zůstává skutečností, že jste navázali vztah, komunikovali jste, dávali a přijímali lásku a byli jste úspěšnější, než si většinou připouštíte. Jednoho dne to jasně poznáte.
Každý z nás je průkopníkem – klestíme si cestu divočinou rodinného života na přelomu tisíciletí, kam se před námi nevydala žádná generace. V minulosti byly rodinné vztahy často něčím, co člověk prostě předstíral. Lidé neočekávali důvěrnost nebo upřímnou komunikaci. Většina vztahů byla dána pravidly a zvyklostmi. Před druhou světovou válkou bylo manželství často něčím, co lidé prostě vydrželi. Od 60. let se najednou všechno změnilo. Manželství se stalo svazkem na jedno použití, který bylo možno zahodit, když nefungoval. Nyní, na začátku 21. století, se můžeme stát první generací, která je vybavena znalostmi a dovednostmi potřebnými k tomu, abychom žili ve funkčních vztazích.

Vy a vaše rodina jste součástí tohoto průlomového úsilí. Všichni ve vašem okolí mají stejnou zkušenost. Nic z toho, co uděláte, nepřijde nazmar. Neselhali jste, pokud vaše manželství skončilo nebo se vaše dítě dostalo do potíží. Někdy musíte podobnými zážitky projít, abyste se dostali tam, kam směřujete. Dokud jdete dál, učíte se a přizpůsobujete, nemůžete selhat nebo jít zpět o nic více, než může strom růst do země.

Jste-li nešťastní, provinilí a utrápení nebo máte-li pocit, že jste uvízli v obtížné situaci, neměli byste to přejít bez povšimnutí. Uvědomte si však, že se cítíte špatně, protože část vašeho já ví, že lze dokázat něco více. Věnujte pozornost svým touhám, smutkům a zklamáním, protože jsou známkami vaší vnitřní životní síly a motivují vás k cestě za něčím lepším.

Jená se o ukázku z knihy Deset tajemství lásky.
Vydalo nakladatelství Portál.

Napsal/a: Steve a Sharon Biddulphovi

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Pravdu díš a jak sem četla v drbech,vypadá to,že to nakonec nebude tak na hroty-čas ukáže.
  Ňák bylo a ňák bude,hlavně že jste zdraví a chutná:)))

 • Lien

  Holky dík. To je už jedno jestli sama nebo dva, ale malá je v tom taky a za nic nemůže. Vim, že nemá cenu se tím trýznit, už se stalo, to je jasný.

 • Lien, taky si myslím, že jste selhali dva a ne ty sama:)))

 • Ale Lin proč tak?
  Abys selhala musela bys být na to sama.Kdyby za něco stál,tak neselžeš-na to musí chtít oba,sama můžeš chtít stokrát a je Ti to k ničemu.
  Vem si první větu a předposlední odstavec.
  Hlavu vzhůru-svítí sluníčko!!!!a Tobě taky jednou vše vyjde:)

 • Lien

  Taky jsem selhala, tak je to pro mě balzám, takový článek.

 • Selhali mí rodiče, zahodili manželství:))
  Selhali manželovi rodiče:)
  Proto je mou velkou snahou a velkým snem, aby to u nás tak nebylo a neselhali jsme, už kvůli dětem, které za to nemůžou:)))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist