Babičky a dědové a naše děti

Rubrika: Partnerství a vztahy v rodině

Hezký den všem :o))
Včera jsme zajeli na návštěvu k prarodičům, holky řádily (mezi sebou) my probrali novinky a pak začly holky (Eli 1 a Káťa 3) řádit s náma i s babi a dědou… :o)

Bydlíme na vesnici v rodinném domečku spolu s mojí mamčou, takže ta si vnuček užívá ostošest :o)), jak z vlastní iniciativy tak i Káťa se sebere a jde za ní a občas i my ji tam pošlem – aby jsme si na pár minut oddechli :o))

Takže ta se vnoučátkům věnuje jak může – zase na druhou stranu jim nic moc nekupuje, nemá k tomu zas tolik příležitostí (je v důchodu, na vesnici a do města jezdí jednou za měsíc na velký nákup – a to jen prolítne krám, koupí co má na seznamu)…. :o)

Druhá babička bydlí s dědou ve městě, ještě oba pracují a musím přiznat, že ta holkám nějaké ty věcičky koupí, ale většinou jsou buď velké, nebo malé – ještě že máme tu druhorozenou taky holku :o))
Už jsem jí i dala velikostní tabulku/ věk dítka – malou aby si ji mohla dát do peněženky – ale někde ji ztratila:o(
Ale o tom jsem tak moc mluvit nechtěla, chtěla jsem se zeptat, jak si vaše rodiče užívají vnoučátek…?
Nevím, jestli je to tím, že je babička z města, ale ještě ani jednou se nenabídla, že by si vzala Káťu (3 roky) na víkend :o(, je pravda že celý týden nevytáhnou paty z paneláku – jen když musí se psem na vyvenčení :o(
Takže nevím asi by se tam Kačka zbláznila, ale zase na druhou stranu, v blízkosti maj krásné dětské hřiště, pravidelně tam maj cirkus, ale prostě je to nenapadne a já jim nic nechci říkat – jsou to manželovi rodiče!!! Rozumíme si to jo, ale proč je čertit…. raději ji pošlu dolů k mamce ….

Mám kamarádku, ta má 4 děti (4. se narodilo teď v červenci) – všechny holky, maminku má v Praze a holky tam pravidelně jezdí třeba i na týden?!!!

Proč nemáme taky takovou babičku?

Taky mám kamarádku a ta bydlí sice ve městě, ale v domečku, spolu se svými rodiči, a její manžel to udělal tak, že když chce jít dcerka za babičkou, tak jde s cedulkou na které je napsáno, na jak dlouho ji tam pouští (př. 20 minut) a babiačka ji za těch 20 minut musí poslat domů – jinak by tam za trest malá nesměla!!
Koukala jsem jak jojo, když mi o tomle „zázraku“ kamarádka vyprávěla… dál jel si pro ni a druhé dítko do porodnice a rodičům řekl, že jede na výlet – autosedačku dal do auta v noci, aby o tom nevěděli!!!

Hrůza, zase si řikám, jaké mám štěstí na manžílka a babičky a dědečky!!!!

Díky za Vás, ať jste jaký chcete, děti máte rádi a my Vás taky :o))

Napsal/a: Mates

Toto taky stojí za přečtení!

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Návod na výrobu vánočního zvonečku

Vánoce se pomalu ale jistě blíží a proto je vhodné ve volných chvílích začít s přípravou vánočních ozdob. Největší radost

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (24 vyjádření)

 • Anonymní

  Mám 5vnoučat,mámje moc ráda,snažím se pomáhat.Já jsem babičky měla moc ráda,nehlídaly mně,dárky si nepamatuji ;prostě byly hodné.K babičkám jsem cítila něco víc než k dědečkům.Každá pomoc je v dnešní době vítána.
  Babička

 • marika81

  Já zapoměla na dědu/ můj otec/, bohužel taky bydlí dál, ale vnoučata má rád, i když je moc málo vidí.
  Mrzí mě, že víc dědečků nebo pradědečků nemám, dokážou s dětmi dělat úžasné věci a blbinky:)

 • marika81

  Tak my bydlíme s jednou babičkou a s dědou/ mí tchánovci/, takže děti jsou s něma v neustálém kontaktu a občas i pohlídají, ale mají rádi svůj klídeček, takže je tímhle moc nezatěžují.
  Druhá babička je na vesnici a dcera tam jezdí na víkendy, je to mladá babička, takže hlídání bere bez výchovy a rozmazkuje a skáče podle dcery.
  Mám i dvě prababičky, ta jedna moc děti nemusí, ale mě to neva a ta druhá bydlí sice dále, ale na svůj věk čilá a pravnoučata miluje, protože jsou její jediní:)
  Holt ostatním se děti mít nechce, takže jí udělám radost, aspon mými.
  Jsem ráda, že je všechny mám 🙂

 • ahoj!Já si myslím ,že to nejde brát jako samozřejmost-si bába,tak hlídej!!Každej na to neni!Mý rodiče si brali děti jak to jen šlo!Ale manžela rodiče ,ne. A děti tam ani nechtěli! Tchýně je jen komandovala ,. A teď sem sama bába ,máme 5 vnoučat a berem si je od narození ,určitě 1 víkend v měsíci ,týden o dovolený a každýho Silvestra!Nejstarší je 18!Ale řeknu vám ,že už mě to někdy zmáhá a vzpomínám na mý rodiče!Ty si vzali o dovolený i 7 dětí na 14 dní!Když tu děti mám ,tak se pak už těšim ,až odjedou ,ale pak se zas stýská.Ale mezi námi děvčatami,když vidim ,některý mladý maminy ,jak jsou nervní na děti ,no nevim ,nevim jaký budou babičky! Když sem vnučce řekla ,že pravnoučata už hlídat nebudu ,že má mámu ,tak se zhrozila!!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist