Adopce

Rubrika: Partnerství a vztahy v rodině, Tipy pro rodinu

736150_kissŠok, že nebudeme mít „normálně“ děti nakousnul u nás doma hodně otevřenou diskuzi o možnosti adoptovat. To bylo na podzim roku 2003.
Po té, co jsme se smířili s tím, že jediná možnost těhotenství je s darovanými vajíčky = geneticky jiné ženy, už nebylo tak těžké přemýšlet o adopci. Tedy alespoň to tak ze začátku vypadalo…

Manžel byl určitě pro a tak řekl termín, že až se necháme zapsat do pořadníku na darované vajíčko, tak si zároveň zajdem na sociálku pro žádost o adopci.
Když na jaře 2004 došlo „na lámání chleba“ a byl optimální čas dojít si pro žádost, najednou jsem znejistěla. Opravdu to chci? Jsem mladá a třeba budu mít „své“ děti a …. Prostě jsem začala krásně zmatkovat. Naštěstí to vzal manžel do svých rukou a první krok udělal on.

Žádost o adopci
Manžel zašel v březnu 2004 pro žádost o adopci na sociální úřad, odbor „sociálně právní ochrany dětí a náhradní rodinné péče“ v místě našeho bydliště. Obdržel několik formulářů a pokynů co všechno se má zařídit.
Když s tím balíkem papírů dorazil domů, tahala jsem z něj každé slovíčko, které sociální pracovnice řekla a začala prozkoumávat jednotlivé papíry. (Smál se mi, že nechápe, čeho jsem se tak strašně bála, když se do toho začínám bezhlavě vrhat :-D)
Prozkoumala jsem formulář, který byl o nás. Snad všechno co vás napadne. Další formulář se týkal samotného požadavku na dítě. Trochu mě to zaskočilo, ale budiž… Potvrzení o zdravotním stavu pro každého z nás mě nepřekvapilo. Potvrzení příjmu mi přišlo logické. Zaskočil mě posudek od zaměstnavatele. Cože? Jaký posudek? Osobní a profesní bylo nadepsáno na papíře… To jsem musela rozdýchat.
Původně jsme si mysleli, že o tom nikomu neřekneme, že si podáme žádost a až to za pár let bude na spadnutí, tak to teprve řekneme rodině a pak teprve širšímu okolí. Takže tenhle papír nás posunul dál, než jsem tušila. Díky tomuto formuláři jsme v sobě našli odhodlání a řekli to rodičům. Byli zaskočeni, ale povzbudili nás, vzali to dobře. Bezva. Mají na to dost času se smířit :-).

Podání žádosti
proběhlo v dubnu 2004. Chvilku nám trvalo, než jsme všechno dali dohromady, oběhly doktory a šetrně vymohly posudky ze zaměstnání. Bylo pro nás oba překvapením jak skvěle to všichni vzali. Slyšely jsme jen povzbudivá slova a to od všech včetně zaměstnavatelů :-).
Navíc jsme museli přinést každý 2 fotky a o výpis z rejstříku trestů se postarala sama sociální pracovnice. Prima. Dlouho jsme si o tom celém povídali s ní na úřadě. Měla jsem z toho všeho dobrý pocit.
Dozvěděli jsme se, že na miminko se v našem kraji čeká 2-4 roky a že v každém kraji je čekací doba různá. Nejkratší dobu má Praha.
Překvapením pro nás byla její návštěva u nás doma. Tu musí absolvovat, píše o tom zprávu do posudku na nás. Tak jsme jí pozvali a domluvili se na konkrétní datum.

Návštěva sociální pracovnice u nás doma
Teda řeknu vám, takhle uklizeno jsem snad ještě neměla. Vnitřní strach, že by něco takového jako prach na skříni mohlo ovlivnit můj budoucí život mi nedovolil nic ponechat náhodě. Všechno se jen blýskalo 😀
Sociální pracovnice se projevila jako bezvadná ženská a tak místo prolézání bytu si sedla s námi a povídali jsme si o těch dětičkách co jsou v ústavech. Řekla nám i pár příběhů ze své praxe. Když odcházela, tak se mezi dveřmi zeptala, jak vlastně máme velký byt, což mě pobavilo :-).
Dozvěděli jsme se, že z informací o nás a z podkladů, co jsme jí předali udělá složku, kterou pošle na kraj a další věci budeme už řešit s někým z kraje.

Pozvánka na písemné psychotesty
Z kraje nám asi za měsíc přišla pozvánka na schůzku. Naštěstí jsem už věděla od dalších žadatelů, které jsem kontaktovala přes net, že se jedná o slibované psychotesty. Nejprve tzv. písemné. Trvalo to několik hodin, vyplňovali jsme jeden test za druhým. Šlo hlavně o vztahy v našich rodinách, náš vztah, naše reakce. Opět jsme s paní psycholožkou prošly naše představy o dítěti. Přiznám se, že jsem byla úplně vyčerpaná, cestou domů jsem v autě usnula… Domluvili jsme se, že za měsíc (konec června 2004) přijdeme na ústní psychologické testy.

Ústní psychologické testy
Nejprve jsme měli každý samostatně hodinový rozhovor s paní psycholožkou a rozebírala s námi povahu, která ji podle testů na nás vyšla. Přiznávám, že mi to moc nesedělo a manželovu sama po hodině s ním odvolala. Vyšlo jí totiž, že je nekomunikativní a on se jí z toho pěkně vykecal 😀 Mluvili jsme opět o tom, jaké dítě můžeme očekávat. Mně zaskočila informace, že se IQ dědí a proto si máme říct, jestli chceme, aby matka měla nějaké vzdělání (otec je obvykle neznámý). Utřídili jsme naše požadavky na bílé zdravé dítě do 1 roku věku. Pohlaví nám je jedno, stejně jako u dítěte, které bychom sami zplodili.
Bylo nám řečeno, že doporučuje naše schválení a máme očekávat dopis.

Dopis o zařazení mezi schválené žadatele o adopci
Přišel nám v půlce července. I když nám dopředu paní psycholožka řekla, že nás schválí, tak vidět černé na bílém, že jste schválení žadatelé bylo úžasné :-).
Navíc jsme se dočetli, že máme nařízenou přípravu rodičů. Už předtím jsem se dozvěděla, že je to běžná praxe a měli by si tím projít všichni žadatelé, takže mě to nepřekvapilo.
Zavolala jsem své sociální pracovnici (k nám ve městě) a ona řekla, že to zařídí. (vlastně jsem jí tam nechávala jen vzkaz protože byla zrovna na dovolené).

Pozvánka na rodičovskou přípravu
Přišla nám koncem srpna. Město za nás zaplatilo školení, my jsme si dopláceli ubytování a stravu, protože se jednalo o dva víkendy + mezi víkendy návštěva kojeneckého ústavu.

1. víkend rodičovské přípravy
Neočekávali jsem nic převratného a asi i proto nás mile překvapil. Celý víkend moderovala rodina se 3 adoptovanými dětmi a jejich zkušenosti byly to nejcennější…
Překvapilo mě, že nás tam bylo 10 párů… (přišlo mi to hodně)
V sobotu dopoledne jsme si povídali se sociálními pracovnicemi o formálních záležitostech okolo adopce a domlouvali si povinnou návštěvu kojeňáku.
Odpoledne jsme si povídali s psychologem (trochu obava dopředu – leč zbytečná :-).) a v podstatě jsme se celé odpoledne prochechtali , protože se nebál předvést nám klátícího se puberťáka, či otrávenou tchýni… Všichni se uvolnili a povídali jsme si o problémech a obavách, které každý máme. Naprosto otevřeně. Proprali jsme to skrz naskrz. Bylo hodně zajímavé slyšet o problémech jiných. Někdo nevěděl jak říci dítěti, že je adoptované, jiný měl problém s přijetím adopčátka v rodině a já řešila, jak mluvit s dítětem o jeho biologické matce… Na všechny otázky jsme dostali odpovědi! Ale byly tak obsáhlé, že je nereálné to tady vypisovat…
Večer jsem strávili s moderující rodinou a zajímali se o jejich zážitky, zkušenosti a myslím, že nám řekli dost hodně soukromých věcí (pocitů).
Neděle byla hlavně o dětičkách samotných. Povídal nám MuDr. Biskup, dětský pediatr a ředitel dětského domova ve Stránčicích. Úžasný člověk, perfektního vystupovaní a pedagogického nadání :-). Abychom se nenudili, promítal fotky z DD z předchozího průběhu dne v DD, ukázal nám obrázky dětí a jaké následky se dají z jejich kreseb vyčíst, měl sebou kufr plný léků, plínek a nezbytností pro děti a řekl nám, čeho se vyvarovat a co je dobré vědět.
Z tohoto víkendu jsme odjížděli s tím, že z nás opadli veškeré obavy, že budeme mít adoptované dítě a narostla v nás naprostá radost a chuť mít už adopčátko doma.

Návštěva kojeneckého ústavu
Nevěděla jsem, co od toho máme očekávat. Nikdy jsem v takovém zařízení nebyla, takže jsem si představovala velkou nemocnici a desítky postýlek…
Překvapení bylo už z venku. Vilku v zahradě bych nečekala.. Uvnitř mě překvapili menší místnosti a samotné místnosti s miminky. Každé dítě mělo u postýlky kolotoč a my je našly v herně, kde leželi na pěnových puzzlích pod hrazdičkami. Od sociální pracovnice a paní ředitelky kojeneckého ústavu, jsme se dozvěděli příběh každého dítěte a popravdě to byl zlom, kdy mi došlo, že je úplně jedno, že se mi to miminko nenarodí. Měla jsem chuť si rovnou nějaké odnést domů…
Vidět konkrétní tvářičky za těmi dotazníky, které jsme vyplnili, bylo pro nás důležité.
Pochovali jsme si je a já měla pocit, že to, že budu mít jednou miminko, je skutečně realizovatelné :-). A co bylo asi nejdůležitější, od tohoto momentu jsem přestala brát adopci jako zadní vrátka, pokud by nevyšlo IVF….

2. víkend rodičovské přípravy
Opět na nás čekala „naše“ moderující rodina a v pátek si pro nás připraveni překvapení v podobě manželů, kteří adoptovali před rokem holčičku. Mluvili jsme o aktuálních zážitcích ze soudů, o reakcích okolí i jejich vlastních.
V sobotu nás čekala přednáška dětské psycholožky.
V podvečer jsme dostali certifikát o absolvování a rozloučili jsme se…

(každý kraj může mít rodičovskou přípravu jinak koncipovanou, někde se chodí jednou týdně na x sezení s odborníky…)

A tímto jsme měli absolvováno všechno nutné k tomu, abychom se stali rodiči.

Zavolala jsem na kraj „naší“ paní a jak už jsme se předtím s manželem domluvili, jsem změnila podmínku, že bychom chtěli miminko do půl roku věku.
Také jsme se stavili u sociální pracovnice u nás ve městě a řekli jí čím vším jsme prošli a co to pro nás znamenalo…

Teď už čekáme „jen“ na ten vysněný telefon, že jednomu miminku vybrali nás jako rodiče… Tak to totiž je. Nebude se nám vybírat dítě, ale funguje to tak, že se dítěti vybírají rodiče. Připadá mi to fér :-).
V tuto chvíli čekáme už rok od podání žádosti, takže nejdříve příští rok…

Když to vezmu zpětně, tak nevím čeho jsem se bála. Asi toho neznámého co nás čeká. Potvrdilo se mi, že je okolo adopce takové množství mýtů, že si to představujeme jako něco nedosažitelného, deprimujícího, ponižujícího….

Možná jsme měli jenom štěstí, ale opravdu jsme potkali jenom odborníky na svém místě a chápající lidi, kteří nám rádi pomohly, odpověděli na všechny naše dotazy…
Přišlo mi dobré, že jsme mluvili se všemi na rovinu a možná i díky tomu se nám dostávalo upřímných odpovědí.

I kdybychom adopčátko jednou neměli, protože by vyšlo umělé oplodnění a narodili by se nám trojčata (to je jediná varianta, v případě jednoho (oba), dvou (já, ale vysvětlím mu to.. :-).) dětí adopčátko chceme :-D), tak nám to přineslo moc. Naučili jsme se s manželem mluvit o všech pocitech otevřeně. Hodně nás to sblížilo, myslela jsem si, že se už naprosto známe, ale najednou se stalo, že u otázek o adopci odpovídal jinak než bych předpokládala :-).
Samotná rodičovská příprava kterou jsem myslela, že jenom nějak přetrpíme, nám přinesla nevíce :-).

V tuto chvíli řeším nové problémy :-). Dávám si na stranu peníze, protože až TEN telefon přijde, tak se dozvíme, že je pro nás miminko. Dojedeme se na kraj podívat na fotku, dozvíme se o něm veškeré informace a rozhodneme se jestli ano či ne… dojedeme do kojeňáku, kde se na drobečka podíváme a řekneme ano nebo ne definitivně. (vždy je čas si to rozmyslet a bylo nám řečeno, ať řekneme na rovinu, že toto dítě nechceme, že je to lepší, než „trpět“ nechtěným…(teď to myslím z pohledu dítěte!) – nebude na žadatele špatně pohlíženo a za nějakou dobu se jinému dítěti vyberou jako rodiče..) Budeme mít 30 dní na to, abychom si miminko přivezli domů.
Myslím, že ho budu chtít domu hned :-D, ale i toto nám bylo rozmluveno. Musí se vyřídit papíry na sociálce v „bydlišti“ dítěte, potom papíry na sociálce našeho města, domluvit se v práci a vyřídit si nástup na mateřskou…. U toho si doma připravit postýlku, peřinky, pidi věcičky, kočárek, autosedačku (už na první převoz), plíny, dudlíky, umělou stravu a přibližně milión nezbytností…
A tady se vracím k těm penězům. Z něčeho ty nezbytnosti budeme muset koupit a maminy by mohly vyprávět, jak nákladná záležitost to je… Navíc nebudeme mít čas na to sledovat všemožné výhodné akce…
Optimální je, když se to všechno podaří zrealizovat do týdne…

A co to obnáší přivézt si adopčátko domů a jak to všechno probíhá vám doufám, jednou popíšu v článku, na který, doufám, nebudete muset dlouho čekat :-))))))

Vaše Kaitlin

PS: Je možné, že po přečtení tohoto příspěvku, si některé zaklepete na čelo, proč ještě sháním dárkyni, ale faktem zůstává, že bych si přála prožít alespoň jedno těhotenství…

Knihy, které doporučuji, neb mně hodně pomohly:

Na cestě za dítětem – dvě malá křídla tu nejsou, napsala Hana Konečná, vydavatelství ACADEMIA (doporučuji všem snažilkám, v té knize je prostě všechno o snažení a právě tato kniha mi hodně pomohla se vyrovnat s mou neplodností)

Osvojení a pěstounská péče, Zdeněk Matějček a spol., vydavatelství Portál (vše, co se týká našeho práva a je tam snad úplně všechno, co se vám budou snažit vysvětlit psychologové)

Adopce – vztah založený na slibu, Jayne E. Schoolerová, vydavatelství Návrat domů (tato kniha je napsaná z pohledu adoptivních rodičů, je v ní hodně cenných postřehů, nevýhodou je, že ne všechno je stejné, jako u nás v Čechách…)

Pár odkazů, kde najdete právní stránku věci a další věci, které si myslím, že jsou důležité:
www.adopce.com
www.fod.cz
http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep.asp?z_podkategorie=no&id=71
www.rodina.cz/snrp

»» Více informací na téma adopce v diskuzi na eMimino.cz.

Napsal/a: Kaitlin

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (93 vyjádření)

  • Anonymní

    Pro Kaitlin:držim te palečky…At to všechno krasne vychazi.
    Život je nespravědlivy ja mam vpožadku vaječniky ale nemužu otěhotnet,taky jsme s manželem promyšleli co budeme delat?… Ale manžel cizi ditě nechce,ostatni možnosti bohužel nevyhovujuci z hlediska finančni…
    Mejte se krasne-rodinka.

  • Anonymní

    Ahojda!

    Tak už je to téměř rok co jsem doma na mateřské se Šimůnkem. Neměnila bych za nic na světě 🙂 Malý úž běhá a je to naše pohodové sluníčko. Je fakt, že jsou dny kdy jsem unavená k smrti, ale stačí jediný úsměv Šimiho a okamžitě vím, že to má smysl 😀
    A novinka od nás – v těchto dnech podáváme další žádost 🙂
    S ohledem na loňskou novelu zákona se těším, co všechno nového nás čeká 🙂

    Páčko
    vaše Kaitlin

  • Anonymní

    Přeji všem hezký den.
    Právě jsem si přečetla všechny příspěvky této diskuze. Mám taky problém. Máme sice s manželem už 9i-letou vlastní dcerku, ale moc si přejeme, aby měla i sourozence. Bohužel mám za sebou spoustu nepodařených těhotenství. Teprve po asi osmém potratu jsme se odhodlali jít „na umělé.“ Tam nám genetička řekla, že mám nějakou poruchu chromozomů a že naše dcera je zázrak. Takže jsme dali spoustu peněz do pokusu s darovanými vajíčky. Ten samozřejmě nevyšel. Mám pořád pocit, že mám v sobě lásku i pro spoustu dalších dětí. Proto uvažujem i o adopci. Moc by mě zajímalo, jestli nemá někdo z vás zkušenosti s adopcí v Brně. A hlavně, jak dlouho se na děťátko čeká. Jak jsem se tu dočetla, tak ta doba je hodně různá. . .
    Prosím, jestli něco víte o tom Brně, pište i na mail:

    yarooschka@seznam.cz

    Moc děkuju a maminkám čekatelkám přeju, aby jim to rychle uteklo.
    Jarka

  • Anonymní

    Ahoj všem,nemáte prosím někdo zkušenost jaké jsou v současnosti čekací doby v Brně na dítě do 1 roku věku k osvojení ? Budu ráda když někdo napíšete. Všem co čekají i všem co už se dočkali hodně štěstí. Natalie

  • Anonymní

    Ráda bych se zeptala jestli někdo nemáte zkušenost s adopcí dítěte z utajeného porodu. Už 2 roky čekáme na ten telefon že už pro nás je vybrané to naše dítě .Snad už to nebude dlouho trvat. Moc děkuji za jakékoliv zkušenosti s utajeným porodem. Natalie

  • Anonymní

    Jestli se můžu zeptat jak jste se spojila s lidma kteří už prošli psychotestama.Budu rád ktyž to sdělí kdokoli na těchto stránkách.Předem moc děkuji.Budu vděčný.

  • Anonymní

    Moc hezky příběh,držím pěsti pro štěstí, protože dítě přínáší lásku, pohodu a porozumění do domu.Moc vám to přeji.M.Kania

  • I mi máme adoptovanou holčičku. Máme jí doma od jejích třech měsíců.Za pár dní jí budou už tři roky je to naše všechno. Moc si přeje sourozence. Denně se mě ptá jestli už ho ta paní pro nás nechala v nemocnici. A já doufám že už brzy nějaké maličké zase dostaneme.

  • Anonymní

    Ahoj všichni, které zajímají zkušenosti s adopcí
    Před 10-ti lety jsme si přivedli domů naši dceru Viky. Byly jí tehdy 2 roky a vypadala jako andílek.
    Na adopci jsme čekali asi 3 roky, všechna vyšetření jsme si také prodělali, a když nastal den D, přišel telegram, abychom se dostavili do kojeneckého ústavu, kde je holčička vhodná pro adopci. Všeho jsme nechali, sedli do auta a rozjeli jsme se k sociální pracovnici, která nás měla tehdy na starost.
    Dostali jsme základní informace o původu, věku a adresu, kam můžeme zavolat a domluvit si návštěvu. Jeli jsme hned od sociální pracovnice.
    Viky tam čekala, podmračená, nejevila žádný zájem o kamarádství a jediné, co jí zaujalo byly klíče. Prý je naštvaná, že jí kluci tahali za vlasy. Dobrá, jiskřička nepřeskočila ale ona prý musí rychle do rodiny, protože se u ní začínají objevovat deprivační problémy. Tak jsme odjeli a domluvili jsme další návštěvu. Bylo několik dnů před vánoci a my jsme jí chtěli připravit vánoční stromeček u nás doma. Jeli jsme za ní několikrát, jednou i s mojí maminkou, ale kontakt jsme příliš nenavázali. Jen dokud byla v krabičce dětská kinder čokoláda, Viky seděla na klíně a soukala jednu tyčinku za druhou. Když dojedla, ztratila zájem a odcházela. Já i moje mamka jsme z toho měly divný pocit, ale manžel byl nadšený z jejích modrých oček a blonďatých vlásků. No mužskej. Nedokázala jsem říct, že si myslím že si asi nebudeme rozumět protože mi to bylo hloupé a tak jsme si Viky odvezli domů. Když tak vzpomínám na uplynulých 10 let, byly samo i pěkné chvilky ale trápení bylo snad bohužel víc. Nemůžeme k sobě najít cestu, mám pocit, že se mi Viky mstí za to, že jí původní matka odložila, ale ona není nablízku, tak to dostávám pěkně sežrat. Určitě mě má ráda, protože když mě chvíli nevidí, tak se jí asi stýská ale obávám se, že hlavně po tom, aby mě mohla vytáčet. Ve škole jsme na čtyřkách a pětkách, dobrovolně neudělá nic co jí nebaví a nejraději by se jen povalovala, fintila a čekala, co dostane, kdo za ní co udělá a tak dále. Je v podstatě nadaná snad na všechny činnosti, ale jakmile musí do něčeho vložit trochu energie, jde od toho. Jsem z té situace nešťastná, a strašně jsem se změnila. Byla jsem vždycky kliďas, a teď jsem vynervovaná, a snad s ní už neumím ani normálně mluvit. Má prý lehkou mozkovou disfunkci, ale já si myslím, že jsou to geny. Připadám si jako neschopná ženská, která si neumí poradit s jednou malou holkou. Od malinka ví, že je adoptovaná, já nemám ráda výmluvy a zastírání. Hrajeme s ní na férovku, ale ona je pravý opak. Lže, podvádí a já nikdy nevím, jestli jí můžu věřit.Jezdíme k neuroložce, k psychoterapeutce, užívá léky na posílení mozkové činnosti, homeopatika na uklidnění a já nevím co všechno ještě. Mám jí ráda ale hrozně se bojím co bude dál. Ona nevěří, že pokud se nebude alespoň snažit ve škole, půjde to z kopce. Čeká. že se o ní postaráme i v dospělosti, ale to nevím z čeho. Já jsem v invalidním důchodu kvuli postižení na noze a manžel je dělník, takže nic moc. Viky ale dělá, jako by byla z královského rodu, a nic jí není dost dobré. A jdeme do puberty. Panebože stůj nade mnou, abychom to zvládly, ona i já. Neustále zvažuji internátní školu, protože pokud by měla propadnout- je v šestce, byl by to absolutní konec, ona by se zapřela, a nedělala by už vůbec nic. Možná jsem tyhle své poznatky neměla psát, ale ona adopce není sranda. Když se děje něco fakt špatného, říkáte si, měla jsem to zapotřebí,. Když nevíte co dál a jak na dítě,kterému jste chtěli pomoct, a ono vám dává najevo, jaké privilegium to pro vás je, že do něj můžete dávat energii, peníze a tak dále , jste naštvaní…. Tak snad moje zkušenosti jsou ojedinělé. Nikomu to nepřeji. Hodně štěstí

  • Je to tak dojemné….skoro tady u toho pláču.Mám přítele, který se zabývá alternativní medicínou a i neplodností..už má na svém účtu několik krásných uzlíčků štěstí a je moc nádherné si to „cizí“ miminko pochovat.S pocitem toho, že jste přispěli někomu pomocí ke štěstí je ta nejkrásnější odměna.Mám tady za sebou na zdi nástěnku těch malých cvalíčků a je to vážně štěstí..Sama mám dvě děti a nikdy bych je za nic neměnila. A tak prožívám s každou maminkou tu radost skoro dvojnásob… Přeji Vám mnoho a mnoho štěstí a i tomu maličkému Šimůnkovi.I když je někdy na světě zle, tak s láskou , důvěrou a vůlí člověk vydrží a obstojí téměř všude, tak jako Vy.S Láskou se loučí Aguška…

  • Anonymní

    Ahoj všem,
    rádi bychom požádali o adopci a nevíme jak to probíhá v kojeneckých ústavech. Může si pár vybrat dítě podle věku a pohlaví nebo je mu prostě dítě přiděleno? Prosím pokud máte zkušenost s adopcí napište děkuji Renata.

  • Anonymní

    Drzim vsem palce a Kaitlin gratuluji. Take mame dcerku kterou jsme adoptovali. Je to uz rok a pul a vsechno slo bez problemu. Julia je krasna a plna do zivota. Je radost ji pozorovat. Take mame dva syny ktere se nam narodili. Jsou z nich bezva bratri.
    A to ze jsem Julinku neporodila nevadi. Mam ji stejne rada jako jeji bratry. Takze ti kteri adoptuji protoze nemuzou otehotnet nebo miminko donosit jsou podle me stejne tak rodice jako kdyby porodily. Laska je uplne stejna a prace a starost take.
    Preji vsem hodne stesti.
    Veronika

  • Marcelo, já držím pěsti tobě, abys to malé dobře vysvětlila.

  • Anonymní

    Moc Vás všechny zdravím.Jsem moc ráda,že se najdou lidé kteří nedělají rozdíly adoptovat nebo mít svoje biologické dítě.Mám doma adopt.3letou holčičku,kterou jsme si dovezli 3denní z porodnice.Milujeme ji s manželem a neznám krásnější pocit.To víte,že zlobí a dostane na zadek, ale jsme moc šťastní,že ji máme.Prošli jsme s manželen toho taky moc,myslím že to náš vztah ještě víc posílilo, ale když se ohlédnu tak to stálo za to.Jsme máma a táta a moc si vážím!Teď už spíše přemýšlím co a jak jí jednou řeknu!Řeknu jí pravdu a hlavně to jak ji milujeme a ať se stane cokoliv tak vždycky budeme tu jenom pro ni.
    Jednou to přijde,protože už mi dcera přes spaním několikrát říkala „maminko,povídej mi jak jsem byla malá a pila jsem mlíčko z prsíčku“ a tak pomalinku začínám povídat.Jednou jsem četla článek,že se začíná nejlépe pohádkami.Jde mi to špatně z pusy.Vždycky se rozbrečím.Má se začít třeba pohádkou o koťátku,jak ho maminka opustila a my jsme ho našly a budeme se o něho starat atd.A byl by lepší názorný příklad a zatoulané koťátko si zkutečně vzít domů.Ráda bych,kdyby někdo napsal vlastní zkušenost.Je to těžké,ale vím,že to zvládnu. Držím všem moc pěsti. Marcela

  • Anonymní

    Ahojky..teta taky nemohla mít děti..je to hrozný.Podařilo se po 5ti letech.Kdybych byla dost stará,darovala bych jí vajíčka..teď už je darovat můžu.Takže pokud nějaká budoucí mamule bude chtít,ať se ozve.Je mi 21 a mám 7mi měsíčního syna.Je to užasnej pocit a přeju ho všem..Čeká mě teď první dárcovství..tak se stavím po :o)

  • Jarmuschka
    Jarmuschka

    Milá Kaitlin,
    moc, moc, moc gratuluji (i s mými dvojčátky)!
    To je moc dobrá zpráva. A krásné jméno (to jsme měli jako jedno z jmen vybrané pro kluky…)
    Tak vám přeji, ať se vám moc dobře daří!
    ;o)

  • Ahojda!

    Ano, je to už tak, jsem mamina 😀

    Zítra si odvezeme domů 2,5 měsíčního chlapečka, kterému jsme dali jméno Šimon. Je to takové hodné usměvavé sluníčko 🙂
    Bohužel doma nemám net, ale až to všechno dáme dohromady, aklimatizujeme se doma, tak se pokusím napsat povídání jak to všechno bylo a je 🙂

    Mějte se krásně a držim palce všem, ať se také brzo dočkají!

  • Ahoj Kaitlin, tak jestli je to tak, tak já se přidávám k Janaj a přijměte velikou, velikou gratulaci k určitě nejhezčímu miminku na světě:-))))!!!Moc vám všem držím palce a přeji vám samé štěstí, zdraví, vzájemnou radost a lásku – prostě všechno to, to má být v jedné šťastné KOMPLETNÍ rodině:-)…. a když tak se nám někdy ozvi, jak se vám daří:-)….

  • Milá Kaitlin,právě jsem si náhodou na e-mimi přečetla tu nádhernou zprávu,že si vás za rodiče vybral krásný 2,5 měsíční Šimonek.Tak dlouho jsi čekala než ten vytoužený telefonát přišel a je to tu,moc ti to přeju.Přeju tobě i manželovi hodně radosti s chlapečkem a hezky si to rodičovství užívejte.

  • Tak já připíšu čerstvou zkušenost kamarádky mojí kamarádky…
    Paní je 43 let,je po transplantaci slinivky a ledviny,a před 3 lety si vzali domů tehdy 2 letou Renatku.Protože jsou s manželem(druhým) starší,nebylo jim umožněno si vzít miminko,ale dítě od dvou let.Při rozhovoru s paní Jarkou,která je velmi velmi hodná a milá,a taky o všem mluví otevřeně,jsem si vzpomněla na tento článek a ptala se jí,jak dlouho to trvalo,než Renatku získali.Nevím,co vše absolvovali-pohovory atd.-ale prý od začátku chodili do kojeneckého ústavu,kde jsou již tyto větší děti-máme zde dva ústavy,pro ty malé a pak pro děti od dvou let-a prý si je Renatka sama vybrala po třetí návštěvě.Měli ji napřed v pěstounské péči,protože matka neustále jevila zájem a nechtěla podepsat adopci,ale nakonec prý podepsala a po roce a půl došlo k adopci se vším všudy-se změnou příjmení Renatky atd.
    Renatka si vše pamatuje,prý mají i foto její maminky v albíčku,ale Renatka o ni citový zájem nejeví.Vše jí vysvětlili a Renča prostě ví,že Jarce se nanarodila,ale že Jarka je její milující maminkou.
    Uvažují i o sourozenci,do onoho kojeňáku chodí dodnes za tetama a dětma,nosí jim tam oblečení a hračky po Renče,a Renatka si prý už brášku vybrala…Tak uvidíme.
    Paní Jarka má za sebou dost ošklivý život,když se poprvé vdala,a po čase otěhotněla,narodila se jí Michalka v 6.měsíci,neměla ani kilo a prý,když přežije 3 týdny,vyhraje.Přežila 19 dní:(((((
    A navíc si její muž našel v té době milenku!!!!Jarka se rozvedla a týden po rozvodu zemřela její matka.Potom ty transplantace…
    Nyní je šťastně vdaná podruhé.Jo a prý miminko nemůže mít proto,že jí vzali dělohu,nevím jak se to stalo,ale prý nějak po porodu.Na to jsem se konkrétně neptala.
    Navíc si prý od 15ti let píchala inzulín,a co má tu novou slinivku,tak prý si ho nepíchá.Nejsem lékař,tak to asi píšu divně,Káča by možná věděla víc.
    Podstatné je,že ona s manželem a Renatkou tvoří šťastnou rodinku.
    A já tímto znovu přeji všem čekatelkám a čekatelům na miminko,aby ten okamžik konečně přišel,aby byli moc šťastní a spokojení,a taky zdraví!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist