Napište Ježíškovi, určitě vám odpoví

Rubrika: Tradice a zvyky

Projekt Český Ježíšek odepisuje dětem vznikl z touhy a z potřeby. Všichni lidé, zvláště pak děti, touží po přátelství, laskavém slově, touží po prožití pohádkových chvilek v šedi a starostech všedního dne. Potřebou je pak udržovat takové tradice, které tyto touhy podporují.

Každý ví, že v českém světě tradic a pohádek patří právě Ježíšek k postavám nejdůvěryhodnějším a nejrespektovanějším. Donedávna měl však proti jiné postavě Vánoc, Santu Clausovi, jednu nevýhodu. Byl totiž abstraktní, neměl čitelnou podobu, a tak vousatý Santa, i když jako především postava komerční, začal okupovat i české rodiny. Před devíti lety si však díky celonárodní soutěžní hře české děti určily podobu svého Ježíška, který je v této podobě provází již šestým rokem v unikátní hře Český Ježíšek odepisuje dětem.

Postistko_webV čem je tato hra unikátní? Vždyť i v jiných zemích píšou děti prosby o dárky Ježíškovi. Inu, naše hra je ojedinělá v tom, že Ježíšek každému, kdo mu napíše, odpoví osobním dopisem. A není to jen kartička s přáním, ale skutečný dopis. V něm Ježíšek odpoví na vše, na co se ho v dopise budete ptát. Navíc poradí, když mu svěříte své starosti, možná i pomůže dobrým nápadem, ocení vaše úspěchy, určitě ale potěší a dodá kopec radosti. Nic podobného ve světě nenajdete, ani Santa neumí odpovědět na všechny vaše dopisy, otázky, problémy, jako český Ježíšek. Je to tím, že český Ježíšek sleduje, jak se děti i dospělí celý rok chovají, zná jejich starosti i radosti, proto jim může tak přesně na jejich dopisy odpovídat.

I proto rok od roku roste počet dopisů, které děti i dospělí Ježíškovi posílají. Vždyť každý netrpělivě čeká, co mu Ježíšek poradí nebo v čem mu dodá sílu. V loňském roce bylo takových dopisů téměř 40 tisíc a stejný počet odpovědí napsal Ježíšek. Česká pošta s tím měla opravdu dost práce, ale i její pracovníci fandí dopisování s Ježíškem, takže se vše skoro bez chybičky zvládlo.

Už nyní tedy přemýšlejte, s čím byste se rádi Ježíškovi pochlubili nebo svěřili. On se na vaše dopisy moc těší a slibuje, že odpoví každému. Jeho dopis bude pod vaším vánočním stromečkem svítit přátelstvím a radostí.
Až budete mít dopis Ježíškovi hotový, dejte jej do obálky, vložte do ní 17Kč známku na odpověď, dopis zalepte a pošlete na adresu Ježíškova dílna, 362 62 Boží Dar.

Banner 300x300Navrh_OBALKY_2012

Všechny informace a návod na dopisování s Ježíškem najdete na www.ceskyjezisek.cz.

Napsal/a: Český Ježíšek

Toto taky stojí za přečtení!

Oslaďte si život s přírodními sladidly

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o svoje zdraví a záleží mu na tom, co jí, už určitě na

Čtu dál →

Tipy na dárek pro děti i maminky

Čas Vánoc se blíží přímo mílovými kroky a vy si možná začínáte lámat hlavu nad tím, co nadělit novopečené

Čtu dál →

Jak si udržet dobrou náladu v předvánočním shonu

Vánoce jsou za rohem, z televize, novin, rádia i obchodů se na nás valí zprávy o tom, že bychom se

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • Petra Vymětalová

    Začít můžete klidně hned teď 😉

  • Anonymní

    Super nápad. Kdy můžeme začít psát. ? Děkuji Nováková

  • mura

    moc pěkně napsané-taky posíláme dopisy a pak děti čekají na odpověd-jak potom rozzáří dětský úsměv a v očích jiskřičky štěstí

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist