Mohou i Vánoce jít s módou?

Rubrika: Tradice a zvyky

Vánoce nám ťukají na dveře a mnozí z nás už začínají přemýšlet o stromečku a ozdobách na něm. Určitě máte své oblíbené, které byste za nic na světě nevyměnili. Mne ale zajímalo, jaké jsou trendy pro letošní Vánoce, tak jsem maličko pátrala a tady je výsledek…

Většina trendů se definuje, vybírá a hlavně předvádí každoročně na konci ledna na obrovské výstavě Christmasworld ve Frankfurtu nad Mohanem. Abychom se ve všech těch výrobcích mohli orientovat, je každoročně požádána agentura bora.herke o vytvoření čtyř hlavních trendů. Pro zimu 2011/2012 byly vybrány tyto trendy:

Hojná scenérie

Je definovaná exotikou, extravagantností a rafinovaností, je to kombinace různorodých materiálů a kultur (luxusní materiály jsou použity v nečekaných kombinacích s recyklovanými nebo levnějšími), dominují barvy hořčicově žlutá, teplá oranžová, čokoládově hnědá a tyrkysová

Jemný horizont

Jeho desing je úhledný, decentní, ale přitom jednoduchý, tento styl se vyznačuje výraznými tvary, přičemž zde vyniká kontrast mezi tvrdým a měkkým materiálem (např. flanel se sklem, ocelí nebo dřevem). Najdeme zde především břidlicově šedé, šafránově žluté a růžové barvy.

Elemental les

Tento styl je inspirován přírodními silami. Tmavě modrá, karamelové hnědá, pískově béžová či lesní zelená mají navodit pocit měkkého mechu, skalnaté krajiny, no zkrátka kousku přírody. Jelikož tu jde o přírodní síly, používá se především přírodní materiály, doplněné o pletené materiály nebo hrubou tkaninu.

Nádherná zahrada

Je charakterizována květinovou lehkostí, barvy jsou mladé, ženské a půvabné (žluté, bledě modré a světle lososové). Najdeme zde výšivky, kostkované či pruhované vzory, nebo zvířecí a květinové motivy; to vše ovlivněno stylem 60. let.

Vzhledem k tomu, že většina z nás zdobí stromečky spíš dle vzpomínek z dětství, než podle módních trendů, výrobci nezapomínají ani na tradiční výzdobu, letos s častým retro nádechem. Oblíbené vánoční koule jsou letos nabízeny ve veselých a mnohdy až cirkusových barvách, vracejí se prolamované koule, figurky ptáčků, jedovaté muchomůrky a vedle obvyklých závěsných ozdob najdeme letos také retro ozdoby s klipovými úchytkami.

A tak mne na závěr napadá jedna otázka. Čím si letos ozdobíte stromeček? Napsat můžete i o výzdobě celého bytu nebo domu – máte vše sladěno, nebo má každý koutek svou barevnou náladu?

Napsal/a: JanaK

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • psohlavkyne

  Wau, malinová a modrá..to bych nečekala……děkuji za info….

 • JanaK

  Lien, čekám na potvrzení autorů původních fotek, abych je mohla použít, v bezplatné databázi jsem nenašla to pravé, jinak ty fotky se dají nalézt na stránkách Christmasworldu (jsou dole na stránce Rewiew Christmasworld 2011).

  Psohlavkyne, ono je těch trendů několik, tyhle jsou takové hodně obecné, kromě klasiky by měla převládat světle modrá a malinová.

 • psohlavkyne

  J8 vyznávám klasiku, zlatá a červená, živé větvičky…..nejsem na trendy, byť se na ně hezky kouká. Asi jsem ze staré školy, ale já mám ráda slavněné věci a vůni živých věcí než modernu…. Tento rok se vrací zlatočervená a frčí zelená….inu, zpět do minulosti….

 • Lien

  díky za článek, hodily by se obrázky ke každému stylu

 • JanaK

  Chcete se dozvědět více o Christmasworldu? Koukněte na stránky http://christmasworld.messefrankfurt.com/frankfurt/en/aussteller/willkommen.html

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist