Zvyšte výkon svého mozku! Stačí k tomu jen pár minut denně

Rubrika: Tipy pro rodinu

Mnohé vědecké průzkumy a výzkumy potvrdily, že tak jako můžeme trénovat své svaly, je možné trénovat i náš mozek. Jenže zatímco posilovny a fitness centra mnohdy bývají narvané až k prasknutí, o tréninku mozku se ve společnosti moc nemluví. Změnit se to snaží ambiciózní projekt Mentem.cz.

Zábavné hry pro každý den

Začněme tím, co to vlastně Mentem je. Jedná se o internetový portál, na kterém se po krátké úvodní registraci můžete hnedka pustit do tréninku. Celý „výcvik“ tvoří celkem 25 vědecky ověřených počítačových her, přičemž každá z těchto her rozvíjí vybranou kognitivní funkci mozku – rychlost, představivost, pozornost, paměť, prostorovou orientaci nebo třeba myšlení.

Systém portálu je přitom natolik inteligentní, že vám každý den na základě vašich dosavadních výsledků vytváří personalizovaný tréninkový plán. Pokud tedy zápolíte s představivostí, spolehněte se, že právě hry na představivost budete v rámci tréninkového plánu hrávat nejčastěji. Naopak jestliže nemáte jediný problém s pamětí, her zaměřených na paměť bude ve vašem plánu o poznání méně.

Stačí jenom chvilka denně

Denní tréninkový plán je složen celkem z pěti her, takže splnění plánu vám zabere maximálně čtvrthodinku. Samozřejmě můžete hrát i déle (nad plán) – v tomto směru nejste nijak limitováni. Provozovatel portálu ale předesílá, že dlouhodobé hraní nad rámec tréninkového plánu již váš mozek tolik nerozvíjí – jedná se pak spíše o zábavnou, než tréninkovou aktivitu, což však samozřejmě ničemu nevadí. A kdyby vás v daný den hraní her omrzelo úplně, můžete si přečíst třeba zajímavé články na blogu.

Zlepšení na sebe nenechá čekat

Pakliže budete dodržovat tréninkový plán a každý den svému mozku alespoň tak 15 minut věnujete, budete první výsledky pociťovat už za několik málo dní. Přímo na stránce Mentem máte k nahlédnutí podrobné grafy vaší aktivity, v rámci kterých se porovnáváte nejen se svými vlastními výsledky, ale také s ostatními uživateli Mentemu. Není lepšího pocitu, než porazit každého “soupeře” nejlepším skóre v Tetrisu. Věřte nám.

Pro děti i dospělé

Na závěr se sluší dodat, komu je vlastně trénink na Mentem.cz určen. Věkové omezení tu nehledejte, trénovat mohou malé děti, studenti, dospělí i senioři. Existují však určité skupiny lidí, pro které má trénink mozku zvláště velký význam. Např. pro sportovce, lékaře, řidiče, herce nebo manažery. Důležitý je i pro rehabilitující pacienty nebo třeba ženy na mateřské dovolené. Anebo jednoduše pro každého, kdo se chce rozvíjet a posouvat kupředu.

Napsal/a: Mentem.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist