Zimní dovolená s dětmi

Rubrika: Cestování, Tipy pro rodinu

Dovolená s vlastními dětmi má úplně jiné rozměry než romantická cesta ve dvou, dámská či pánská jízda, dětský tábor. Jiné je úplně všechno a plánování pobytu s dětmi musí být mnohem promyšlenější. Děti zvládnou dost, ale potřebují se vyspat, dobře se najíst a mít prostor na hraní. V okolí by se pak mělo nacházet vhodné vyžití – procházky, dětská hřiště, různé atrakce, zvířátka apod. Cíl cesty by pro malé děti neměl být z několika důvodů příliš vzdálený.

Vhodné ubytování

Ubytování v hotelu pro rodinu s dětmi má svá pro i proti. Nespornou výhodou je, že se hosté nemusejí o nic starat. Co se týče ceny i s různými slevami na děti, může být téměř dvojnásobná než u pobytu pro dva dospělé. Problém může být s prostorem. V hotelech nemusejí mít pokoje pro rodiny se dvěma nebo více dětmi. Při dodání dalšího lůžka není v pokoji dost místa a pohodlí. Vhodnější je ubytování v apartmánech, které je také mnohem levnější. Apartmán má svou kuchyňku, kde se pohodlně připraví jídlo malým dětem i dospělým. Je zde mnohem víc místa, děti mohou mít samostatnou ložnici. Často bývá přímější spojení s okolní přírodou.

Zkuste Rakousko

Atraktivní a příjemnou dovolenou strávíte u našich jižních sousedů. Není to daleko a je zde několik atraktivních regionů s dechberoucí přírodou. Dětem se bude v Rakousku nejvíc líbit během adventu, který má v Rakousku své pohádkové kouzlo. Pro rodiny s dětmi jsou v nabídce stovky apartmánů po celé zemi. Cena za týden ubytování v apartmánu v Korutanech pro 5 lidí se pohybuje kolem 13 000 Kč. K dispozici jsou i větší s více ložnicemi, pro případ, že se domluví 2 nebo více rodin. Vybírat se dá z horských chat, ubytování na statku, ve městě.

Zima v Korutanských Alpách je příjemně slunečná. Kromě lyžování si mohou rodiny s dětmi užívat spousty dalších radovánek – jízdy na saních, pozorování divokých zvířat, stavění iglú. Tyrolsko nabízí kromě zimních sportů také odpočinek v termálních lázních s vodními atrakcemi. V zdejším kraji se mohou hosté seznámit s lidovými tradicemi a pokrmy. A mohli bychom pokračovat dalšími kraji, jako jsou Salzbursko, Štýrsko, Voralbersko…, které také stojí za návštěvu.

rakousko-vylet

Napsal/a: Alena Vorlíčková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist