Velikonoční výletování

Rubrika: Cestování, Tipy pro rodinu

Ne každý drží velikonoční tradice. Poslední roky se v tomto termínu obzvláště rozmáhají rodinné výlety. Podívejte se, jaký pohled nabízí ještě nerozkvetlá Luhačovická kolonáda a co teprve čeká na odhalení spolu se závanem jara.


Co se vám vybaví pod pojmem „Luhačovice“? Kolonáda, slunce, oplatky, léčivé prameny, květiny…

Osobně jsem si tento zajímavý kout naší republiky prošla právě v těchto „šedavých“ měsících, ale i tak se mi to líbilo a s perfektní průvodkyní v podobě mé kamarádky jsem se dozvěděla i spoustu zajímavých věcí. Byla to dámská jízda ;-).

První kroky směřovaly Pražskou čtvrtí, ulicí Betty Smetanové, kde jsou jednotlivé vily pojmenovány právě po pražských čtvrtích.

Dále hotel „Jestřabí“

Hotel „Dům Bedřicha Smetany“

Park působí zatím prázdně, sochy čekají na odhalení a upřímně – jít tudy večer, tak se leknu, kohopak to zamotali do fólie ;-). I přes svou prázdnotu je procházka příjemná, klidná a nervy léčící :-D.

Pohledu skrytá nám nezůstala ani vila „Alpská růže“, která získala své jméno ne díky barvě fasády, ale tím, že před ní původně kvetly růže. Vedle ní stojí penzion s poetickým názvem „Pod lipami“.

Neodolala jsem a do „Jurkovičova domu“ nahlédla a… nelitovala jsem ;-). Lidová secese mě dostala. Hotel byl zrekonstruován v roce 2002.

Zatím jediný z přístupných pramenů je tolik známá Vincentka. Další jsou  Ottovka, Aloiska a pramen Dr. Šťastného.

Druhá část naší výpravy směřovala k přehradě v Pozlovicích, která je momentálně vypuštěná a probíhají na ní úpravy. Cestu odhaduji na 2 – 3 km. V případě, že si budete chtít přehradu obejít, čeká vás trošku delší, krásná procházka.

Jelikož jsem nechala nákup oplatků a mluvícího Hurvínka pro syna až na tento den, zamířily jsme od přehrady „Jurkovičovou alejí“ do města, přírodní krajinou po upravené cestě vhodné i pro cyklisty atp.. Tím jsme minuly střed lázní, ovšem příroda nám rozezpívala srdce :-D.

Hotel „Augustiánský dům“ byl po rekonstrukci otevřen v roce 2010. Součástí této budovy je i kaplička zasvěcena sv. Tomáši. Původní stavba (1902-1904) byla postavena pro Augustiánský klášter sv. Tomáše ( na Starém Brně). Pobýval a tvořil zde i Leoš Janáček.

A ostatní snímky.

 

Nelekejte se, zdaleka jsem zde všechny stavby nevyjmenovala ani nenafotila.

Jakpak to máte s Velikonocemi vy? Tradice, nebo výlet? Osobně už se na manžela, syna, tatínka, švagry a synovce těším ;-).

Přeji vám krásné a klidné Velikonoce, ať už je strávíte jakkoliv a kdekoliv!

Napsal/a: Marie Busolíni

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • johana

    Před hodně lety jsem byla v Luhačovicích a přesně tak si pamatuji kolonádu, prameny, oplatky a krásné počasí. Tady vidím další krásy, všechny fotky (36) jsem prohlédla a děkuji… 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist