Pozvánka se soutěží: Čtyři dny plné zábavy pro děti i dospělé

Rubrika: Akce pro děti, Tipy pro rodinu

V termínu 10. – 13. září 2015 proběhne na Novoměstské radnici v Praze 2 již 21. herní výstava HRY A HLAVOLAMY. Návštěvníci z řad dětí i dospělých se mohou těšit především na stovky deskových a společenských her a výstavu mechanických hlavolamů. Připravena je i řada doprovodných programů, například přednášky a workshopy pro školy a dětské skupiny, turnaje a soutěže nebo ukázky hlavolamů od zahraničních sběratelů.

Výstava je určena dětem i dospělým, kteří si rádi hrají a dají při tom přednost „deskovkám“ před tablety a počítači. „Tradičně nejoblíbenější je na celé výstavě velká herna deskových her, kammůžete přijít ráno a hrát si třeba celý den v kuse. Po loňském úspěchu prodlužujeme opět páteční hernu až do 22 hodin,“ láká na výstavu její ředitel Pavel Hofrichter. V prostorné herně v historických prostorách Novoměstské radnice se během čtyř dnů, kdy výstava probíhá, představí kolem stovky nových, ale i léty prověřených deskových a společenských her. Pravidla her návštěvníkům ochotně vysvětlí herní instruktoři, kteří poradí i s výběrem hry. „Existují různé hry – rychlé postřehové, strategické, zábavné párty hry nebo logické hry. Každá je určena pro jinou věkovou kategorii, hry mají své obtížnosti, jsou vhodné pro jiné příležitosti. Chceme, aby si návštěvníci výstavy mohli všechny hry vyzkoušet a zjistit, která je pro ně ta pravá. Vybranou hru nebo hlavolam si potom mohou koupit či přát pod stromeček,“ přibližuje jedinečnost výstavy její produkční Aleš Kužílek. Na výstavě bude možné si hry i hlavolamy koupit za výhodné ceny a v předstihu tak zajistit třeba vánoční dárky.

Výstava Hry a hlavolamy_12 Výstava Hry a hlavolamy_25

Výstava má řadu doprovodných aktivit. Velmi vyhledávané jsou přednášky a workshopy pro školní skupiny a dětské kolektivy, na které se musí zájemci registrovat předem prostřednictvím webových stránek. Velkým lákadlem bude jistě speciální místnost simulující v dnešní době hojně vznikající „puzzle rooms“, kde mají návštěvníci během určeného časového rozmezí vyluštit úkol pomocí indicií. Taková malá ochutnávka čeká i hosty výstavy.

Na výstavě se potkají zahraniční sběratelé hlavolamů z pěti zemí, připraveny budou i fyzikální a chemické pokusy v podání liberecké iQLANDIE, zájemci si mohou projít IQ bojovku. V sobotu se celý den bude konat mezinárodní mistrovství ve hře Wizard. O zábavu bude tedy postaráno, zapište si termín do svých diářů.

Grafika k clankumDatum: 10. – 13. 9. 2015 (čtvrtek – neděle)

Místo: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2

Otevírací doba: čtvrtek 8 – 18 h, pátek 8 – 22 h, sobota a neděle 10 – 18 h

Vstupné: plné 90 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 190 Kč, skupinové 60 Kč

Výstava probíhá pod záštitou starostky Městské části Praha 2 Mgr. Jany Černochové.

Více informací na www.hryahlavolamy.cz/vystava.

Nepřehlédněte soutěž

Stejně jako v předchozích letech, i letos máte možnost vstupenky na Hry a hlavolamy vyhrát. K rodinné vstupence navíc každý ze 3 výherců dostane i jednu společenskou hru.

Jako obvykle stačí odpovědět správně na soutěžní otázku a mít trošku štěstí při tipování. Vyhrává přesný nebo nejbližší vyšší tip.

 

Tip pro ty, kdo naše soutěže ještě moc neznají

  • Než se pustíte do tipování, nahlédněte do vyhodnocených soutěží, v jakých hodnotách se konečné počty tipů pohybují.
  • Počítejte s tím, že jednou denně můžete svůj tip upravit, takže se vyplatí zpočátku tipovat spíš při zemi, abyste měli přehled, jakým tempem tipy do soutěže přibývají.
  • Jednou denně (nad ránem) probíhá kontrola všech tipů, o překročení toho svého budete případně informováni emailem.
  • Aktivní návštěvníci stránek mohou stav svého tipu zkontrolovat kdykoli přímo na soutěžní stránce.

Napsal/a: Hry a hlavolamy

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist