Kam vyrazit o zamilovaném víkendu?

Rubrika: Akce pro děti, Tipy pro rodinu, Tradice a zvyky

Svátek sv.Valentýna pobízí ke strávení příjemných chvilek nejen se svým partnerem, ale samozřejmě i s dětmi. Kam se půjdete podívat vy?

Oslava lásky a běhu patří k sobě…

Oslava lásky a běhu patří k sobě. Proto není divu, že na čtrnáctý únorový den, který letos vychází na sobotu, chystají v pražském Running Mallu již podruhé Valentýnský běh. Vloni se tu prohnalo Stromovkou bezmála pět set běžců!

Stromovka bude opět hemžit valentýnskými běžci. Valentýnský běh není akcí jen pro zamilované. Jde především o lásku k běhu a tu můžete sdílet kromě své drahé polovičky i s kamarády, známými nebo rodinou.

Brány Running Mallu se 14. února otevřou již v devět ráno. To proto, aby se všichni mohli pohodlně přihlásit, připravit na běh nebo si dát Valentýnské menu. Ke dvěma kávám a muffinu navíc dostanete funkční běžecké tričko adidas. Kromě brunche si můžete pořídit i snímek před stěnou zamilovaných.

valentyn_beh

Ke svatému Valentýnu neodmyslitelně patří symbol srdce a červená s růžovou. Přijďte proto oblečeni v těchto barvách a rozsviťte zimní Stromovku! Takto „vybarvený had“ se bude báječně vyjímat na pětikilometrovém okruhu Stromovkou, kam se běžecký dav začne stěhovat okolo půl jedenácté.

Registrace je zdarma, zájemci však mohou přispět na dobrou věc prostřednictvím dobrovolného startovného. Celý výtěžek z něho poputuje na konto Klubu nemocných cystickou fibrózou Slané děti.

Valentýnská dílnička

Kolektiv Ruční papírny Velké Losiny Vás zve dne 14. 2. 2015 do Valentýnské dílničky, kde si můžete načerpat vlastní ruční papír s tématikou svátku zamilovaných a vyrobit mnoho dalších drobných výrobků, přáníček a dekorací.

losiny_dilnicka

Chemie lásky v IQlandii

Netradiční pořad, ve kterém se známý popularizátor vědy Michael Londesborough zabývá iqlandiapodstatou lásky. Uplatní svůj pohled chemika a vysvětlí, proč a jaké chemické pochody lásku doprovázejí.

Michael nám coby rodilý Angličan zprostředkuje i pohled svého krajana, Williama Shakespeara a nastíní všechny podoby lásky, jak je tento světoznámý dramatik zachytil ve svých sonetech a divadelních hrách.

Přijďte zjistit, jaké jsou chemické reakce a sloučeniny spojené s našimi pocity zájmu o druhou osobu, chtíčem, láskou vášnivou nebo rodičovskou.

MAsoPust na Mayrau

Letos se vydají na Mayrovku čtyři masopustní průvody:mayrovka

Masopustní průvod maškar z Libušína vyrazí ve 14:00 h.
Masopustní průvod maškar z Vinařic vyrazí ve 14:30 h.
Masopustní průvod maškar z Tuháňe s obchůzkou po domech vyrazí ve 13:30 h.
Masopustní průvod maškar z Podprůhonu vyrazí ve 13:00 h.
V 15:00 se průvody potkají na Mayrau. Na úvod zazní bubenická Batucada ze ZUŠ 5. května 1870, pod vedením Radka Břicháče. Dále se budou udělovat masopustní práva a bude zvolena královna masopustu. Budou čtyři kandidátky, jedna z Vinařic, druhá z Libušína, třetí z Tuháňe a čtvrtá z Podprůhonu. Následně zvolená královna masopustu povede průvod maškar v areálu skanzenu. V průvodu znovu zazní Batucada.
V 16:00 zahraje k tanci a k poslechu Kladenská heligonka.

K masopustu neodmyslitelně patří masopustní dobroty: koblihy, koláče, klasická zabijačka (jitrnice, jelita, guláš) a chybět nebude ani pivo a teplá medovina..

Národní technické muzeum jen za 50 Kč!

technicke_muzeum15. února se slaví výročí znovuotevření Národního technického muzea v roce 2011.

V říjnu 2013 bylo Národní technické muzeum po 75 letech konečně dokončeno a plně zařízeno.

Muzeum představuje dějiny technického důvtipu ve 14 stálých expozicích.

Carnevale Praha 2015

Až do 17.února probíhá v Praze festival Carnevale Praha 2015.

Jedná se o jednu z hlavních událostí hlavního města. Po několika úspěšných ročnících festivalu se Praha řadí ke světovým metropolím ve kterých se odehrávají městské karnevalové slavnosti.

Probíhá na veřejných prostranstvích, v palácích, muzeích, galeriích, divadlech, školách a dílnách, ale také v restauracích a obchodech. Bohémský festival Carnevale Praha je barvitou přehlídkou našich báječných nápadů, jedinečných schopností, rafinovaných chutí a oslňující kreativity.

K zamilovanému dni na VD také patří:

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist