1. září pro rodiče

Rubrika: Doporučujeme, Tipy pro rodinu, Výchovné tipy, Vzdělávací tipy, Zdravá výživa

Oslovila jsem několik známých, o kterých vím, že se jejich práce točí kolem dětí a rodičů, s dotazem, zda nepřipravují nějaké speciálně akce na začátek školního roku. Sešlo se mi hned několik zajímavých a užitečných tipů, které byste v září mohli využít. Nemusí se přeci všechno točit jen kolem školáků, no ne?

I když některé tipy se školou přímo souvisí.

Jaké byly prázdniny?

Ze všeho nejdřív se s Járou Bednářovou můžete ještě ohlédnout za prázdninami. Vzpomínáte na diskuzi Píšete si prázdninový deník?, kterou na VD založila pod přezdívkou Jarule (mimochodem pod touto přezdívkou nám už poslala i pár pěkných článků 😉 )?

prázdninový-deník-1

Pokud jste si zaznamenávali svá úžasná prázdninová dobrodružství, můžete si se svým deníkem teď zasoutěžit. Stačí na email skola@skolazvesela.cz poslat fotografii svého prázdninového deníku.
13. 9. 2015 ve 20:00 bude vylosován  ze všech zúčastněných jeden vítěz, který obdrží  krásnou fantasy  knížku pro děti  v hodnotě 240 Kč.   Více se o této soutěži můžete dočíst v článku Prázdninový deník na webu Škola Zvesela (aneb Jak přežít školní docházku svých dětí a nezbláznit se).

Co na svačinu?

Štěpánka Čápová si je vědoma toho, že od září zase začnou být aktuální školní svačinky. Proto na svém blogu v článku Svačina nebude nuda ani pruda připravila Svačinář plný tipů na pestré svačiny. Navíc má i užitečné rady, jak zvýšit pravděpodobnost, že školák sváču opravdu zbaští.

jecmenPro podzim bez smrkání a kašlání

Ilona Švendová se zabývá zelenými potravinami a má pro rodiče tip, jak díky nim zvládnout podzim bez věčného pokašlávání, utírání nudlí a uslzených očí. Své zkušenosti a rady sepsala do ebooku Jak podpořit zdraví svých dětí pomocí zelených potravin, který si na jejích stránkách můžete stáhnout zdarma.

Protáhněme svoje těla…

Dětem začne spousta sportovních kroužků, ve škole tělocviky, ale i rodičovská těla uvítají trochu pohybu a hlavně protažení. Martina Doubková proto připravila na září 7denní jóga výzvu pro maminky:

jogavyzvaJmenuji se Martina a jsem na rodičovské dovolené se dvěma dcerami. Aby to nebyla tak úplně dovolená :-), točím videa jógy. Co mě k tomu vede? Bez jógy si život nedokážu představit a pomáhá mi, abych zvládala mateřství s klidnou myslí. Ano, vedlejším účinkem jógy je i pevné a štíhlé tělo. Vím, že času máme všichni málo, ale myslím si, že 10 minut denně stojí za to, abychom se cítily skvěle ve svém těle i na duši. Zkuste se mnou cvičit jógu po dobu 7 dní a uvidíte. Nemáte co ztratit – jen 10 minut času 🙂

Mít to s dětmi fajn

Kdo by si nepřál, aby doma vládla pohoda a vše se obešlo bez křiku a dohadování. Právě začátek školního roku je často dost velkou zátěží ve vztahu rodičů s dětmi. Zvažte, jestli by nebylo fajn tak trochu studovat zároveň s dětmi a s novým školním rokem si projít aspoň bezplatný rychlokurz Výchovy Nevýchovou. Připraveny jsou pro vás videonahrávky, plné optimismu a užitečných tipů, jak zvládnout pět nejběžnějších problémů, které rodiče s dětmi řeší.

lucievalcharovaNeopakovat chyby svých rodičů

Doba, ve které jsme byli vychováni my, se kompletně změnila, a proto nynější děti potřebují zcela jiný přístup než ten, na který jsme zvyklí od svých rodičů. Lucie Valchařová, autorka projektu Nový rodič, denně ukazuje rodičům cestu, jak neopakovat chyby svých rodičů na vlastních dětech a jak být tím nejlepším vzorem pro své děti.

Ráda bych pozvala všechny rodiče do jednoho z pěti českých měst na přednášku Jak být skvělým příkladem pro své děti aneb Jak uspět ve své rodičovské roli. Přijďte načerpat energii, motivaci a inspiraci mezi stejně smýšlející rodiče! Těším se na každé osobní setkání!

Vybrali jste si?

Tentokrát to není jen řečnická otázka na závěr. Napište mi do komentářů, které z tipů vás zaujaly nejvíc a které třeba i využijete.

Když budu vědět, co přesně vás zajímá, ráda s danou lektorkou připravím nějaké zajímavé pokračování nebo třeba rozhovor atd.

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  nuninko, tak co jóga výzva? Jak to šlo?
  Já jsem to fakt celé prošla, jen teda sobotní cvičení jsem odsunula na neděli, ale přes týden to bylo v pohodě. Chvílema jsem si teda připadala jako důchodkyně 🙂

 • Marci55

  je to velmi přehledné a krásně napsané.

 • Petro, taky jsem se právě přihlásila na jógu, tak uvidíme 🙂

 • Petra Vymětalová

  Tak jsem se přihlásila do Jóga výzvy a mám dnes splněno. Musím říct, že jsem se u toho pěkně zapotila, a to mi ještě chvíli před cvičením byla dost zima. Takže vřele doporučuju všem zmrzlíkům 😉

 • Petra Vymětalová

  Štěpánko, u nás to zítra nejspíš bude bez svačiny – šesťačka je na adapťáku, čtvrťačka vydatně snídá a obědvat bude před dvanáctou. Ale až najedou příští týden na plný rozvrh a ve středu budou mívat 6 hodin v kuse, tak určitě nějakou inspiraci využijeme.

 • Štěpánka Čápová
  Stepanka Capova

  Děkuji Petře, jak dala hezky dohromady užitečné odkazy na články k aktuálnímu tématu – nástupu do školy. Tak co, už jste si naplánovali zítřejší svačinu pro školáka :-)?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist