Vy koupíte, my darujeme a společně pomůžeme

Rubrika: Pomoc

Naše dítě logoSpolečnost ROSSMANN, s.r.o., se rozhodla navázat na loňský úspěšný charitativní projekt s názvem „5.000.000 Kč pro dětský úsměv“. I letos můžete pomoci, pokud zakoupíte ve dnech 9. 8. – 14. 8. 2010 v drogeriích a parfumeriích ROSSMANN výrobek označený speciálním logem.

Výtěžek z takto zakoupených produktů věnuje společnost ROSSMANN Nadaci Naše dítě na podporu handicapovaných dětí. Peníze jsou určeny na výcvik asistenčních psů, nákup laseru na operaci očí u nedonošených novorozenců a setů pro resuscitaci novorozence.

„I v letošním roce se společnost ROSSMANN rozhodla pomoci ohroženým dětem. Uvědomujeme si důležitost rodiny a zdraví v našem životě. Většina našich zaměstnanců jsou rodiči a také naše zákaznice jsou převážně matky s dětmi. Proto naši pomoc směřujeme právě k dětem. Tentokrát konkrétně k dětem handicapovaným,“ řekl jednatel společnosti ROSSMANN František Wagner.

Pomoci může každý, kdo v prodejnách ROSSMANN zakoupí ve dnech 9. 8. – 14. 8. 2010 výrobky označené logem „5.000.000 Kč pro dětský úsměv“. Společnost ROSSMANN daruje výtěžek z každého zakoupeného takto označeného výrobku na konto Nadace Naše dítě.

vizuál kampaň 2010

Největší podíl z vybrané částky je určen na výcvik dvanácti asistenčních psů. Výcvik jednoho asistenčního psa, který pomáhá handicapovaným dětem k návratu do aktivního života, stojí přibližně 200.000 Kč. Zhruba 1.000.000 Kč z celkové částky je určen na nákup laseru pro operaci očí nedonošených novorozenců., Bude umístěn na neonatologickém oddělení Ústavu péče o matku a dítě v pražském Podolí. Další 1.000.000 Kč je vyhrazen na nákup deseti resuscitačních přístrojů pro předčasně narozené děti. Těmito přístroji bude vybaveno deset vybraných porodnic po celé České republice. Veškeré lékařské přístroje, které budou z výtěžku kampaně zakoupeny, byly vybrány po odborné konzultaci s Českou neonatologickou společností, která je zároveň odborným garantem jejich výběru.  Zbývající peníze jsou určeny na pokrytí potřeb rodin s handicapovanými dětmi, kterým Nadace Naše dítě dlouhodobě pomáhá.

zleva_Mikel_Wagner_Baudyšová„Handicapované děti podporuje nadace již sedmnáct let. Řešíme nelehké situace zdravotně postižených dětí, mnohdy zcela odkázaných na pomoc svých blízkých. Často s postiženým dítětem zůstávají matky bez pomoci partnera a dostávají se do náročných životních situací. V rámci individuálních žádostí hradí nadace zakoupení zdravotních pomůcek, rehabilitačních zařízení, naslouchadel a dalších potřeb, které usnadňují dětem jejich nelehký osud nebo například zlepšují jejich zdravotní kondici a podobně,“ říká ředitelka Nadace Naše dítě ing. Zuzana Baudyšová. „Velkorysosti společnosti ROSSMANN a jejích zákazníků vůči znevýhodněným dětem si velice vážíme a je pro nás také velkou morální podporou. Můžeme díky této spolupráci výrazně pomoci konkrétním dětem, které se mnohdy nesmírně statečně potýkají s těžkými zdravotními komplikacemi. Děkujeme všem zákazníkům, kteří se zapojí do kampaně pro dětský úsměv,“ dodává Zuzana Baudyšová.

zleva Mikel_Baudysova_Dausova_Dita_Kasardova_WagnerAkci „5.000.0000 Kč pro dětský úsměv“ uspořádala v roce 2009 společnost ROSSMANN, aby tak oslavila 15 let svého působení na českém trhu. Výtěžek z prodeje produktů označených speciálním logem předčil očekávání a dosáhl výše 5.610.028 korun. „Díky našim zákazníkům se v loňském roce podařilo získat 5,6 milionu korun na podporu konkrétních projektů. I letos máme podobné ambice a věříme, že nám zákazníci pomohou vybrat podobnou částku, nebo ji dokonce překonat,“ řekl jednatel společnosti František Wagner. Přidejte se a vraťme úsměv dětem.

Informace o akčním sortimentu charitativní kampaně a aktuální stav konta se dozvíte na www.prodetskyusmev.cz.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist