Thomayerova nemocnice má dva nové přístroje na pomoc novorozeným dětem

Rubrika: Aktuality, Pomoc

Zástupci společnosti ROSSMANN a Nadace Naše dítě předali novorozeneckému oddělení Thomayerovy nemocnice v Praze dvě zařízení na pomoc předčasně narozeným dětem a dětem resuscitovaným po porodu. Lékaři převzali přístroj na měření mozkových funkcí novorozenců a speciální vyhřívané lůžko, vše v celkové hodnotě 1 035 215 Kč. Slavnostního předání se osobně zúčastnili také manželé Ivana a Karel Gottovi.

Finanční prostředky na zakoupení lékařských přístrojů byly získány v rámci třetího ročníku charitativní kampaně 5.000.000 Kč pro dětský úsměv, který se uskutečnil během jednoho týdne v září 2011 ve všech prodejnách ROSSMANN po celé České republice. Konal se na pomoc handicapovaným dětem a novorozencům se zdravotními komplikacemi po porodu. Byl rekordní, jelikož se během šesti dnů podařilo vybrat částku 10.072.011 Kč.

„Přístroj na měření mozkových funkcí a vyhřívané lůžko jsou prvními z celé řady dalších zařízení, které jsou prostřednictvím Nadace Naše dítě z výtěžku kampaně zakoupeny. Máme velkou radost, když vidíme, že charitativní kampaň pomáhá konkrétním dětem, v nemocnicích po celé republice a skutečně přináší úsměv nejen dětem, ale i jejich rodinám a blízkým, což je naším cílem,“ říká Vladimír Mikel, jednatel společnosti ROSSMANN, která za uplynulé tři roky předala ve prospěch ohrožených dětí celkem 21.584.603 Kč.

Zvýšení vybavenosti novorozeneckého oddělení Thomayerovy nemocnice v Praze přivítali také samotní lékaři. „Přístroj k měření tzv. aEEG, který jsme dnes převzali, nám bude pomáhat k detekci závažného poporodního postižení mozku novorozených dětí. Používá se například u dětí s kyslíkovou nedostatečností při porodu, kterých se jen u nás na oddělení narodí ročně kolem dvaceti. Díky novému přístroji můžeme lépe a ve velmi krátké době vyhodnotit mozkové funkce dítěte a rozhodnout o jeho následné léčbě, případně o celotělovém chlazení novorozence,“ říká primář novorozeneckého odd. Thomayerovy nemocnice doc. MUDr. Jan Janota, Ph.D.

Původně měla Thomayerova nemocnice převzít pouze přístroj na měření aEEG, ale díky rekordnímu výtěžku charitativní kampaně mohlo být zakoupeno a lékařům předáno také speciální vyhřívané lůžko.

„Toto vyhřívané lůžko je vyvinuto pro potřeby resuscitace novorozených dětí na JIP nebo porodních sálech a jeho celkové vybavení a příslušenství jsou na špičkové úrovni,“ dodává primář Janota. „Výsledek třetího ročníku kampaně potvrdil, že naši zákazníci se skutečně zajímají o osudy dětí s nelehkým startem do života.

Jsme rádi za velkou přízeň, kterou charitativní kampaň každoročně po celé republice vyvolá a dnešní předání lékařských přístrojů je tím splněným přáním, o které jsme se všichni tolik snažili,“ říká jednatel společnosti ROSSMANN František Wagner.

Nadace Naše dítě převzala výtěžek kampaně a zajišťuje jeho přerozdělení na konkrétní vybrané projekty v oblasti pomoci dětem. „Velmi si vážíme možnosti být partnerem tak významného charitativního projektu společnosti ROSSMANN, který je velkým přínosem pro handicapované a ohrožené děti,“ říká ředitelka nadace Zuzana Baudyšová. „Společnost ROSSMANN se stala naším generálním sponzorem a obdržela cenu Zlaté srdce 2011 za dlouhodobou významnou pomoc v oblasti ochrany dětí. Děkujeme také za podporu ze strany zákazníků sítě drogerií a parfumerií ROSSMANN a všech, kteří se na této velice úspěšné kampani podíleli,“ dodává ředitelka nadace.

Moderátorka Ivana Gottová s manželem zpěvákem Karlem Gottem přišli do Thomayerovy nemocnice osobně vyjádřit podporu celému projektu. „Charitativní kampaň 5.000.000 Kč pro dětský úsměv podporuji od roku 2010. Jsem nadšená, jakým způsobem kampaň funguje a kde všude pomáhá. Obzvlášť, když vidím tady v nemocnici, jaké přístroje se zakoupily, kde a jakým způsobem je lékaři budou po komplikovaných porodech novorozených miminek používat. Myšlenka pomoci novorozencům a handicapovaným dětem je mi velmi blízká,“ říká Ivana Gottová.

5.000.000 Kč pro dětský úsměv: Kde pomáhají finance z třetího ročníku

Nadace z výtěžku kampaně uhradila nové speciální přístroje pro celkem 12 porodnic z celé ČR, dále podpořila 5 stacionářů poskytujících asistentskou péči o handicapované děti, hradí výcvik dvou asistenčních psů pro děti s postižením, podpořila zařízení Klokánek Fondu ohrožených dětí, Dětské krizové centrum Praha a také pomáhá konkrétním handicapovaným dětem.

  • Fakultní Thomayerova nemocnice v Praze Krči obdržela přístroj na měření mozkových funkcí předčasně narozených dětí, aEEG, Olympic CFM 6000. Dále převzala vyhřívané lůžko pro novorozence Atom Infra Warmer včetně příslušenství. Vše za celkovou částku 1 035 215 Kč.
  • Pro Fakultní nemocnici Brno je určen neonatální transportní inkubátor TI 2000 s příslušenstvím a zároveň speciální ventilátor Acutronic Fabian HFO v celkové hodnotě 1 897 000 Kč.
  • Pro deset vybraných porodnic byly zakoupeny resuscitační sady na záchranu života novorozených dětí v celkové částce 1 200 335,40 Kč. Přístroje jsou určeny pro porodnice v těchto městech: Česká Lípa, Teplice, Jindřichův Hradec, Kolín, Kladno, Uherské Hradiště, Prostějov, Třebíč, Praha (FN Královské Vinohrady) a Žatec.
  • Z výtěžku kampaně Nadace Naše dítě přerozdělila částku 3 000 000 Kč mezi pět zařízení, která zajišťují osobní asistenci pro handicapované děti. Jsou jimi: OS Lipka Prostějov, DS AKORD Praha, Dětský klíč Šumperk, Denní a týdenní stacionář Jihlava, DS ALVALÍDA Liberec.
  • Prostřednictvím organizací Helppes, o. s., a Pomocné tlapky, o. p. s., je hrazen výcvik dvou asistenčních psů pro handicapované děti částkou 400 000 Kč.
  • Dále byl podpořen provoz Klokánků Fondu ohrožených dětí částkou 500 000 Kč.
  • Zbývající část výtěžku rozděluje Nadace Naše dítě v rámci financování individuálních žádostí rodin s handicapovanými dětmi převážně na zdravotnické a rehabilitační pomůcky.

 

Videa z kampaně sledujte na www.rossmann.cz nebo na www.youtube.com/nasedite.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist