STOP násilí na dětech. Dejme týrání dětí červenou kartu!

Rubrika: Pomoc

nase_dite_logoTaké Vám není lhostejný osud dětí, které se stávají obětí mnoha krutých forem týrání? Přidejte se k nám a podpořte kampaň STOP násilí na dětech.

ND_cervena_pistalkaV týdnu od 1. do 8. června 2011 navštivte jednu ze 46 poboček GE Money Bank na různých místech v České republice. Za 30 Kč zde můžete zakoupit symbolickou červenou kartu s píšťalkou. Výtěžek z prodeje je určen na pomoc týraným a zneužívaným dětem. Kampaň se koná ve spolupráci Nadace Naše dítě a dobrovolnického hnutí GE Volunteers, o. s. Seznam prodejních míst naleznete na www.nasedite.cz.

Množství odhalených případů týrání, sexuálního zneužívání a zanedbávání dětí je každým rokem vyšší. V roce 2010 bylo v ČR úřady evidováno celkem 5 787 případů*, což je nejvíce za uplynulých deset let! Statistiky násilné trestné činnosti spáchané na dětech (do 15 let věku) v roce 2010 dle závěrů šetření Policie ČR vykazují celkem 26 úmrtí dítěte**.

Přidejte se ke kampani Nadace Naše dítě a GE Volunteers, o. s. Zakoupením červené karty s píšťalkou podpořte ochranu dětí před týráním a zneužíváním. Vizuál kampaně Pozitivní rodičovství - semaforIPřispět můžete také prostřednictvím dárcovské SMS ve tvaru DMS NASEDITE odeslané na číslo 87777. Děkujeme Vám.

GE Volunteers, o. s.: Jedná se o více než sto let staré celosvětové dobrovolnické hnutí společnosti General Electric (GE), které sdružuje tisíce dobrovolníků v téměř 50 zemích světa. V České Republice působí GE Volunteers jako občanské sdružení financované GE Money Bank. Mimo zaměstnance GE Money Bank sdružuje také dobrovolníky z řad jejich známých a příbuzných a také zaměstnance dalších společností GE v České republice. Cílem občanského sdružení GE Volunteers v České republice je podporovat společnost ve čtyřech hlavních oblastech: děti a vzdělání, senioři, znevýhodnění spoluobčané a životní prostředí.
*Zdroj statistik MPSV ČR 2010.
**Zdroj statistik Policie ČR 2010.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Anonymní

    Vážená paní Moskalová,
    Váš příběh je opravdu hrozný. Jestli máte zájem, kontaktujte nás na info@jedendomov.cz . Také bychom Vám rádi pomohli. S pozdravem Pavel Pešan, zástupce Občanského sdružení Jeden domov. http://www.jedendomov.cz

  • Anonymní

    Vážení,
    jako matka sexuálně zneužívaného syna nebudu Vám Váš článek komentovat,byla jsem samoživitelkou a nejsem vdaná, jen v rodném listě mého syna byl a stále je uveden jako otec člověk který dlouhodobě sexuálně zneužíval svého syna v době kdy já respektovala soudní nařízení, a ač nebylo pravomocné po mém útěku jsem mu jej dávala. Soud vydal v roce 2000 zákaz styku otce s dítětem a ten platí až dodnes, Nikdo nerespektuje práva dítěte a policie soud státní zastupitelství atd. porušují zákon dítě je již od prosince 2010 opět u svého agresora který si jej dál zavřít na navykací režim . Zdraví všem dětem !!! Iwona Agata Moskalová

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist