Startuje 4. ročník Běhu pro život!

Rubrika: Pomoc

beh150Nadační fond Tesco pořádá již čtvrtý ročník Běhu pro život, který se letos uskuteční v sedmi městech České republiky. Cílem je vybrat 3,5 mil. Kč – právě tato částka je zapotřebí na zajištění domácí péče pro 160 onkologicky nemocných dětí po dobu dvou let. Běhy v jednotlivých městech zaštítí svým jménem a účastí patroni z řad herců, muzikantů a modelek.


„Jménem Nadačního fondu Tesco bych ráda pozvala všechny, jimž není lhostejný osud onkologicky nemocných dětí, aby se zapojili do letošního ročníku Běhu pro život. Celý výtěžek bude věnován na nákup pomůcek nezbytných pro domácí péči a spotřební zdravotnický materiál, na zajištění školy na dálku a ošetřujícího personálu,“ říká Hana Svobodová, manažerka projektu Běh pro život, a dodává: „Naším cílem je i podporovat zdravý životní styl. Trasy jsou navrženy tak, aby je zvládl opravdu každý – není nutné běžet, ale zúčastnit se.“

Čtyřkilometrovou trasu Běhu pro život je možné proběhnout, stejně tak jako projít krok za krokem příjemnou procházkou, s kočárkem, čtyřnohým přítelem, celou rodinou nebo přáteli. Letošní v pořadí již čtvrtý ročník Běhu pro život se koná v celkem sedmi městech po celé České republice – startuje vždy v 15 hodin, a to 14. května v Pardubicích, 21. května se přesouvá do Brna, 4. června bude předána štafeta do Ostravy a 18. června se sejdou běžci v Plzni. Nově se poběží také v Českých Budějovicích (28. května) a v Ústí nad Labem (11. června). Celá série pak vyvrcholí 25. června v Praze.

behprozivotÚčastníci se mohou těšit na setkání s patrony:

 • v Pardubicích se akce zúčastní herečka Alice Bendová
 • v Brně se mohou běžci pozdravit s hercem a zpěvákem Romanem Vojtkem
 • do Českých Budějovic zavítá modelka Iveta Lutovská
 • v Ostravě bude fandit muzikant Petr Bende
 • do svého rodiště Ústí nad Labem přijde podpořit Běh pro život herec Roman Zach
 • v Plzni přivítá běžce moderátorka Ivana Gottová
 • v Praze se pak běžci opět setkají s herečkou Terezou Kostkovou

Vždy ve 13,30 v den běhu začne také bohatý doprovodný program. Zahrají skupiny Bůhví, Pangea (Beatles revival), Marimba, Charlie Straight a Queen revival Queenie, dále pak David Deyl a Olga Lounová. Děti se mohou těšit na maxitrampolínu, skákací hrad, horolezeckou stěnu a další veselé atrakce. Každý zaregistrovaný běžec obdrží originální tričko Běhu pro život, startovní číslo, medaili a dárečky, které potěší.

Jak lze pomoci:

 • účastí na běhu a zaplacením startovného v minimální výši 200 Kč (startovné pro děti do 14 let a seniory nad 65 let činí 50 Kč a pro rodiny – jedno až tři děti a dva dospělí – 450 Kč)
 • založením profilu „virtuálního běžce“ na http://www.behprozivot.cz, kde lze pozvat přátele, rodinu a kolegy, a svým prostřednictvím pomoci vybrat prostředky ve prospěch projektu
 • výběrem a podporou „virtuálního běžce“ na http://www.behprozivot.cz
 • zasláním dárcovské SMS ve formě DMS Krtek v hodnotě 30 Kč na číslo 87 777 (cena je 30 Kč, partner projektu NFDO Krtek obdrží 27 Kč)
 • zasláním finančních prostředků přímo na účet Nadačního fondu Tesco 6068501001/5500
 • zakoupením originálních modrých tkaniček za 50 Kč ve vybraných obchodech Tesco a v místě konání běhu
 • tím, že se stanete fanouškem Běhu pro život na Facebooku a zapojíte se do aplikace Tkaničkománie, jež bude rozšiřovat virtuální síť lidí, kteří se rozhodli aktivně zapojit do projektu

Podrobnosti o možnostech, jak přispívat, novinky o Běhu pro život, fotografie z běhů, rozhovory s patrony a přehled vybraných částek jsou k dispozici na www.behprozivot.cz nebo na facebookové stránce Tesco Běh pro život.

Minulé ročníky Běhu pro život

Během uplynulých ročníků se akce zúčastnilo celkem 15.715 běžců v různých městech České republiky a na dobročinné účely bylo vybráno 5.524.266 Kč.

3. ročník

Třetí ročník Běhu pro život se uskutečnil v pěti městech České republiky. Akci svým jménem podpořili také patroni: v Plzni Iveta Lutovská a Jana Plodková, v Brně Roman Vojtek a Lucie Smatanová, v Ostravě Renata Langmannová, Martin Chodúr a Aneta Vignerová, v Pardubicích Roman Zach a v Praze Tereza Kostková, Jan Antonín Duchoslav a Diana Kobzanová. Celkem byly vybrány 3 mil. Kč na výzkum dětských nádorových onemocnění. K dosažení této úctyhodné částky se zasloužilo více než 8 700 běžců a mnoho dárců, kteří projekt podpořili přispěním DMS, zasláním finančního daru, zakoupením modrých tkaniček či podporou virtuálního běžce.

2. ročník

Druhý ročník byl organizován ve prospěch projektu Domácí péče, který spočíval v zajištění možnosti domácí léčby dětských onkologických pacientů namísto dlouhodobého pobytu v nemocnici. Běhů v celkem pěti městech se zúčastnilo přibližně 4 500 běžců. Projektu pomáhali také patroni Jiří Langmajer (Plzeň), Tomáš Matonoha (Brno), Monika Žídková (Ostrava), Roman Zach (Pardubice) a Tereza Kostková (Praha). Díky velkému zájmu veřejnosti se celkově vybralo 1 954 266 Kč.

1. ročník

Prvního ročníku se zúčastnilo celkově téměř 3 000 lidí a podařilo se vybrat více než 570 000 Kč. Celý výtěžek byl věnován na podporu České onkologické společnosti, která jej využila na nákup přístrojů a na výzkum v oblasti onkologie.

Více informací je k dispozici na http://www.behprozivot.cz.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist