„Společně pomáháme dětem“ – charitativní veřejná sbírka Nadace Naše dítě

Rubrika: Pomoc

Naše dítě logoSeznamte se s příběhy dětí, které potřebují naši společnou pomoc. Můžeme zlepšit jejich životní podmínky, zmírnit dětské utrpení, zasáhnout tam, kde je potřeba.

V rámci své rozsáhlé dlouholeté pomoci dětem v krizi otevřela Nadace Naše dítě transparentní účet a zahájila veřejnou sbírku s názvem „Společně pomáháme dětem“.

Cílem sbírky je pomoc ohroženým dětem, které akutně potřebují naši společnou pomoc. Jedná se o zakoupení rehabilitačních, zdravotních pomůcek, úhrady osobní asistence, okamžitou pomoc rodinám v sociální nouzi a mnohé další. S příběhy se můžete seznámit na www.nasedite.cz a poslat finanční dar konkrétním dětem.

Každý měsíc se na nadaci obracejí desítky rodičů dětí v těžké situaci. Pevně věříme, že se veřejnost s pochopením do sbírky zapojí a konkrétním dětem laskaví dárci pomohou. Děkujeme všem ochotným dárcům,“ říká Zuzana Baudyšová, ředitelka nadace.

Aktuálně sbírka pomáhá třináctiletému Andrejovi, který potřebuje nový řečový procesor ke kochleárnímu implantátu

Andrej se narodil jako neslyšící a jeho jediná šance, aby slyšel, byla kochleární implantace. Díky jeho vlastní šikovnosti a píli byl tehdejší zdravotní komisí vybrán a ve svých dvou a půl letech podstoupil první operaci, kdy mu byl tento přístroj voperován. Ročně se přitom takto poštěstí pouze 15 dětem v ČR. Cena jedné operace se pohybuje kolem 1 milionu Kč. Počet žadatelů bývá v řádech několika stovek dětí.

Chlapec přístroj používá více než 10 let. V současnosti mu již nevyhovuje. Andrej žije pouze s maminkou, která se obrátila na Nadaci Naše dítě s žádostí o pomoc s pořízením nového implantátu, který by Andrejovi zlepšil kvalitu jeho života. Jedná se o řečový procesor Freedom ke kochleárnímu implantátu Nukleus.

Potřebná částka činí 223 409,- Kč. Laskaví občané anonymně přispěli ke dni 25. května 2010 částkou 37 784 Kč.

Zaslat finanční dar ve prospěch Andreje můžete na transparentní sbírkový účet Nadace Naše dítě

606 660 66 / 5500

Děkujeme, že společně s námi pomáháte dětem v těžkých životních situacích.

Dárcům může nadace vystavit potvrzení o daru.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Péče o první dětské zoubky

„Mléčné zuby stejně vypadají a narostou nové.“ Je to pravda, ale i přesto je potřeba se o už od

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist