Sandra je/bude naše…

Rubrika: Pomoc

Milé maminky, milí tatínkové, ale také milé tetičky, strýčkové, babičky i dědečkové…

Není to tak dávno, co jsem na tomto místě vykopla směrem k vám nápad společně adoptovat dítko z Afriky. Kdo náhodou nečetl, může ZDE. Chci vám všem touto cestou poděkovat za vaše pozitivní přijetí, reakce i veškeré předané zkušenosti. Moc mě potěšilo, že vám často nelehký osud dětí na jiném kontinentě není lhostejný. Hodláte-li se tímto připojit k naší velké „adoptivní VD rodině“ a stát se (poprvé, podruhé nebo třeba pošesté) rodičem, v tomto případě adoptivním rodičem, čtěte dál.

foto
Protože je to dnes přesně 4 roky, 5 měsíců, 3 týdny a 6 dní, co nám Petra „porodila“ VašeDěti.cz, vybraly jsme pro adopci stejně starou holčičku Sandru.
Sandra Klara je z Keni, žije pouze s maminkou a bratrem, tatínek jim zemřel. Sandřina maminka pracuje jako recepční, ale její výdělek nestačí na to, aby Sandře umožnila vzdělání. A to jí můžeme umožnit my, mamči z VD… Samozřejmě bude i nadále žít se svojí rodinou, ale z našeho společného příspěvku, který činí 7200,- Kč/ročně, bude uhrazeno školné, školní uniforma a všechny učební pomůcky pro „naši“ Sandru. V Keni je školní rok rozdělen na tři trimestry, mezi nimiž je vždy jeden měsíc prázdnin. První trimestr začíná v lednu, druhý v květnu a třetí v září. Minimální období, na které je dítě možno adoptovat, je 12 měsíců. Věřím ale, že Sandru nezklameme a ona díky nám bude moci nabývat vědomosti déle než jen jeden jediný rok.

Stejně jako ostatní adoptivní rodiče budeme agenturou (www.humanisti.cz) pravidelně informováni o jejím stavu a všech pokrocích. Pro tento účel bude Petrou zprovozněna nová sekce pravděpodobně v rámci rubriky Pomoc, kde bude nám, všem „adoptivním VD rodičům“ přístupná veškerá písemná korespondence se Sandrou, její vysvědčení, fotografie… Ale budeme mít ještě něco navíc. Dobrý pocit, že jsme pomohli jednomu dítěti umožnit to, co je pro spoustu jiných dětí na světě zcela samozřejmé. A to rozhodně není málo…

Za sebe se přiznávám, že se už nemůžu dočkat prvních zpráv od Sandry, i když je mi jasné, že to chvilku bude trvat. To je snad vše podstatné, přesto máte-li jakékoli dotazy, sem s nimi…

Vaše babofka, jedna z adoptivních maminek 😉

 

Napsal/a: babofka

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (98 vyjádření)

 • alice

  tak já si až dneska všimla vzkazíku od Petry ohledně Sandry. Ještě není kone května, tak hned přeposílám taky nějakou tu korunku. Alice

 • Bramborka

  Pavluško, gratulace((-:

 • Ahojky, také nestíhám, četla jsem to tu už před týdenm, ale až dnes jsem se dostala k tomu, že jsem poslala penízky 🙂

 • Já osobně děkuji za přáníčko ke dni matek a jelikož jsem se v tento svátek stala čerstvou maminkou druhého dítka (dcerky, první je kluk již 8letý), ráda se stanu i adoptivní maminkou Sandry. Posílám menší příspěvek ve výší 150,– Kč. S pozdravem PAVLUŠKA 🙂

 • Ahojky,honem se taky připojuji,nějak zase nestíhám a večer s manžou korunky pošleme.Díky za realizaci,je to super a klučina by taky nebyl na škodu,to s nějak zvládne:o))))))))

 • Určitě souhlasím se studentíkem, byla by škoda, kdyby musel studium přerušit… nebo dokonce ukončit.

 • bovinkabovinka
  bovinkabovinka

  Jsem taky pro toho studenta, aby mohl dostudovat, tak bych ještě určitě přispěla

 • Matilda

  Hlásím konečně převod penízků – uffff:-) A s tím studentem taky souhlasím, bylo by škoda, kdyby nedodělal školu.

 • Jé, mě se ten klučina taky líbí :-)) Jsem určitě pro a připojím se ráda k „adopci“.

 • Virenka

  Koukala jsem na chlapce, o kterém píše Zava, a taky bych byla pro. Pokud se někdo nenajde, nemá asi žádnou šanci, a už je daleko. K Sandře by to byl vhodný protipól.

  Jak tak koukám, asi budu poslední 🙂 Chystám se na převod zítra, musím totiž na poštu… Z toho všeho mám vážně radost 🙂

 • Bramborka

  Ok, hlasuji pro studenta((-:.

 • lékárna

  Myslím, že ZAVA má dobrý nápad, ten chlapec by měl školu dokončit.

 • Daniello, podle toho, co vím, se peníze posílají přímo škole, rodiny k (našim) penězům do styku nepřijdou.

  Bramborko, v Sandřině profilu se píše, že má staršího bratra, ale kolik mu je let, se tam nepíše. Ani netuším, jestli je i on zařazen do projektu adopce na dálku.

  Každopádně i já bych byla pro vybrání nějakého jiného kluka, který je starší a jehož adoptivní rodiče už nebudou v jeho podpoře pokračovat.

 • Danniella

  Nečetla jsem vše přímo na těchto stránkách, ale většinou jde část peněz i rodině, takže by se mi zdálo lepší pomoci někomu z jiné rodiny. Ale je to jen můj názor samozřejmě.

 • Bramborka

  A nemá Sandra brášku? Já myslím, že má, ale možná je ještě moc malý na to, aby byl zařazen do programu??

 • Danniella

  To se mi moc lábí, chystám se taky něco poslat a určitě nejraději podpořím někoho právě takového.

 • Kasparek

  ahojky,taky bych se přimlouvala za chlapce aby školu dokončil.vždyt je to škoda ráda zase přispěji.papapa

 • Zava

  Můj návrh:
  Thierno Alpha Oumar Barry, 18 let, č. 60502. Původní adoptivní rodič už nemůže v adopci pokračovat. Chlapec je v prvním ročníku na střední škole, velmi dobře se učí. Díky novému adoptivnímu rodiči by mohl školu dokončit.
  http://www.humanisti.cz/adopce/dialog.php3?pouze_neadoptovane=ano
  Nebo podobný, který nemá moc šancí. Ale ať bude výběr jakýkoli, bude vynikající, protože pomůže. Ráda pošlu ještě trošku do mlýna.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist